Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
F-14
Opublikował Wiadomość
eNwings 
4



Wiek: 38
Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 176
Skąd: Er For$ Ace demy
Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   F-14

kontynuacja wątku http://www.nfow.pl/viewtopic.php?p=235998#235998 ->


Ale przeciesz Kocur bez Phoenixa nie ugryzie, a irańczycy tych rakiet chyba nie mieli (mieli ?). No chyba, że ruscy im pomogli i zintegrowali swoje, np. R-33 ?
Jestem zdania, że powinno sie przekazać wszystkie płatowce do muzeów w USA i na całym świecie, które muzeum nie chciało by mieć takiego eksponatu. Co irańscy turyści bedą wynosić części w kieszeni :roll: . Jedynie TF-30 można by przeznaczyć na złom. Ktoś wie ile jest wersji A przeanaczonych do zniszczenia ?
_________________
cross into the blue
 
 
 
Heidel1985
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

Jeśli mnie pamięć nie myli to Irańczycy otrzymali pewną partię AIM-54 ,lecz w znacznie uboższej wersji niż amerykańska.
Ostatnio zmieniony przez Heidel1985 Wto 03 Lip, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

Wg TVN, 165 sztuk. Pokazywali, jak niszczą. Aż żal patrzeć.

Arrakis
 
 
eNwings 
4



Wiek: 38
Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 176
Skąd: Er For$ Ace demy
Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

Arrakis napisał/a:
Wg TVN, 165 sztuk. Pokazywali, jak niszczą. Aż żal patrzeć.


Widziałem :cry: :cry: :cry: Barbażyństwo !!!
_________________
cross into the blue
 
 
 
Heidel1985
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

Jeśli TVN mówi prawdę i rzeczywiście jeszcze 165 Tomcatów oprócz tych już skasowanych,czeka zagłada,oznacza to że zniszczone zostaną wszystkie samoloty,niezależnie od wersji. Przed rozpoczęciem tej procedury, w AMARC znajdowało się 113 F-14A, 35 F-14B i 13 F-14D,są to dane ze stycznia 2007r. (lipcowych niestety nie znam). Wychodzi z tego liczba 161, pozostałe samoloty były pewnie jeszcze na terenie baz wojskowych. Inna sprawa,że z wiarygodnością TVN to różnie bywa,nie tak dawno podawali przecież wyssane z palca informacje na temat nowoczesności F-16 opierając się na wypowiedzi pewnego redaktora na H. Który powinien się lepiej zająć pisaniem bajek,a nie kreować się w mediach na eksperta lotniczego.
 
 
Heidel1985
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

1) Według mnie F-16 jest nowoczesny,oczywiście jak na polskie warunki finansowe.

2) Miałem na myśli Pana Hypkiego. Który za wszelką cenę stara się wszędzie udowodnić jaki zły samolot z tego F-16.

W poprzednim poście wyraziłem się troche enigmatycznie,ponieważ to głównie Tomasz Hypki występuje w TVN, obrzucając ciągle błotem zakupiony samolot i cały program z nim związany. Sądziłem,że jest to oczywiste. Natomiast Pana G. Hołdanowicza (domyślam się,że tego Pana miałeś również na myśli) nie miałem przyjemności oglądać w w/w telewizji.
Ostatnio zmieniony przez Heidel1985 Sro 04 Lip, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sundowner 
7
Dyżurny Malkontent



Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 2115
Skąd: R'lyeh
Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   Re: F-14

Patriot napisał/a:
Ale przeciesz Kocur bez Phoenixa nie ugryzie, a irańczycy tych rakiet chyba nie mieli (mieli ?).
Mieli, mieli, nawet udało im się za ich pomocą zaliczyć 22 potwierdzone strącenia maszyn Irackich.

W AMARC nie są niszczone tylko maszyny, które tam się znajdują na składzie, ale przede wszystkim, te które tam zostały wysłane na rozbiórkę, więc Bravo i Delty pozostaną nienaruszone... przynajmniej tymczasowo.
 
 
 
leo 
4


Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 215
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: Sro 04 Lip, 2007   

Amerykanie są chorzy albo są totalnymi debilami sądzac że kilka irańskich Tomcatów może być dla nich zagrożeniem.

F-14 w Muzeum Lotnictwa w Krakowie...zostanie już tylko pomarzyć :(
 
 
Speedy 
4


Wiek: 56
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 153
Skąd: Wawa
Wysłany: Sro 04 Lip, 2007   Re: F-14

Hej

Patriot napisał/a:


Ale przeciesz Kocur bez Phoenixa nie ugryzie, a irańczycy tych rakiet chyba nie mieli (mieli ?).


Trochę mieli. Ale faktycznie mało. Zrobili nawet tak desperacką rzecz, że przystosowali lądowy pocisk plot. Hawk do roli powietrze-powietrze (!!!) żeby tym F-14 dać jednak jakąś broń dalekiego zasięgu.

