Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
OPK / OPL
Opublikował Wiadomość
Wilrek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Mar, 2005   OPK / OPL

Obecnie pisze się trochę na temat redukcji w SP (z 8 do 7 elt), WL (wycofanie wszystkich T-72) i MW (2 Tarantule i inne okręty).
Posiadamy:
27 Krugów
12 S-200
60 Newa-SC

Sądzę, że wycofamy Krugi i prawdopodobnie S-200. Być może zmniejszymy ilość Newa-SC.

Kuby, Osy i Sziłki
Zmniejszymy ilość?
 
 
docent NAPOLEON
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005   

Wobec malej liczby samolotów rakietowe OPL jest - moim zdaniem - bardzo istotnym el;emenetem wspierajavcym potencjał OPL
 
 
hobbysta
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005   

Panowie Kwato i Wilrek
Proponuję zajrzeć do Wirarzy Nr2/2005 http://www.czasopismawlop...w_numerzew.html
gdzie jest artykuł SIŁY POWIETRZNE 2010, który prowdopodobnie rozwieje Wasze pytania i domysły.
Pozdrawiam :gent:
 
 
Mirek_1
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Maj, 2005   

Szanowny Panie Hobbysto artykuł zamieszczony w Wirażach może jest ciekawy ale to tylko papier, a papier wszystko przyjmie. Życie niestety jest brutalne, losy jednostek to decyzje polityczne. Zblizają się kolejne wybory :???: Jak wiadomo są tendencje do dalszego odchudzenia armii i jakie będą decyzje kadrowe trgo najstarsi górale nie wiedzą.

Panie Kwato o KRUGA jako zestaw można być spokojnym, ma on wszak jak wszystkie nasze zestawy - jedną wadę: ma swoje lata. Najgorsze to jednak to, że w miejscu ich stacjonowania wyremontowano już halę sportową i trwa remont stołówki. :gent: co to oznacza :-o . Oby w ty przypadku nie sprawdziło się :cool:
 
 
hobbysta
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Maj, 2005   

Szanowny Panie Mirku 1
Czego ma dowodzić Pana post?
Ja nie kwestionuję że na losy jednostek wpływ mają decyzje polityczne.
Tak było w przeszłości więc nalezy przewidywać że będzie i w przyszłości
(oby jak najrzadziej)
Przedstawiłem link do pewnego artykułu który przedstawia w sposób mniej lub bardziej prawdopodobny perspektywy funkcjonowania SP.
Doskonale wiem podobnie jak i Pan że było już wiele planów które można sobie o "kant ...". Ale ten jest czasowo ostatni i na nim próbuję bazować.
Jeśli zna Pan inne - nowsze (realniejsze), które mozna szeroko rozpowszechnić to proszę odpowiedzieć na pytanie Piotrka Wilrka

Mirek_1 napisał/a:

Panie Kwato o KRUGA jako zestaw można być spokojnym, ma on wszak jak wszystkie nasze zestawy - jedną wadę: ma swoje lata.

A co to oznacza? to mozna być spokojnym czy nie?

Pozdrawiam
 
 
woytas
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Maj, 2005   

moze to troche lamerskie pytanie ale ile wyzutni liczy dywizjon ogniowy weg?
 
 
Wilrek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Maj, 2005   S-200

woytas napisał/a:
moze to troche lamerskie pytanie ale ile wyzutni liczy dywizjon ogniowy weg?

Posiadamy 2 dywizjony ogniowe po 6 wyrzutni. Po modernizacji każdy może "działać" samodzielnie. Mam możliwości co do samodzielności w związku z "ograniczoną" mobilnością.
 
 
jureksts
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Maj, 2005   pytanie z historji

Mam pytanie o uzbrojenie z czasów istnienia LWP.
Może ktoś wie ile w przybliżenju mieliśmy na stanie wyrzutni Strzała 1, były na stanie do końca lat 80-tych.
Interesuje mnie również stan ilościowy innych mniej popularnych systemów opl używanych do końca układu warszawskiego.
W zestawienjach figurują zawsze tylko najważniejsze kategorje, czołgi, artylerja i samoloty.
Byłbym wdzięczny za informację.
 
 
Wilrek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Maj, 2005   Re: pytanie z historji

jureksts napisał/a:
Mam pytanie o uzbrojenie z czasów istnienia LWP.
Może ktoś wie ile w przybliżenju mieliśmy na stanie wyrzutni Strzała 1, były na stanie do końca lat 80-tych.
Interesuje mnie również stan ilościowy innych mniej popularnych systemów opl używanych do końca układu warszawskiego.
W zestawienjach figurują zawsze tylko najważniejsze kategorje, czołgi, artylerja i samoloty.
Byłbym wdzięczny za informację.

Posiadaliśmy:
4 Strzały-10
16 Strzał-1

27 Krugów
124 Kuby
64 Osy

100 ZSU-23-4
 
 
woytas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Maj, 2005   

patrze na zjecie satelittarne mrzezyna i sie zastanawiam- jaki sens mialo postawienie w/w zestawu w odleglosci- 200-300 metrow od brzegu morza?
przeciez az samo sie prosi o zniszczenie uderzeniem z wody :-o
 
 
Wilrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Maj, 2005   

woytas napisał/a:
patrze na zjecie satelittarne mrzezyna i sie zastanawiam- jaki sens mialo postawienie w/w zestawu w odleglosci- 200-300 metrow od brzegu morza?
przeciez az samo sie prosi o zniszczenie uderzeniem z wody :-o

Jakiego zestawu S-200 ???
 
 
woytas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Maj, 2005   

tak s-200
no chyba ze to nie jest s-200
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group