Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niejawność sprzętu
Opublikował Wiadomość
Radiotechnik
Gość
Wysłany: Pon 03 Sty, 2005   Niejawność sprzętu

Witam

Mam pytanie dotyczące kwestii niejasności sprzętu wojskowego, a dokładnie rzecz biorąc stacji radiolokacyjnych.

Czy sprzęt ten jest objęty jakąkolwiek klauzulą niejawności? Bo ja nie słyszałem, żeby sprzęt mógł mieć charakter niejawny.

Natomiast u mnie w batalione r/tech są magowie, którzy twierdzą, iż np. lampy wzmacniające lub rezonatory kwarcowe są niejawne. Jednak na moje pytanie o klauzulę tajności i podstawy prawne odpowiadają, że tak jest od zawsze. Czyli sami też nic dokładnie na ten temat nie wiedzą.

Czasami dochodzi do takich absurdów, że kierowca jadący ze stacją radiolokacyjną na przegląd samochodu musi brać ze sobą broń ze względu na rzekomą niejawność sprzętu.


Czy może ktoś z forumowiczów mógłby wypowiedzieć się na ten temat?

Z góry dziękuję.
 
 
Lutenet 
4



Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 165
Skąd: Poland
Wysłany: Pon 03 Sty, 2005   

O jaki konkretnie chodzi sprzet - to chyba nie jest tajne??

Pozdr :cool:
 
 
 
Radiotechnik
Gość
Wysłany: Wto 04 Sty, 2005   odp.

Justyna ML i NUR-31.
 
 
Radiotechnik
Gość
Wysłany: Wto 04 Sty, 2005   

Dodam tylko, że jest z tym naprawdę niezły galimatias.

Najlepszy numer był,
gdy na jednym posterunku radiolokacyjnym były dwie takie same stacje radiolokacyjne (NURy-31). Jedna
była tam od 4 lat, druga od 2 miesięcy.

I do czego doszło?
Ano do tego, że jeden z dokumentów
stacji która była dłużej miał klauzulę „Poufne”, a taki sam dokument na tej , która niedawno
przyszła był „Jawny”.

Kierownik kancelarii oczom nie wierzył i nie wiedział o co chodzi.
 
 
Neo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

cytat:"Bo ja nie słyszałem, żeby sprzęt mógł mieć charakter niejawny".
Panie radiotechnik. Jeżeli dokumentacja danego egzemplarza sprzętu nosi klauzule POUFNE to jest niejawna tak ona jak i sprzęt. U wielu egzemplarzy sprzetu zmieniono już klauzulę na Jawne a odbywa się to wtedy kiedy do kancelarii niejawnej wpłynie odpowiednie pismo. Fakt jest taki że są jeszcze egzemplarze sprzętu poufnego a wszystkie dane znajdziemy np. w internecie - i co tu chronić :cool:
 
 
IN
Gość
Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

Neo na jakiej podstawie twierdzisz, że
Neo napisał/a:
Jeżeli dokumentacja danego egzemplarza sprzętu nosi klauzule POUFNE to jest niejawna tak ona jak i sprzęt.

???
 
 
Neo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

wszystko co POUFNE nie jest Jawne i odwrotnie :bye:
 
 
IN
Gość
Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

Do konstruktywnych Twoja odpowiedź nie należy :)
Pozwolisz, że ustosunkuję się do niej w sposób podobny.
Otóż w wojsku jest urządzenie ASA-1 /dość popularne zresztą/ i... jest ono jawnym urządzeniem. Dokumentacja do niego niestety jawną nie jest.
Zakład, który je kiedyś produkował do dnia dzisiejszego nie obniżył /nie zniósł/ z niej klauzuli. Mało tego mam to na piśmie - oficjalna odpowiedź zakładu produkcyjnego. I co Ty na to? Odpowiedzi nie oczekuję, bo zapewne jej nie znasz i nie poznasz :)
 
 
Neo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

hehe nerwowy jesteś! Po pierwsze nie znam urządzenia wskazanego przez Ciebie. Po drugie w moim pierwszym poście wspomniałem o sprzęcie, który jest znany nie tylko z rysunków ale również z wszelkich parametrów a dokumentacja jest POUFNA. Po trzecie nie negocjuje z wytwórcami sprzetu obniżenia klauzuli niejawności.
Z poważaniem Neo.
 
 
Lutenet 
4



Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 165
Skąd: Poland
Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

IN napisał/a:
Otóż w wojsku jest urządzenie ASA-1 /dość popularne zresztą/ i... jest ono jawnym urządzeniem.


A po czym poznac ze urzadzenie (sprzet ) jest jawne? (ma klauzule jawna?)

Pozdr
 
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 06 Sty, 2005   

Może podpowiecie, co to jest ASA-1? Jestem żołnierzem prawie 15 lat i jeszcze z takowym się nie spotkałem. (a może nie wiem o tym?)
 
 
IN
Gość
Wysłany: Czw 06 Sty, 2005   

Proponuję zakończyć temat, ponieważ dyskusja wkracza na "śliskie" tory... Wszelkie pytania w tym zakresie proponuję kierować do pełnomocnika ochrony właściwego dla danej JW.
W końcu co jakiś czas gostek prowadzi szkolenia i można go spytać :)
 
 
Bad0 
2
Na szczęsliwej emeryturze



Dołączył: 17 Sty 2005
Posty: 61
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 23 Sty, 2005   Jawne - niejawne

Pełnomocnik też g... będzie wiedział.. ja mam taki sprzęt że na wypadek wojny można!!!! zaznaczam można wstawić tam jakąś przystawkę kodującą i muszę ankiete robić do TAJNEGO!!!!!!!!!!!!!!! paranoja!!!!!. Tej przystawki nie widziałem na oczy i nikt jej nie widział jest tylko przewidywana na "W" i nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego tak jest , a na wszelki wypadek nikogo na ten egzemplarz bez odpowiedniego :D upoważnienia nie wpuszczam... dobre co.. Najgorsze jest to że wszystkie instrukcje są jawne a zasady użytkowania musiał napisać i opracować mój dowódca kompanii i ukradli mu jego pracę!!!!!!!!! ...kto?..odpowiedzcie sobie sami... i wszystko jasne . Pozdr. a a propos znacie znaczenie skrótu BWP? to nie to z instrukcji :bye:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group