Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Telewizja cyfrowa vs analogowa
Opublikował Wiadomość
Elbing 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 675
Skąd: z zasłużonej emerytury
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008   Telewizja cyfrowa vs analogowa

Wczoraj odebrałem dekoder do odbioru cyfrowego z telewizji kablowej. Po podłączeniu go pod telewizor LCD (kablem euro na euro) okazało się, że to totalna porażka. Obraz jest znacznie gorszy (śnieży, smuży, gorsza ostrość i gorszy kontrast, gorsza rozdzielczość) niż jak puszczę sygnał analogowy bezpośrednio do odbiornika TV (podłączenie kabla od kablówki bezpośrednio pod gniazdo antenowe odbiornika TV). Lepszy jest za to dźwięk.
Może ktoś z forumowiczów wie o co tu chodzi ?
Druga rzecz, która mnie drażni to, to że nie mogę ustawić na dekoderze takiej kolejności kanałów jakbym chciał ani usunąć pojedynczych stacji - niby jest taka możliwość w dekoderze - opcje przesuń, usuń w menu - ale wyświetla się komunikat, że przesuwanie i usuwanie kanałów niemożliwe przy wybraniu tych opcji.
Na razie jedna wielka porażka a miało być super.
_________________
Jeden doświadczony lekarz wart jest więcej niż stu wojowników - Homer "Iliada"

http://www.piorawieczne.fora.pl/
http://opiorach.blogspot.com/
 
 
Siasiek 
3
Siasiek


Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 125
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008   

Jeżeli dekoder, który posiadasz to DIGIT MF4-K postępuj zgodnie z instrukcją obsługi str. 35, 8.1.4. Sortowanie programów.
Znalazłem w sieci informację, że przyczyną nienajlepszej jakości obrazu może być kabel "euro" - podobno lepszy kabel rozwiązał problem.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008   

Elbing, podaj usługodawcę i miejscowość, bo trudno Ci coś podpowiedzieć. Na pewno nie jest to normalne. Ja tam nie wypusciłbym instalatora, dopóki obraz nie byłby "jak żyleta".
Też przymierzam się do "ucyfrowienia" kablówki z "Multimedia - Polska". Ale papiery podpiszę jak wszystko będzie OK.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008   

W niektórych LCD wystarczy zmniejszyć lub wyłączyć cyfrową redukcję szumów.
 
 
Elbing 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 675
Skąd: z zasłużonej emerytury
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

Siasiek napisał/a:
Jeżeli dekoder, który posiadasz to DIGIT MF4-K postępuj zgodnie z instrukcją obsługi str. 35, 8.1.4. Sortowanie programów.


Dekoder to dokładnie ten model. Nie pozwala sortować programów w sposób jaki opisuje to instrukcja. Pojawia się komunikat: "Nie możesz przesunąć, usunąć ani sortować tych programów"

Siasiek napisał/a:
Znalazłem w sieci informację, że przyczyną nienajlepszej jakości obrazu może być kabel "euro" - podobno lepszy kabel rozwiązał problem.


Kabel jest dobrej jakości. Kupiłem oddzielnie lepszy. Nic to nie dało.

radiola napisał/a:
Elbing, podaj usługodawcę i miejscowość, bo trudno Ci coś podpowiedzieć. Na pewno nie jest to normalne. Ja tam nie wypusciłbym instalatora, dopóki obraz nie byłby "jak żyleta".


TV VECTRA. Dekoder odebrałem sam. Jak będę miał chwilę czasu to złożę reklamację.

thikim napisał/a:
W niektórych LCD wystarczy zmniejszyć lub wyłączyć cyfrową redukcję szumów.


Nie znalazłem takiej opcji w swoim LCD.
_________________
Jeden doświadczony lekarz wart jest więcej niż stu wojowników - Homer "Iliada"

http://www.piorawieczne.fora.pl/
http://opiorach.blogspot.com/
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

Zdarza się - parę lat temu zamówiłem usługę kablówki w UPC (z internetem i telefonem).
Monterzy nie wychodzili przez dwa dni.
Przesadzam - dużo wychodzili, wręcz biegali tam i z powrotem, bo okazało się, że ja nie zamierzam podpisać im protokołu odbioru instalacji bez zapewnienia dźwięku stereo i dolby digital, jak mieli w ofercie.
Rozstaliśmy się po spełnienu wszystkich warunków obiecywanych przez firmę, na koniec dowiedziałem się, że (dla tej ekipy) byłem pierwszym klientem, który sprawdzał jakość usługi przed podpisaniem protokołu odbioru.
Ich niedoróbki załatwiał serwis, a to "inny dyrektor", oni robili zawsze "na szybko", łapiąc punkty za instalację.

Wymagałem swojego bez złośliwości, dlatego takich jak wyżej i innych rzeczy się dowiedziałem, do tego na koniec podziękowali mi, bo przez moje wymagania po raz pierwszy nauczyli się konfigurowania sprzętu zgodnie z tym, co obiecuje firma.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group