Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie moge ustalić co to była za Jednostka Wojskowa
Opublikował Wiadomość
Karkonosz 
1


Dołączył: 26 Kwi 2005
Posty: 42
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2005   Gdzie moge ustalić co to była za Jednostka Wojskowa

Tato mój od kwietnia 1951 roku do grudnia 1952 roku służył w JW 1683 Legnickie Pole.Tato zmarł w 1973 roku ,na temat jego słuzby wojskowej nie rozmawiałem.Proszę poradzcie gdzie mogę ustalić na podstawie numeru co to była za JW.
Może ktoś coś wie.Będe zobowiązany
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2005   

Znalazłem JW 2038, istniejącą w latach 1950-1954 w Oleśnicy i Legnickich Polach.
Był to 12 batalion budowlany, jego dokumentacja jest w Archiwum Wojsk Lądowych, Filia Nr 2 50-984 Wrocław.
Ponadto JW 5778 (IV Brygada Budowlana) we Poznaniu, Wołowie i Legnickich Polach, Achiwum jw.
Biorąc pod uwagę podobny czas i miejsce stacjonowania, proponuję szukać tam.
Jeżeli jednak była to jednostka Wojsk Lotniczych albo Obrony Powietrznej, to należy pytać w ArchiwumWojsk Lotniczych i OP, 05-160, Modlin Twierdza
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Karkonosz 
1


Dołączył: 26 Kwi 2005
Posty: 42
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Wto 03 Maj, 2005   

Dotarłem do tych instytucji przez znajomych nie ma żadnych informacji.szkoda .Może jednak ktoś ma jakąś info w swoich domowych archiwach.Pozdrawiam :???:
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sro 04 Maj, 2005   

Jeszcze dwie podpowiedzi:
służba w latach 50-ych - pomimo śmierci Ojca, ewidencja podobnych roczników (domyślam się, że ok.1930) może jeszcze znajdować się w WKU, można tam sprawdzić, ewentualnie można skontaktować się z Urzędem Gminy, ludzie mają dobrą pamięć, a adres UG do znalezienia w internecie.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group