Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dostęp do broni

Dostęp do broni
zmniejszyć ograniczenia w dostępie do broni
50%
 50%  [ 11 ]
zwiększyć ograniczenia w dostępie do broni
36%
 36%  [ 8 ]
zostawić tak jak jest
13%
 13%  [ 3 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 22

Opublikował Wiadomość
AKMS 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 793
Skąd: Vodka Ville
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005   Dostęp do broni

Jak postrzegacie sprawę dostępu do broni, czy powinno obowiązywać liberalne prawo czy może takie, w którym jest mnóstwo ograniczeń. Czy według was lepszym rozwiązaniem jest to z Wielkiej Brytani (można legalnie posiadać tylko sztucer lub dubeltówkę) czy może to z USA (każda broń dla każdego). Osobiście jestem za dostępem do broni, jednak z sensownymi ograniczeniami aby nie dostała się w ręce jakichś szajbusów.
 
 
zygfryd_66
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005   

rozsądne zasady TAK, ale nie paranoja w której żołnierz zawodowy, na co dzień pracujący z bronią, ma rzucane kłody pod nogi, gdy chce sobie prywatnie zakupić np. pistolet...
 
 
Franio
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005   

:gent: witam wszystkich. Jestem tu nowy, a więc proszę o wyrozumiałość jakbym coś "palnął".
Osobiście wydaje mi się, że takie rozwiązanie jak w Angli byłoby nalepsze. A dlaczego? Myślę że z bronią tego typu nikt swobodnie nie będzie mógł "spacerować". Powinna służyć do obrony ale na terenie posesji, by unieszkodliwić lub przepędzić "agresora". Myślę że danie pozwolenia obywatelom naszego wspaniałego kraju, na kupno broni wszelakiego rodzaju i zezwolenie na wynoszenie z domu czy mieszkania nie byłoby za rozsądne ani bezpieczne.
Pozdrawiam
 
 
AKMS 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 793
Skąd: Vodka Ville
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005   

Muszę stwierdzić że z tymi dubeltówkami się nie zgadzam, większość przestępstw dzieje się poza domem a broń tego typu nie nadaje się do noszenia przy sobie. Nasuwa się jeszcze pytanie czy pozwalać ludziom nosić ukrytą broń poza terenem prywatnym.
 
 
Franio
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005   

AKMS napisał/a:
Nasuwa się jeszcze pytanie czy pozwalać ludziom nosić ukrytą broń poza terenem prywatnym.

Nie byłbym spokojny o mojego syna, gdybym wiedział że każdy może wszędzie, czy to w sklepie, na ulicy itd... paradować z bronią i jej użyć. Pozdrowienia
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005   

Jestem ZA, ale.....
Co zrobić z zawodnikiem który użył broni bez przyczyny lub, co gorsza, z wyraźnym zamiarem złamania prawa? Nie chciałbym chodzić po ulicach zagrożony tym, że jakiś idiota z kominem w ręku będzie mógł zaatakować mnie (lub kogokolwiek innego) bez żadnej przyczyny i jego działanie zagrożone będzie karą grywny. Jeśli już każdy ma mieć prawo do posiadania broni niech też czuje się odpowiedzialnym za skutki jej użycia oraz za konsekwencje jakie temu użyciu będą grozić. Broń w każdych rękach - tak, kara śmierci - też tak.
 
 
 
AKMS 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 793
Skąd: Vodka Ville
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005   

Cytat:
Pistolet to jedyna broń, która samotnej kobiecie-biegaczce dałaby szansę wzięcia góry nad gangiem bandytów chcących ją zgwałcić, nauczycielce szansę ochrony dzieci na przerwie przed szaleńcem chcącym je zmasakrować, rodzinie turystów czekających na stacji metra


Co sądzicie o tym tekście, aha, niechciałbym żeby broniły mnie moje nauczycielki, ponieważ broń stwarzałaby większe zagrożenie dla nich niż dla ewentualnego bandyty. :lol:
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2005   

A co ta samotna bieg(d)aczka zrobi, jeśli gang bandytów usiłujący ją zgwałcić skorzysta z przysługującego każdemu z jego członków prawa i również zaopatrzy się nie w jeden, ale w tyle ilu członków liczy, pistoletów? Może samotnym biegaczkom pozwolimy na noszenie, nomen omen, AKMS-ów?;) Pozdrawiam i pooli zaczynam Ci zazdrościć nowej roli;) :gent:
 
 
 
AKMS 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 793
Skąd: Vodka Ville
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2005   

Tyle tylko że legalnie zakupiona broń żadko jest używana do przestępstw, ale zgadzam się z twierdzeniem że trzeba liczyć się z tym że wyjmując broń możemy zginąć.
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto 03 Maj, 2005   

Ja propnuje, by zostalo tak jak jest. Popatrzmy na liberalne Stany Zjednoczone, ile rocznie jest tam wypadkow spowodowanych zlym zabezpieczeniem broni, czy tez przypomne strzelaniny do ktorych doszlo w paru amerykanskich szkolach. Pozatym nie czulabym sie bezpiecznie wiedzac, ze kazdy moze nosic przy sobie bron, bo coz nigdy nie wiadomo co komu wpadnie do glowy, niby sa testy psychologiczne dla osob starajacych sie o pozwolenie, ale jestesmy tylko ludzmi. A druga kwestia jest takie skonstrulowanie naszego prawa, ze nawet policjant woli nie uzyc broni, by nie miec potem problemow. Wiec cos u nas jest nie tak, dlatego mowie broni dla kazdego NIE, natomiast proponuje zmiane przepisow dotyczacych uzycia broni przez np. policje.

Pozdrawiam
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
AKMS 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 793
Skąd: Vodka Ville
Wysłany: Wto 03 Maj, 2005   

Takie strzelaniny w szkołach to żadkość.
 
 
bocian
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Maj, 2005   

BROŃ DLA WSZYSTKICH ............ :viktoria:
:cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group