Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatek w warunkach szkodliwych.Praca na wysokości powyzej 3
Opublikował Wiadomość
Zbyszko
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Paź, 2005   Dodatek w warunkach szkodliwych.Praca na wysokości powyzej 3

Szanowni Koledzy

Zwracam sie z prosba o przepisy, zarzadzenia regulujace prace techników i mechaników lotniczych w warunkach szkodliwych na wysokosci powyzej 3 m. Kadrowiec naszej JW wysłal nas na okresowe badania lekarskie z adnotacja:praca w halasie i na wysokosci powyzej 3m. Słyszalem, ze jakies przepisy dokładnie reguluja te sprawe i nalezy sie w zwiazku z tym dodatek pieniezny. Nie znam szczegółów i uprzejmie prosze o informacje w w/w sprawie.
Z wyrazami szacunku

Zbyszko
 
 
Fazi500
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lis, 2005   

Witam, ja dostaje taki dodatek - szłu niema jest to tylko 56 zł miesiecznie, a dodatek przyznaje D-ca JW. Jak chcesz to na maila moge wysłać skan mojej decyzji. Aha i jeszcze jedno żołnierzowi który dostaje taki dodatek, zgodnie z Art. 62 przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze od 5 do 15 dni roboczych - ja mam 7.
Pozdrawiam fazi500@o2.pl :gent:
 
 
boguszluk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lut, 2006   

heheh, a u nas ten dodatek zabrali, jak zlecę z metrów za wysokich to powiedzą ...trudno ale dostanę medal na pewno!! Już się cieszę. Dobra koniec żartów.

Nie chodzi o kasę ale o przestrzeganie BHP, u nas powiedzieli że za mało pracujemy na 3m i się nie nalezy, szkoda że nie wiedzą ze można być 2 sekundy i spaśc a można siedzieć rok i nic. Głupia interpretacja.

Szkoda tylko że za głupie decyzje podwładnych po tyłku znowu dostanie niczemu winny dowódca. Żal tyłek ściska normlnie

Swoją drogą proszę niech mi ktoś napisze jak zabezpieczyć pracę mechanika lotniczego w czasie tankowania kiedy znajduje się On na skrzydle samolotu transportowego np. Nasz BHP-wiec poprosił mnie o takie opracowanie :) :):):): :czytam:
 
 
s.p.a.p. 
5


Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 389
Skąd: WP
Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   

Panowie wszystko zależy od BHP-owca!!!Jeżeli to dobrze uzasadni i będzie bronił swoich racji do dodatek będzie a jeżeli oleje to,to niestety przegrana sytuacja.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w walce o należny dodatek!!!
 
 
limak 
4
lupus


Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 163
Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

s.p.a.p. napisał/a:
Panowie wszystko zależy od BHP-owca!!!


Nie tylko.Pierwsze skrzypce tutaj gra komisja, którą Dc-a powołuje rozkazem.w skład tej komisji wchodzi min.lekarz, przedstawiciel PW(związkowiec).
Komisja ta dokonuje "przeglądu stanowisk pracy"( raz w roku).
Nie widzę powodów dla których BHP-owiec, D-ca mieliby ukrywać prawdziwe wnioski komisji-wszak jest to ich "RWD".
Każdy PW, ŻZ zapoznaje sie za podpisem z opisem SWOJEGO stanowiska pracy-tutaj mozna wnosić swoje zastrzeżenia.No i zaczynają się schody...
Do odważnych świat należy. Pozdrawiam wszystkich na WYSOKOŚCIACH...
 
 
 
s.p.a.p. 
5


Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 389
Skąd: WP
Wysłany: Pią 17 Lut, 2006   

Zgadzam się że decyzję podejmuje Komisja.Ale na wniosek BHP-owca taka komisja bada warunki szkodliwe,i to taki człowiek opisuje stanowisko czy są warunki szkodliwe czy nie.Jeżeli to ładnie umotywuje i opisze to 75% sukcesu.Przecież Komisja nie będzie siedzieć przez cały dzień i patrzeć czy ty obsługujesz statek powietrzny na 3 metrach czy na 2,5.Wiadomo że są dni że siedzisz 8 godzin a są że 2 i to właśnie musi BHP-owiec opisać.Pozdrawiam!!!
 
 
slawcio_100
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lut, 2006   

Panowie a co zrobic jak dodatek za warunki szkodliwe płacą a nie chcą dać urlopu szkodliwego bo twierdza że nie należy się bo dają kase? :?:
 
 
s.p.a.p. 
5


Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 389
Skąd: WP
Wysłany: Sob 25 Lut, 2006   

W mojej JW mamy płacone za pracę w warunkach szkodliwych oraz mamy 7 dni urlopu szkodliwego w roku.Proponuję poszukać przepisów na to,a najlepiej z jednostek w kórych mają takie przywileje zdobyć podstawę prawną na jakiej zasadzie dostają urlopy i pieniądze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group