Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Anonimowość w sieci...
Opublikował Wiadomość
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Gru, 2007   

thikim, pytanie mam takie: kto jest dostawcą netu? Możliwe jest że dostawca netu ma takie zabezpieczenia na swoich serwerach, że do Ciebie mało co dolatuje.
Jeśli tak to pogratulować dostawcy
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Pon 03 Gru, 2007   

thikim, Spróbuj znaleźć ślady "obcego" w swoim kompie to zmienisz zdanie :lanie: A zaczynałem pracę na takim zestawie DX286/1MB RAM/ 40 MB HDD :D
PS. polecam zajmującą lekturkę http://lcamtuf.coredump.cx/ :czytanie:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
atram6412 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 721
Skąd: Z komina
Wysłany: Pon 03 Gru, 2007   

thikim napisał/a:
Nie powiesz mi chyba że złudna wolność słowa jest ważniejsza od akceptacji przez samego siebie.

thikim, ja siebie akceptuje i na prawde - to czy pisze w necie pod pseudonimem czy nazwiskiem - nie ma na to zadnego wplywu czy znaczenia. Net to nie moje cale zycie, to maly epizod ulatwiajacy zycie. Czujesz sie lepszy, bardziej dowartosciowany jak widzisz swoje nazwisko na portalu czy co? Coz, nie moja sprawa , nie wnikam.
-------------------------------------------
Sorki za brak polskich znakow.
_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu publikacji. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny : )
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 03 Gru, 2007   

Na konkretne pytanie odpowiadam :D
usługodawcą jest Derkom :D i nie chciałbys mieć takiego dostawcy :D , być może jeśli chodzi o względy bezpieczeństwa są dobrzy, długo z nimi walczyłem zanim mi odblokowali ruch na innych portach od standardowych, jeszcze się spierali że to moja wina(mojego komputera), przyjechał gość podłaczył do łącza swojego lapka i było tak samo źle, wtedy uwierzyli że wina jest po ich stronie. Już to jednak widzę jak kogoś mniej zapoznanego ze swoim sprzętem by przekonali że to jego wina i kasę wzięli za niepotrzebną wizytę.
Ogólnie co tu dużo ukrywać, net radiowy to porażka, czasem nie ma innego wyjścia :( i tyle.

Anonimowość z innej beczki, ludzie wyrzucają dziesiątki dokumentów na śmieci, dokumentów zawierających dane objęte ochroną prawną. I to jest faktycznie duże niebezpieczeństwo, ja zawsze przed wyrzuceniem przegladam papiery i jak gdzieś zobaczę swoje dane to zwyczajnie to palę, a wyrzucam popiół. Ostatnio się zaczynam zastanawiać nad niszczarką(bo palenie nad kuchenką gazową nie jest dobrym pomysłem :D ).
 
 
hakrator
3



Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 101
Wysłany: Pon 03 Gru, 2007   

witam

1. Nie ma czegoś takiego jak anonimowość w sieci, po prostu pewne informacje pozyskuje się w różnym czasie.
2. Jedynym pewnym zabezpieczeniem przed netem hehehe jest brak fizycznego połączenia z nim.
3. Nie ma 100% zabezpieczenia ale nie stosowanie go jest głupotą gdyż każde zabezpieczenie ma na celu jedynie utrudnić różnego rodzaju działania.
4. Najbardziej zawodnym elementem systemu zabezpieczeń jest użytkownik ;)

Utraciłem dane tylko raz jak przez nieuwagę sformatowałem nieodpowiednią partycję, po czym dane odzyskałem w 150% ;) (100% + to co pozostało z poprzednich formatów) i nie wierzę w 100% kasowanie danych chyba że w grę wchodzi fizyczne uszkodzenie talerzy dysku :)

Zalecam stosowanie programów monitorujących z codzienną aktualizacją baz oraz zdrowego rozsądku którego brakuje userom.

Z bankowości elektronicznej korzystam od jej początku i nie wyobrażam sobie innego załatwiania spraw finansowych.

pozdrówka
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pon 03 Gru, 2007   

thikim napisał/a:
Ogólnie co tu dużo ukrywać, net radiowy to porażka, czasem nie ma innego wyjścia :( i tyle.

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Uczciwy dostawca, nie ważne czy po WiFi, czy po kabelku, nie zablokuje nikomu nie standardowych portów. Robią to różni "przekręty" aby ograniczyć ruch w sieci i wyciągnąć więcej z małej ilości łącz. Sam korzystam z neta bez przewodów już od wielu lat i nigdy nie miałem z tym problemów. Nawet w czasie burzy.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Pon 03 Gru, 2007   :)

ardent napisał/a:
A ja myślę, że dużo mniej czasu potrzeba niż całe 20 minut na zainfekowanie komputera. W związku z tym nie zaryzykowałbym podłączenie niezabezpieczonego antywirusem i firewallem systemu do internetu.


A ja nie mam z tym problemu :)
Używam Linuksa....
.... i wszystko jasne :)
_________________
Ech....
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 04 Gru, 2007   

W przypadku sieci radiowej dużo zależy od odległości, ja jestem w odległości rzędu 300 m. Ponadto podejrzewam że z tego nadajnika korzysta za dużo osób.
Heh, żeby było na temat, to napiszę coś o bezpieczeństwie w sieci, ale innym niż było powyżej.
Wyżej było o zagrożeniu wirusami, robakami i hakerami - nie przed każdym atakiem można się obronić przy zastosowaniu firewalli i antywirusów. Zawsze pozostaje sniffing, czyli przechwytywanie czyichś pakietów. To jest dużym zagrożeniem dla osób będących w sieciach lan i wlan. Wlan znam słabo zatem dalej napisze o sieci LAN.
Każda osoba korzystająca z LAN powinna sobie zdawać sprawę że inne osoby będące w tej sieci mają jak na dłoni nasze wszelkie hasła i strony, nawet rozmowy na gg. To nic że uzywamy połączenia SSL, dla wyspecjalizowanego ale darmowego programu :D zdekodowanie czegoś takiego to drobiazg. Dalej niektóre programy są wyposażone w filtry gotowe które wychwytują pakiety z hasłami i loginami i bardzo czytelnie to prezentują.
Odkąd zaczęto w sieciach LAN używać switche poziom bezpieczeństwa wzrósł, nawet switche są jednak podatne na niektóre rodzaje ataków, pamięć switcha można przepełnić(działa wtedy jak hub), można też użyć zatrucia ARP i to jest o wiele większe niebezpieczeństwo.
Przed zatruciem ARP można się uchronić zmieniając wpisy dynamiczne na statyczne, po kazdym restarcie i tak trzeba to robić od początku.
Służy do tego komenda: arp -s ..... z parametrami zależnymi od konfiguracji sieci. Trochę tego jest :P do opisywania i tłumaczenia zatem zainteresowanych odsyłam poprostu tutaj
http://thikim.ovh.org/hacking.php
:gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group