Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop w trakcie misji?
Opublikował Wiadomość
AdAm D 
5



Dołączył: 13 Paź 2004
Posty: 400
Wysłany: Nie 12 Gru, 2004   Urlop w trakcie misji?

Ciekaw jestem czy żołnierz lub cywil okresowo powołany do służby wojskowej i przebywający na misji w Iraku na prawo i możliwość wykorzystania w trakcie tejże misji urlopu, czyli np. krótkiego wypadu do kraju (na parę dni i zależnie od warunków połączenia lotniczego). Wydaje mi się, że jest to raczej mocno wątpliwe, ostatnio jednak dane było mi usłyszeć coś co sugerowało by jednak taką możliwość, więc jeśli ktoś zechciałby rozwiać me watpliwości w tek kwestii, to byłbym bardzo wdzięczny.
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 13 Gru, 2004   urlop

Poruszasz dwie kwestie:
- cywilny pracownik wojska;
- żołnierz.

Cywilny pracownik wojska pracuje na podstawie umowy jaką podpisał z CWMP - jeśli umowa przewiduje urlop, to należy mu się on, jednkaże praktyka jest taka że jest on wykorrzystywany na końcu terminu umowy czyli np. umowa na rok to znaczy 11 miesięcy w misji i ostatni miesiąc w kraju,

Żołnierz jest na innych zasadach - w misji irackiej, afgańskiej nie przewiduje się urlopu w trakcie misji, natomiast ustawa przewiduje bodajże 2,5 dnia za każdy rozpoczęty miesiąc w misji - do wykorzystania po powrocie do kraju.

W obu przypadkach przejazd do kraju na własny koszt (ewentualnie).

Natomiast na zasadach ogólnych jest możliwy urlop okolicznościowy (śmierć członka rodziny, narodziny i inne przypadki losowe lub potrzeby zainteresowanych) - w tym przypadku przejazd na koszt państwa - realizowany albo transportem wojskowym (Irak) lub cywilnym - inne misje).
 
 
AdAm D 
5



Dołączył: 13 Paź 2004
Posty: 400
Wysłany: Pon 13 Gru, 2004   Re: urlop

Dzięki Bond, właśnie o informacje dotyczące osoby zatrudnianej przez CWMP mi się dokładnie rozchodziło. Wspomniano mi bowiem, że istnieje możliwość, aby w trakcie 6-miesięcznego pobytu w Iraku wykorzystać urlop zlatując na parę dni do kraju. Wydawało mi się to mocno watpliwe, a teraz rozumiem, że choć teoretycznie możliwe, to jednak w praktyce raczej nie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group