Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
S-37 BIERKUT - co sądzicie o tej maszynie ???
Opublikował Wiadomość
KOMANDOS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Kwi, 2005   

GRZYLI, dziekujęę za wyczerpujace wyjasnienia. Ale czy fakt że IRYDA zostala "udupiona" jakis czas temu ... nie spowowdował że obecnie już totalnie przestarzala ...??
Czy był jakiś pomysł na szkolno-bojową wersje tej maszyny ??

A co sądzicie o SUPER HINDZIE, który znajduje sią na ostatnim slajdzie jaki przedstawil I m, z resztą bardzo ciekawej ??

Może to jest droga do modernizacji nazsych maszyn ??
 
 
Revenant
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Kwi, 2005   

KOMANDOS napisał/a:
A co sądzicie o SUPER HINDZIE, który znajduje sią na ostatnim slajdzie jaki przedstawil I m, z resztą bardzo ciekawej ??

Może to jest droga do modernizacji nazsych maszyn ??


Superhind Mk.3 to propozycja modernizacyjna firmy Advanced Technologies and Engineering (ATE) z RPA, tutaj link do ich witryny:
http://www.ate-aerospace.com
W zakładce 'past achievements' jest o Superhindzie. Konkretów tam mało, ale widać, że Mi-24 został zmodernizowany w oparciu o systemy z Rooivalka. W niezłym miejscu zamontowali nową głowicę elektrooptyczną, pewnie ma szerokie pole obserwacji. Zmodernizowany śmigłowiec przenosi ppk Ingwe:
http://www.denel.co.za/Aerospace/MISSILES.asp
choć pewnie może też byc uzbrojony w nowocześniejszy ppk Mokopa.
Pewną wadą rozwiązania ATE jest (przynajmniej nic na to nie wskazuje) brak nowoczesnych systemów samoobrony. Trochę wątpliwości budzi też wymiana działka na nowe. W ogóle wszystkie zachodnie rozwiązania w tej kwestii sprawiają wrażenie prowizorycznych, w porównaniu np. z rosyjskim stanowiskiem 9A4454 z dwulufowym działkiem GSz-23Ł kal. 23mm znanym z Mi-24WP i rosyjskich propozycji modernizacyjnych.
Jednak cała dyskusja jest mocno teoretyczna i jałowa, gdyż (jestem moooocno nie na bieżąco :gwizdze: ) program Pluszcz został anulowany:
http://www.altair.com.pl/files/r_0804mi.htm
Czyli Mi-24 też nie będą modernizowane...
Dobrych kilka lat temu miałem przeczucie, że żaden polski sprzet lotniczy o wschodnim rodowdzie nie doczeka się nigdy żadnej modernizacji. Niestety z perspektywy lat widać, że miałem rację :(
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2005   

KOMANDOS napisał/a:
GRZYLI, dziekujęę za wyczerpujace wyjasnienia. Ale czy fakt że IRYDA zostala "udupiona" jakis czas temu ... nie spowowdował że obecnie już totalnie przestarzala ...??
Czy był jakiś pomysł na szkolno-bojową wersje tej maszyny ??

Jeśi idzie o IRYDĘ to w zasadzie tak jak każdy samolot można ją potraktować jako platformę,a o nowoczesności takiej maszyny świadczyć będzie to co w niej zamontujemy.
Jeśli do sprawdzonego płatowca włozymy noweczesne silniki ,nowoczesną avionikę i noweczesne systemy uzbrojenia uzyskamy noweczesny samolot.
Płatowiec takiego np HAWKA ,konstrucyjnie też ma już swoje lata -a samolot sprzedaje się świetnie.O czymś świadczą też próby przerabiania starych F-5 czy A-4 NA samoloty szkolne.
Iryda po przeróbkach ma zupełnie przyzwoity płatowiec ,więc jeśli zainwestować w dobrą avionikę i systemy uzbrojenia to można otrzymać przyzwoity samolot -tym bardziej że zintegrowano na niej już kilka typów silników i avioniki.
Co do wersji bojowej to o ile pamiętam były takie propozycje ,ale w związku z padnięciem projektu skończyło się na rysunkach koncepcyjnych.

Pozdrawiam GRYZLI
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group