Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Platforma U3 na pen drivie
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 06 Sty, 2008   

Link podałem http://dlsvr01.asus.com/p...Win2KXP_431.zip
ściągnij, rozpakuj, zainstaluj jak zwykły program. Jeśli z czymś masz problem odezwij się na gg 6196028.
Ogólnie jeśli znasz angielski to polecam tę stronę
http://www.u3community.co...der=asc&start=0
tu można znaleźć wszystko na temat U3 i USB.
 
 
mikomission 
2


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 58
Skąd: warmia
Wysłany: Pon 07 Sty, 2008   

Dzięki. Ściągnęłem, rozpakowałem, zainstalowałem. Wszystko ok. Komunikat, że powinno być ok. Niestety. Po włożeniu stika komputer sporo myślał, ale platformy nie ładował, a po chwili wyłączył się do znanego nam wcześniej niebieskiego ekranu. No i .... mu w oko. Niech tak zostanie. Chociaż te sterowniki meldowały, że są sterownikami NVIDIA więc może to było coś od karty graficznej a nie od płyty ? Nie wiem sam, ale dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Aha, jak wykasuję to diabelstwo z pena to się odezwę. Chyba, że ... znajdziemy jeszcze jakiś mało skomplikowany w obsłudze pomysł
 
 
Mawik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   

Płyta o której mowa ma CHIPSET NVIDIA 3 więc stery były dobre :)

A wracając do tego tematu mam malutkie pytanko : Czy można ze zwykłego PenDrive zrobić U3 ????
:?:
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   

Mawik, Wg mnie na pewno tak ;) "Pędrak" to dla mnie pędrak po prostu dysk zewnętrzny a co tam za oprogramowanie zainstaluję to tylko moja sprawa np. wszystkie "progsy" portable. Z reguły najlepiej czyta w jak jest w formacie FAT ale zrobiłem eksperyment i sformatowałem 512MB na NTFS i lata a nawet "pingwin" go widzi.

:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Mawik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   

No właśnie pytam bo mam 4GB "pendraka" i z chęcią przerobiłbym go na U3 tylko nie do końca wiem jak :)
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   

Zdaje się że każdy producent ma do tego własny program.
Dla Sandiska można skorzystać z tej strony
http://www.sandisk.com/Re...aspx?CatID=1411
 
 
mikomission 
2


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 58
Skąd: warmia
  Wysłany: Pią 11 Sty, 2008   Dalsze problemy, ale już nie z U3

No tak. Usunąłem za pomocą specjalnego programu od ScanDisca wszystko z tego pena, to całe U3 itd. Chodzi teraz jak zwykły pendrive, ALE.. I tu uwaga. Co się dzieje. Wsadziłem teraz do kompa MP3 córki i komputer zrestartował się tak samo jak przy tamtym penie. Ten sam błąd. Niebieski ekran z tym samym napisem.
Już nauczyłem się ponownie go uruchamiać.
Wchodzę w msconfig, tam usługi, każę ukryć wszystkie MS, następnie w uruchamianie i tam zostawiam tylko to co pozostało plus dodaję antywirusa. Zatwierdzam, restartuję i wszystko gra.
Czyżby zwarcie w gniazdach USB ? Fajnie.
A może coś innego ? Pozdrawiam.
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Pią 11 Sty, 2008   

mikomission, Jeśli kontroler USB na płycie głównej jest firmy VIA to można spróbować zastosować łatkę VIA USB Filter Patch 1.10 TUTAJ
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
klajster 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 57
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 255
Skąd: IWspSZ
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   Re: Dalsze problemy, ale już nie z U3

mikomission napisał/a:
... Czyżby zwarcie w gniazdach USB ? ...


mikomission,
jeśli jakieś zwarcie lub problem "fizyczny" to raczej nie dotyczyłby wszystkich gniazd USB, ja w takiej sytuacji po prostu był to wszystko sformatował (dla pewności usunął partycję) i zapodał od nowa - będziesz miał kompa "jak nowy". Z mojego doświadczenia - jak zaczniesz grzebać przy "superprodukcie" Microsoftu, to naprawisz jedno a będzie problem z czym innym, jak nie teraz, to ujawni się za jakiś czas. Jeśli sformatujesz, to pozbędziesz się również innych błędów, które w tej chwili nie są widoczne (no i będziesz wiedział czy gniazdo USB jest uszkodzone fizycznie czy nie, bo rozumiem że wcześniej używałeś tych gniazd do czegokolwiek i było OK).
_________________
Pozdrawiam
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

Zaciekawiony Waszymi postami, zakupiłem wczoraj pena u3 Sandiska. Super zabawa. Polecam każdemu. Już od 1 GB można się "bawić" u3 (taki pen kosztował mnie 39 zł a pewnie na allegro można taniej znaleść.

(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group