Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Z kamery na PC
Opublikował Wiadomość
ogest1 
1


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: olsztyn
  Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   Z kamery na PC

Witam. Moja kamera DV nie ma gniazda FireWire 1394 a chciałbym zrzucić materiał z kamery do PC przez FireWire żeby nie tracić jakości filmu.Czy jest możliwy taki transfer (np. przejściówką mini USB/ FireWire i dalej do karty FireWire w PC)? Czy program Pnnacle Studio wychwyci mi kamerę z takim podłączeniem ? Przechwytywanie filmu przez AV poważnie powoduje pogorszenie obrazu. Dziękuję za ewentualne porady.
 
 
Low_radiation 
6
bez tytułów



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 1034
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto 15 Sty, 2008   Re: Z kamery na PC

ogest1 napisał/a:
Czy program Pnnacle Studio wychwyci mi kamerę z takim podłączeniem ?

Czekasz na wrozke? Podlacz i sprawdz to nam powiesz :P
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 15 Sty, 2008   

Podobno działanie złącza USB zależy od konretnego modelu kamery. W niektórych kamerach jest wykorzystywane do podglądu tylko, zatem nie zawsze się da uzyskać dobrą jakość.
Do zgrywania przez USB służy Motion DV Studio.
Więcej nie wiem:D
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 15 Sty, 2008   

Nie jest to możliwe prawdopodobnie. Przyczyną jest przepustowość łącza. Przy łączu USB transfer jest ok 25 MBit/s, przy najwolniejszym łączu FireWire 4 razy szybciej (a standardem jest 400 MBit/s). Już samo to predestynuje do utraty jakości.

Spróbuj zgrać materiał poprzez USB. Ważne w tym jest aby kabel USB był w wersji 2 i najlepiej bezpośrednio podłączony do komputera i kamery (bez przedłużaczy i USB Hubów.

Zgrywać z kamery można wieloma programami, dla najprostszych domowych zastosowań w zupełności wystarczy systemowy Movie Maker. Dla celów złożenia domowego filmu z wakacji, uroczystości itp. zapewnia on wystarczające możliwości. Można film mieszać z pokazem zdjęć, nakładać tytuły i tło muzyczne, poszczególne klipy oddzielać szeregiem przejść.

W razie czego służę pomocą na priv.
 
 
phpph 
3
--> piko <--



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 110
Skąd: Zielonka
Wysłany: Wto 15 Sty, 2008   

Niestety się nie da, Pomimo tego, że prędkość USB2 to 480Mb/s to i tak nie jest standardem łącza do transferu strunienia wideo. Jeśli kamera nie ma IEEE1394 / FireWire to bez utraty jakości nie da się z niej skopiować. Istnieje wiele programów do przegrywania na pomocą USB, nawet na stronie SONY jest oprogramowanie do kamer umożliwiające przegranie (zabawę) za pomocą USB, natomiast jakość tego jest :(
 
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 15 Sty, 2008   

Nie do końca się zgodzę z Tobą. Po zgraniu poprzez USB z kamery cyfrowej jakość porównywalna jest z jakością obrazu z kamery analogowej. 40-60 min. materiał skonwertowany na DVD zajmuje ok. 1-2 GB. Faktycznie nie jest to jakość materiału, aby robić to profesjonalnie (czyt. zarabiać na tym, ale wystarczająca do domowego złożenia filmu z wakacji).

A propos programów - większość (praktycznie wszystkie włącznie z Win Movie Makerem) z jakimi miałem doczynienia obsługuje zarówno USB jak i FireWire.
 
 
ogest1 
1


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: olsztyn
Wysłany: Wto 15 Sty, 2008   Re: Z kamery na PC

Cytat:
Czekasz na wrozke? Podlacz i sprawdz to nam powiesz :P


A może nie mam odpowiedniego kabla , ...a może nie mam odpowiedniego przejścia , ...a może wolę zapytać zanim stracę pieniądze na zbędny zakup, ...a może nie czekam na wróżkę tylko na mądre podpowiedzi.

[ Dodano: Wto 15 Sty, 2008 ]
Dowiedziałem się, że FW i USB to dwa różne standardy i transfer taką kombinacją jest niemożliwy. Pozostaje mi więc przechwytywanie obrazu z kablem AV/S.
Ale jeszcze jeden problem: film z kamery można zwyczajnie przekopiować przez USB na PC i nawet można go odtworzyć , tylko nie ma możliwości jego obróbki video. Można wypalić płytę z materiałem (np. Nero7)-tylko po co? żadne DVD nie chce tego później czytać !!! Jaki jest format takiego przekopiowanego filmu z kamery i może jest jakiś konwenter ,żeby później wykonać film w DVD ? Może macie jakieś propozycje i rozwiązania :?:
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

Przechwyć obraz z USB za pomocą Movie Makera. Tworzy on z przechwyconego obrazu plik avi. Następnie można ten plik przekonwertować przy pomocy np. Nero na DVD lub samego Movie Makera na inny format ew. zmniejszyć rozmiar filmu. Robię już w ten sposób kolejny filmik rodzinny. Każde DVD na jakim odtwarzałem tak zrobione filmy działąło poprawnie. Dotatkowo można film podzielić na części i zrobić menu startowe na płycie DVD (przy pomocy Nero).
Zobacz:
http://www.microsoft.com/...ted/camera.mspx

http://www.microsoft.com/...dspecialfx.mspx

http://www.microsoft.com/...ed/default.mspx

Stronki wprawdzie po "murzyńsku" ale zdjęcia pokażą Ci jak to zrobić jeśli masz problem z angielskim.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

Zgraj na dysk zatem i przekonwertuj np tym programem
http://dobreprogramy.pl/i...2&id=1651&t=113

Nawiasem mówiąc to że USB i FW to dwa różne standardy nie przeszkadza w transmisji pomiędzy, wymaga tylko bardziej zaawansowanego urządzenia pośredniczącego.
Natomiast najwyraźniej nie ma na to zapotrzebowania dużego, inaczej pełno byłoby przejściówek na rynku(tak jak są przejściówki z COM, LPT,EIDE, SATA na USB i odwrotnie).
 
 
mesing 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 17
Skąd: Czerwionka
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Zawsze też można zainwestować w coś takiego jak karta XCapture i zgrać materiał w analogu w nieskompresowanym RGB. Tylko tu sie wkrada mały problem. 30 minut materiału zajmuje około 45-50 gigabajtów miejsca na dysku. Wiem coś na ten temat bo sam w ten sposób kiedyś nagrywałem audycje z tv. Karta posiada 10 bitowy przetwornik a wiec jest nawet nawet.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group