Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sanatoria, sanatoria...

W sanatorium:
Nie byłem wogóle
67%
 67%  [ 90 ]
Byłem po misji
9%
 9%  [ 13 ]
Byłem raz
5%
 5%  [ 7 ]
Byłem dwa razy
5%
 5%  [ 7 ]
Byłem więcej razy
2%
 2%  [ 4 ]
Nie myślę o sanatorium/nie pojadę
9%
 9%  [ 13 ]
Głosowań: 115
Wszystkich Głosów: 134

Opublikował Wiadomość
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007   

W sanatorium wojskowym byłem jeszcze jako dziecko. Teraz nie myślę o tym wcale i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał korzystać z tego przybytku.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007   

Odpowiedziałam za męża,myślę, że mogłam. W sanatorium byliśmy po jego powrocie z misji. Ciechocinek, sanatorium wojskowe na ul. Wojska Polskiego, niestety zapomniałam nazwy.
Baza zabiegowa bardzo dobra, wszystko na miejscu, akurat w tym czasie otworzyli tam basen, prawie jak Aqua Park. Jedzenie bardzo dobre z możliwością zamiany diet, parking dla samochodów bezpłatny.Odpłatność za mnie wynosiła 50% czyli tak około 500 zł, bez żadnych zabiegów , te musiałam wykupić sama. Mąż miał 5 zabiegów darmowych dziennie, przypilnowany przeze mnie musiał na nie chodzić :) , ja wykupowałam sobie takie jakie mi pasowały.
Pokoje extra, tv, radio, czajnik elektryczny,codziennie wymieniane ręczniki, w sumie wiele rzeczy niepotrzebnie zabraliśmy ze sobą.Zastanawialismy się nawet czy nas z kimś nie pomylili, bo warunki naprawdę były komfortowe, ale jak sie dowiedzieliśmy to wszyscy "misjonarze" tak mieli.
Do tego wycieczki z przewodnikiem, dla "misjonarzy" i osób towarzyszących -darmowe, Licheń, Toruń, stadnina koni połaczona z ogniskiem, wycieczka po Ciechocinku, wizyta w Pałacyku Prezydenckim. No i tańce..codziennie , na miejscu i tu wystąpił jedyny mankament... zespół był do bani :( Ale kto chciał to i przy takim zespole mógł sie bawić.
W sumie byliśmy bardzo , ale to bardzo zadowoleni, kto może niech korzysta i koniecznie z żoną-drugi miesiąc miodowy zapewniony :D
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
Jola1 
6
czarownica



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 14 Lut 2007
Posty: 1141
Skąd: z piekieł
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007   

Mąż teraz jest w Lądku Zdrój...........Jak na razie jest zadowolony............Po jego powrocie zdam relację.Dzisiaj pojechał na 2 -dniową wycieczkę do Wiednia........
 
 
Jola1 
6
czarownica



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 14 Lut 2007
Posty: 1141
Skąd: z piekieł
Wysłany: Sob 06 Paź, 2007   

Rysio napisał/a:
Wrócił

Wrócił-tylko tak długo się witaliśmy ;) No niestety to co na stronie internetowej daleko odbiega od rzeczywistości.Pokoje porozrzucane po całym Lądku, najcześniej 4 osobowe,ciasnota.........Jedynie super zabiegi przywróciły witalność mojemu mężowi ;) Dobrze zorganizowany czas wolny-wycieczki do Pragi, Wiednia, Skalnego Miasteczka.Niestety dzieci się nudzą w takim ośrodku, bo dla maluchów nic nie ma. :( Ale musiało być fajnie, bo się mężuś wybiera się znowu :-o ;)
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 06 Paź, 2007   

Jola1, Ja tam byłem i chyba wiem dla czego mężuś wybiera się znowu ...
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Jola1 
6
czarownica



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 14 Lut 2007
Posty: 1141
Skąd: z piekieł
Wysłany: Nie 07 Paź, 2007   

quest71 napisał/a:
Ja tam byłem i chyba wiem dla czego mężuś wybiera się znowu

No to już nie pojedzie!
Rysio napisał/a:
ale na zabiegi i tak trzeba chodzić na zewnątrz

W sanatoriach wojskowych też trzeba przechodzić z jednego budynku do drugiego.I teraz "złapiesz" katar ;)
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 07 Paź, 2007   

Jola1, Nie bądź taka!!! Aż tak źle nie jest aby męża tam nie puszczać. Piękne widoki, kompetentna kadra rehabilitacyjna, wycieczki w ciekawe miejsca i wspaniałe warunki do powrotu do zdrowia.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Lis, 2007   


Lądek Zdrój ,,Sanatorium" Urszula - pokoiki z łazienką malutkie, wyposażenie stara kojka, stolik, krzesło, gdzieniegdzie czajnik bezprzewodowy. Przez połowę pobytu zepsuty odbiornik TV w świetlicy. Możliwość wypożyczenia małego TV w cenie 50 zł za 21 dni jednak są tylko trzy na dwadzieścia parę pokoi. :brawo: za gospodarność.
Jedzenie dobre, zabiegi OK, jedyna porażka to tzw. natrysk (coś w rodzaju bicza szkockiego tylko pacjent polewany ciepłą wodą z jednej rury, ciśnienie jak w zdechłym wężu ogrodowym, polewanie trwa po kilka machnięć strumieniem wodnym na przód, tył i boki ciała).
Personel, prócz administracyjnego, miły.
Badanie lekarskie po przyjeździe bez słów, trwające ze dwie minuty, polega na zapisaniu zabiegów, na koniec czas skrócony do słów: jak się Pan/Pani czuje?
Widoczny brak gospodarza

Tak wygląda część Lądka

Pierwszy opad śniegu ale po dobie sam się rozpuścił . Przecież do sanatorium jeżdżą ludzie tylko zdrowi, bez kul, lasek, słowem, sprawni :!: Po co jeszcze uprzątać śnieg?

Według słów kuracjuszy, w sanatorium wojskowym porcje głodowe.

W sumie jednak nie żałuję.

 
 
sindbad1 
4



Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 175
Skąd: WL
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Kto był w Krynicy niech napisze rzetelnie swoje wrażenia i spostrzeżenia. Z góry dziękuję
 
 
Seba7207 
1



Wiek: 51
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 21
Skąd: Koszalin
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Duszniki Zdrój - Sanataorium Kolejowe. Jedzenie dosyć dobre, zabiegi na miejscu. Organizowane wycieczki (odpłatne) - Praga, Skalne Miasteczko. Spacery - bezpłatne ;) . Zakwaterowanie - pokoje 3-4 osobowe z umywalką, kibelek i prysznic po 3 szt na piętrze. Telewizorów w pokojach brak (można wynająć za odpłatnością - tylko kto tam oglądałby TV) :czytanie:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group