Patriot napisał/a:

Jestem zdania, że powinno sie przekazać wszystkie płatowce do muzeów w USA i na całym świecie, które muzeum nie chciało by mieć takiego eksponatu. Co irańscy turyści bedą wynosić części w kieszeni :roll: .


Dokładnie tak :) taka właśnie była afera niedawno, muzealne F-14 były rozkradane na części które potem jakoś trafiaŁy do Iranu, czy też miały trafić ale złapano złodziei... już tak dokładnie nie pamiętam szczegółów bo mnie to tak bardzo nie zainteresowało. Ale jakoś niedawno o tym czytalem, moze z rok temu lub dwa a może i później.
_________________
Pozdr.
Speedy
 
 
Robal2pl
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lip, 2007   

I to może nie być pierwszy raz. W roku 1985 doszło nawet do "wyprowadzenia" części do F-14 z lotniskowca USS Kitty Hawk, sprawa została wykryta i skończyła się w sądzie wyrokami skazującymi , ale części trafiły już do Teheranu.
Jakos w tym roku "obiło mi się o oczy" że kilka muzealnych Tomcatów i skasowane samoloty z jakieś wytwórni filmowej zostały zabrane przez US Navy też z powodu obaw o wyciek części...

Pozdr
Robal2pl
 
 
mattin
2


Dołączył: 23 Cze 2005
Posty: 91
Wysłany: Sro 04 Lip, 2007   Re: F-14

Speedy napisał/a:
Hej

Patriot napisał/a:


Ale przeciesz Kocur bez Phoenixa nie ugryzie, a irańczycy tych rakiet chyba nie mieli (mieli ?).


Trochę mieli. Ale faktycznie mało. Zrobili nawet tak desperacką rzecz, że przystosowali lądowy pocisk plot. Hawk do roli powietrze-powietrze (!!!) żeby tym F-14 dać jednak jakąś broń dalekiego zasięgu.

Tylko że to nie wynikało z małej ilości rakiet bo otrzymali jakieś 240 AIM-54 tylko pod koniec wojny liczba sprawnych pocisków bardzo się obniżyła a po wykryciu afery Iran Contras skończyły się tajne dostawy z USA. Dlatego postanowiono uruchomić projekt sky hawk pocisk zastosowano w czasie wojny z Irakiem uzyskując podobno pojedyncze zestrzelenia. Po zakończeniu wojny dopracowano rakietę i obecnie znajduje się w służbie pod oznaczeniem AIM-23C Sedij. Po wojnie z Irakiem przywrócono sprawność ocalałym AIM-54 i podjęto się skopiowania samego pocisku co według dostępnych informacji udało im się choć zapewne irański Phoenix różni się sporo od oryginału a i skala produkcji nie jest zbyt wielka.

Cytat:

Jestem zdania, że powinno sie przekazać wszystkie płatowce do muzeów w USA i na całym świecie, które muzeum nie chciało by mieć takiego eksponatu. Co irańscy turyści bedą wynosić części w kieszeni :roll:

Amerykanie zwyczajnie przesadzają ale z drugiej strony co roku wykrywa się jakieś próby przemytu. Z tym wynoszeniem części to zawsze zastanawiało mnie to skąd wzięło się w prototypie irańskiego samolotu szkolnego Tazarve podwozie od Iskry.
 
 
ToMac
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lip, 2007   

Podnoszenie zagrożenia ze strony Iranu, wchodzace w szczegóły danego typu uzbrojenia ma cele polityczno-finansowe: przekonać Kongres czy inne osrodki władzy do większych wydatków na cele wojenne. "Och jaki ten Iran groźny, TRZEBA WIĘCEJ SZMALU, Taaak straaasznie nowoczesne zagrożenie"....
 
 
de Villars
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007   

Robal2pl napisał/a:
to może nie być pierwszy raz. W roku 1985 doszło nawet do "wyprowadzenia" części do F-14 z lotniskowca USS Kitty Hawk, sprawa została wykryta i skończyła się w sądzie wyrokami skazującymi , ale części trafiły już do Teheranu.

No i cóż z tego? Zamiast 10 Irańczycy mieli 11 sprawnych Tomcatów. Zaprawdę, katastrofa... Zgadzam się z jednym z przedmówców, barbarzyńcy, do tego chorzy na manię prześladowczą:/
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Nie 08 Lip, 2007   

http://www.tvn24.pl/28377..._wiadomosc.html

Można tutaj zobaczyć, jak wygląda takie kasowanie - migawki :cry:

Arrakis
 
 
gryf001 
6



Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 1210
Skąd: PL
Wysłany: Nie 08 Lip, 2007   

Patologiczna sytuacja. Jeszcze sie może kiedyś okazać za aby zdobyć kocura do muzeum trzeba będzie sie wybrać do Iranu, w końcu tez kiedyś przestana ich używać....
Pozdrawiam. Gryf.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group