Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Jankes
Wto 18 Gru, 2007
Podwyżki 2006 - 2007
Opublikował Wiadomość
muza
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Cze, 2007   

Dobra każda podwyżka. Zawsze jakiś krok do przodu.
Tylko ktoś nie przemyślał tego do końca.
Pracownik z długoletnim stażem - zamiast być wyróżniony za przywiązanie do firmy
został " ukarany".
U nas wystąpiła bardzo dziwna sytuacja wszyscy którzy mają niższy staż obecnie
otrzymali wyższe podstawowe niż pracownicy z długoletnim staże.
Trudno się "przyczepić " bo niby wszyscy dostaliśmy jednakowo :!: :!: :?:
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Nie 17 Cze, 2007   

Bez zbędnej euforii z tymi podwyżkami. Jest duża grupa pracowników wojska, która nie dostała nic, między innymi szkolnictwo wojskowe. Może ktoś wie jaka część % pracowników wojska nie została objęta nawet tymi skromnymi podwyżkami, jakich grup one nie dotyczą, i co najważniejsze z jakiego powodu? A co związki zawodowe mają w tej sprawie do powiedzenia?
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 55
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

17 lat pracy w wojsku ,25 łącznie 1100zł wyjściowa.Pracownik na fadromie /sprzęt iżynieryjny/6 miesięcy pracy 1130 zł to dał system naliczania obecnej podwyżki.
 
 
Agga
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

jakoś nie mogę się tu rozeznać. chcę umieścić wypowiedź/zapytanie ale chyba baby i komputery nie są sobie pisane ;) .
U nas w maju podpisywano porozumienia zmieniające w związku z przejściem na PonadzakładowyUZP. W wyniku pewnych "niezgodności" związanych z moją umową udało mi się dostać/wyrwać 120 zł podwyżki. Kilka dni później przyszło pismo o 100 zł dla każdego i... nic nie dostałam, bo według przełożonego już dostałam podwyżkę więc ta mi się nie należy.
Porozumienie zostało spisane na początku maja przed tym jak przyszło pismo z DWLądu :???:
czy tak wolno?? wstecznie ??
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

Chyba przedwcześnie ucieszyłaś się tą "wyrwaną" dodatkową podwyżką. Pracodawca po prostu dał Ci te obiecane 100zł podpisując nieco wcześniej od innych umowę o pracę. Księgowi otrzymali wytyczne do podwyżek jeszcze w kwietniu. Więc wszelkie regulacje płac (np. podpisanie nowej umowy, zmiana warunków płacy itp.) przeprowadzał z uwzględnieniem mającej nastąpić w maju podwyżki. Możesz cieszyć się z tych dodatkowych 20 zł. Inni dostali tylko po 100 ;-)
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Agga
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2007   

Jest to dla mnie dziwne- Od kiedy można dawać podwyżki akonto przyszłych poleceń ( czy to oznacz, że te dodatkowe 20 zł zaliczą mi na poczet budżetówki 2008???). I jak ma się do tego treść pisma (nie mniej i nieWIęCEJ 100 zł) czy to oznacza, że część tych pieniędzy dostałam jako podwyżkę a część jako regulację??? Nie poinformowano mnie o tym, co więcej... mamiono - "jak przyjdzie budżetówka to będzie więcej". Jak rozumiem zrobiono ze mnie "głupią" - czy ktoś mi powie na jakiej podstawie (prawnej czy wynikającej z wytycznych) tak postąpiono? Jestem wściekła i zdesperowana :zly3:
P.S. Pismo jest z drugiej połowy maja ( czy o nim wiedziano w kwietniu czy nie tego nie wiem - pewnie tak, ale Ja podpisałam umowę w związku z przejściem na PUZP, a 100zł mieli dostać wszyscy z innej przyczyny niż zmiana sposobu finansowania, bo nie wszyscy przecież przechodzili na PUZP) :(
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto 19 Cze, 2007   

Z tego co wiem (z pewnego źródła), to pismo było w kwietniu i dotyczyło podwyżek o 100zł w ramach posiadanych środków z poleceniem przeprowadzenia regulacji do 20 maja. Natomiast w maju jednostki otrzymały dodatkowy budżet na te podwyżki ponieważ wiekszość księgowych zameldowała że nie posiada środków na podwyżki. U nas nowe plany zartudnienia były robione już w kwietniu i czekaliśmy tylko na zwiększenie budżetu.
Regulacje takie jak w Twoim przypadku, to w wojsku normalność. Szkoda tylko, że nie powiedziano Ci tego prosto w oczy.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
STORM
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Cze, 2007   

:hey:
 
 
Agga
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Cze, 2007   

do Radiola:
Chyba mówimy o podobnych w treści ale nie tych samych pismach. Domyślam się (choć mogę się mylić), że myślisz o piśmie, które dostali księgowi. Pismo, o którym ja myślę miało datę 20. 05 (+/- 2) i dotyczyło niemnożnikowych pracowników. ówiono w nim nie o podwyżce ok.100, ale równe 100.
P.S. Dzięki za odpowiedzi.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sro 20 Cze, 2007   

Dokładnie tak było :-)

PS. Adnin, dlaczego mi "emotionki" przestały wchodzić?

Chodzą...


P_E




:viktoria: :gent: :brawo: :hey: :gwizdze:

Faktycznie. Wielkie dzięki.

Dodano 15 lipca 2007.

