Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nim cokolwiek napiszesz !
Opublikował Wiadomość
HaKaT 
5
Sojusz Ogame 15 uni



Wiek: 50
Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 330
Skąd: Szczeciński ZmechoL
Wysłany: Czw 17 Lut, 2005   Nim cokolwiek napiszesz !

Szanowni Forumowicze.

Jako moderator czytamwiele Waszych postów i wyciągnąłem wiele wniosków. Podczas rozważań przypomniała mi sie jedna z powiastek, którą chciałbym Wam przekazać.

W starożytnej Grecji, Sokrates (469 - 399 p.n.e.) był uważany za człowieka, który posiadł wielką mądrość i wiedzę.
Pewnego dnia znajomy spotkał wielkiego filozofa i powiedział:
- Sokratesie, wiesz czego właśnie
dowiedziałem się o Twoim uczniu?
- Zaczekaj chwilę - odpowiedział Sokrates -
zanim mi o tym powiesz, chciałbym poddać Cię małej próbie. Taki potrójny
filtr, przez który przepuścimy Twoją informację.
- Potrójny filtr?
- Właśnie - kontynuował filozof - nim powiesz mi coś o moim uczniu, sprawdźmy tę informację pod trzema kątami. Pierwszy to PRAWDA. Czy jesteś całkowicie pewien, że to o czym chcesz mi powiedzieć jest prawdą?
- Nie - odpowiedział znajomy - właściwie to dowiedziałem się o tym od kogoś...
- W porządku - przerwał mu Sokrates - więc nie wiesz, czy to jest prawda czy nie.
Teraz drugi filtr - filtr DOBRA. Czy chcesz mi powiedzieć o tym uczniu
coś dobrego?
- Nie, wręcz przeciwnie...
- W takim razie - odparł uczony - chcesz mi powiedzieć coś złego o nim, ale nie jesteś pewien czy jest to prawdą.
Został jeszcze ostatni filtr: filtr POŻYTECZNOŚCI. Czy to co chcesz mi powiedzieć jest dla mnie pożyteczne?
- Nie, właściwie to nie...
- A więc - skonkludował Sokrates - jeśli to, o czym chcesz mi powiedzieć może nie być prawdziwe, nie jest dobre, ani nawet przydatne dla mnie, to po co o tym w ogóle mówić? I to właściwie wyjaśnia, dlaczego Sokrates był wielkim filozofem i cieszył się takim szacunkiem, oraz to dlaczego nigdy nie dowiedział się, że Platon sypiał z jego żoną."

==============================================

Weźcie sobie to do serca, zarówno w tym jak i w innych działach naszego Forum.

Pozdrawiam :gent:
i życzę owocnych, merytorycznych dyskusji, prawdziwych relacji, zdarzeń a przede wszystkim jedności kadry zawodowej WP.
 
 
 
Patryk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Mar, 2005   

Naprawdę dobre. Cholera, mogłem zadać te pytania zanim mi powiedzieli o mojej żonie :(
A poważnie, to myślę, że jednak od plotek się zaczyna. Potem zaraz pojawiają się reakcje i szybko się to wyjaśnia. Myślę, że to jest w tym wszystkim najlepsze, że człowieka można w miarę szybko wybielić.
Pozdrawiam
 
 
wiewióreczkaa
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2005   

ciekawa ta historia o Sokratesie :mrgreen: mogłabym takich historii słuchać cały czas bo można się czegoś przy okazji nauczyć.... pozdroffki :)
 
 
zbigzol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Wrz, 2005   

Dlatego Sokrates był WILELKIM filozofem.
 
 
wodnik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Wrz, 2005   

Od Sokratesta świat zrobił ogromny krok do przodu nie tylko w kierunku zgnilizny moralnej. I w takim świecie musimy żyć. :efendi2:
 
 
dorin81
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Paź, 2005   

Witkacy pisał "że czasy wielkie tylko ludzie jacys mali" dla jednych forum bedzie tylko brukowcem dla innych metodą walki dla innych formą wyrazania żalu a dla jeszcze inych swietną zabawą dla mnie jest prawdą czym jest dla ciebie uzytkowniku??? zadaj sobie pytanie i :gent: : szczerze odpowiedz i albo sie wyloguj albo dziel sie z nami tym wszystkim czego dotyczy nasze armijne życie pozdrawiam wszystkich :gent: :viktoria: :cool:
 
 
Krzysztof424
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

A moze po prostu piszemy co czujemy.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 11 Mar, 2006   

I tego należy się trzymać co napisał Krzysztof424. W naszej kulturze w przeciwieństwie do anglosaskiej, nie ma jeszcze masowego udawania się do psychoanalityków więc zwykłe wygadanie się nawet za pośrednictwem nfow jest potrzebne dla utrzymania równowagi psychicznej. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
zoltar
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Sie, 2006   

Zgadzam się że wszystko co piszemy powinno być prawdą, ale czy powinno być dobre??? A czy w Firmie mamy do czynienia ze wszystkim co tylko dobre i białe? Kto może mi powiedzieć, że życie żołnierza jest usłane różami i biegnie tylko z górki? Raczej jest na odwrót. Po to jest właśnie forum, żeby poruszać zarówno te sprawy dobre jak i złe. Te ostatnie ku przestrodze innych takich jak My. A czy przydatne? wszystko może być przydatne wystarczy tylko wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski! Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group