Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przywłaszczenie rzeczy znalezionej???
Opublikował Wiadomość
jokr 
1



Dołączył: 16 Sie 2004
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 23 Lut, 2006   przywłaszczenie rzeczy znalezionej???

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc. Znalazłem się w bardzo przykrej dla mnie sytuacji. W miesiącu grudniu ubiegłego roku znalazłem telefon komórkowy i wydawało mi się iż jestem szczęśliwcem aż do wczoraj. Otóż wczoraj zostałem poproszony przez miejscową policję o kontakt, oczywiście zgłosiłem się niezwłocznie. Na miejscu okazało się iż celem mojej wizyty jest tenże telefon. Jak zostałem poinformowany, znaleziony przeze mnie telefon został skradziony w tym samym dniu co ja go znalazłem. Zostałem przesłuchany w charakterze świadka w sprawie kradzieży telefonu (na razie). Oczywiście opisałem dokładnie całą sytuację zgodnie z prawdą. W momencie znalezienia telefon ten był wyłączony, a po próbie włączenia karta SIM żądała podania pinu. Po włożeniu swojej karty SIM (zbiegiem okoliczności ta sama sieć, telefon nie miała blokady) w telefonie nie było innych numerów telefonicznych niż moje więc nie mogłem skontaktować się z właścicielem. O całym fakcie rozmawiałem w kręgu znajomych, nie ukrywałem tego faktu i pytałem czy przypadkiem nie słyszeli o kimś kto zgubił telefon. Nie zgłosiłem tego faktu do żadnej instytucji publicznej, gdyż nie wiedziałem wtedy że mam taki obowiązek. Po prostu zacząłem go użytkować i zapomniałem o całej sprawie. Po około miesiącu bezużyteczną dla mnie kartę SIM znajdującą się w telefonie w momencie znalezienia wyrzuciłem. W chwili obecnej postępowanie w sprawie kradzieży telefonu zostanie zakończone jednak z tego co się dowiedziałem Prokurator odeśle akta sprawy do Żandarmerii Wojskowej. Czy coś może mi grozić w zaistniałej sytuacji, jestem żołnierzem zawodowym.

Jeśli to możliwe proszę o odpowiedz jakie konsekwencje z tego tytułu mogą mi grozić i czy naprawdę może być mi postawiony zarzut przywłaszczenia oraz ewentualnie o radę co w tej sytuacji mogę zrobić. Serdecznie pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedz.
 
 
temida
2


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 70
Wysłany: Pią 24 Lut, 2006   

Witam
No cóż zgodnie z przepisami znalezienie rzeczy zgłasza się odpowiednim organom, które zajmą się znalezieniem właściciela. Taki jest model idealny ale pewnie mało kto zawraca sobie tym głowę. W Twojej sytuacji pewnie postawią Ci zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej co jest łagodniej traktowane niż normalne przywłaszczenie ale zagrożenie karne jest następujące: grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Według mnie Twój przypadek to raczej przypadek małej wagi bo za bardzo się chyba nie wzbogaciłeś i to będzie brane pod uwagę więc się nie martw.

Pozdrawiam
 
 
jokr 
1



Dołączył: 16 Sie 2004
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 24 Lut, 2006   

Dzięki za zainteresowanie. Lecz bardziej mnie interesuje jakie konsekwencje mogą mnie spotkać jako żołnierza.... Czasem bylee pierdoła może zawżyć na dakszym losie....
 
 
waldi071
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Lut, 2006   

Cięszka sprawa z tym telefonem. Ale nie przejmuj się za wyrok jeszcze nikogo nie zwolnili. No chyba że to był samochód i alkohol w parze no to inna sprawa.

Ale bez obaw. Telefon + uznanie winy. No około 1 roku na 2 lata plus parę stawek dziennych. Nie będzie źle. Mam nadziej oczywiście że stanowisko nie wymaga poufnego no bo wtedy mogą być kłopoty.

Oczywiście to jest smutny czasrny senariusz!!!

Proszę o spokój i przepraszam za czarny humor.

Niwinnych nie tykają.
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 12 Cze, 2006   

Dziwna opinia spod palców (z klawiatury) kogoś, kto przedstawia się jako żołnierz.
Co przyzwoitego w przywłaszczeniu??
Przecież to taki sam zabór mienia jak każdy inny, tyle że tutaj akurat w chwili zaboru właściciel utracił władztwo nad posiadanym dobrem.
Wstyd!!!!!!!!!!!!
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Aky 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 463
Skąd: ...
Wysłany: Nie 18 Cze, 2006   

Jak zakończyła się sprawa ... bo już 4 miesiące mineły ...
 
 
franki
3


Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 102
Wysłany: Pon 17 Lip, 2006   

Zastanawia mnie tylko w jaki sposób namierzyli Cię że masz "ten" telefon. Rozumiem, gdyby to wyszło podczas jakiejś kontroli...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group