Jednak warszawski protest zwrócił uwagę na wynagrodzenia PW. Okazuje się że przygotowywany jest projekt nowej ustawy o finansowaniu Sił Zbrojnych. Pracownicy Wojska mają dostawać co roku blisko 9% więcej. Warto śledzić wszelkie ruchy w tej sprawie :gent:
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
toja
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Paź, 2007   podwyzki

Najlepiej zwalic wszystko na zwiazki zawodowe, prawda? A może by tak lepiej skupic sie co zrobic i jak wykorzystac istniejace przepisy prawa, żeby wyrwac jakies dodatkowe pieniadze dla nas na podwyzki? Wiekszośc pracowników zatrudnionych w wojsku, tych niezrzeszonych tylko narzeka na zwiazki; proponuje więc niech skorzystaja z prawa do wolnosci i niech sie sami wykaża inicjatywa! Bardzo mało jest takich osób, prawda?
Nie ukrywam,że jestem szefem zwiazków zawodowych i powiem,że pracownicy maja jak najbardziej prawo do narzekania, zarabiamy grosze, bardzo czesto sa to rodziny żołnierzy zawodowych. Trzeba miec jednak te swiadomośc, że z pustego Salomon tez nie naleje. Powiem tak,gdyby nie zwiazki zawodowe to nie byłoby nawet tych marnych 100 zł - to wcale nie powód do dumy i chluby, ale jest ktos kto sie o nas upomni - przynajmniej tym Panom w mundurach wytknie,ze to my tez pracujemy i za grosze. A sytuacji tej sa winni politycy - kosztem biednych pracowników wojska (chodzi o zamiane stanowisk zołnierzy zawodowych na etaty pracowników), przeprowadzaja reforme armii - owszem zabieraja pieniadze z etatów wojskowych, ale nie dajac ani złotówki dla cywili. W przeciagu ostatnich 10 lat spadły strasznie zarobki naszych pracowników: o ile jeszcze w latach 90-91 srednia zarobków w ojsku kształtowała sie na poziomie 1,40 w stosunku do sredniej krajowej, to obecnie jest to 0,6 do obecnej sredniej. To zwykła matematyka.
Sadze,iz obecna tendencja spadkowa w zatrudnieniu - puste etety, oraz porzucanie pracy przez pracowników moze doprowadzic do tego,ze nie bedzie miał kto wykonywac postawionych zadan. mam nadzieję,że w koncu sie ktos obudzi i zaczna nas wreszciegodnie opłacac. Aczkolwiek lepiej,zeby miał kto sie o nas upomniec!
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sro 31 Paź, 2007   

Piszesz o wytykaniu "mundurowym" faktu pracy PW za grosze. To nie jest wcale tak. Z reguły mundurowych niewiele obchodzą nasze zarobki. Wiem to na pewno, bo sam byłem żołnierzem. Wina lezy w systemie planowania budżetu płacowego. To njważniejszą rolę gra GK jednostki (OG). Przeważnie jest to... pracownik wojska. Owszem, jest związany obowiazującymi przepisami, normami naliczeniowymi itp. Ale ma też rozum i powinien znaleźć sposób na uzyskanie dodatkowych środków. Wtajemniczeni wiedzą jakie nagrody i dodatkowe premie otrzymują pracownicy wojska np. w instytucjach centralnych. Tam można, a u nas nie?.
toja powiedz, czy na Wasze zebrania zapraszacie dowódcę Oddziału Gospodarczego, który FAKTYCZNIE ma dla Was forsę? On może zmobilizować głównego księgowego do wystąpienia o dodatkowe środki.
Druga sprawa, to Tabela Stawek z Układu Zbiorowego. Ona ogranicza możliwości podwyżki, ale dlaczego nie korzystać z górnych stawek w danej kategorii zaszeregowania. Żadne prawo tego nie zabrania, a wiadomo ze te stawki są i tak żenująco niskie.
Po trzecie, należy użyć organów przedstawicielskich którymi są:
–Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Wojska z siedzibą w Warszawie – 00-909, ul. Chałubińskiego 3a,
- Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku – 80-855, ul. Wały Piastowskie 24.
Tu pole popisu mają związki zawodowe. Powinny zmusić je do wynegocjowania lepszych warunków płacowych niż te z obowiązującego Układu Zbiorowego. Zapisana tam kwota wynagrodzenia minimalnego (chyba 610zł), jest wielkim wstydem dla NSZZ.
Jest jeszcze wiele innych sposobów na wyższe zarobki, ale to już innym razem...
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 01 Lis, 2007   

toja napisał/a:
Sadze,iz obecna tendencja spadkowa w zatrudnieniu - puste etety, oraz porzucanie pracy przez pracowników moze doprowadzic do tego,ze nie bedzie miał kto wykonywac postawionych zadan. mam nadzieję,że w koncu sie ktos obudzi i zaczna nas wreszciegodnie opłacac
wierzysz w to? ,ja jakoś niebardzo,zmieni się trochę zakres obowiązków i(czyt.innym dorzuci) na kontrole (oczywiście te anonsowane z wyprzedzeniem) będzie wszystko w porządku..
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto 18 Gru, 2007   

Chyba żadnych powyżek w tym roku już nie będzie :( więc proszę moderatora o zamknięcie tematu.

Wszystkim życzę zasobnych portfeli oraz spokojnych, miłych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku... wysokich podwyżek :gent:
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Wto 18 Gru, 2007   

Wedle życzenia :gent:

:klucz: :zam:

Jak się coś zmieni chętnie odblokuję

Jankes
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group