Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pracownikom cywilnym WP 'skapnęło' po 50 zł!
Opublikował Wiadomość
Pecet 
1


Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: kątownia
Wysłany: Pią 14 Mar, 2008   

Fajnie napisałam o podwyżkach i naszych pensjach w gorących tematach to mnie na wysypisko :!: :zlybardzo: Nasze sprawy ICH nie obchodzą! Wszyscy powinni w jednym dniu wziąć L4 albo urlopy na żądanie!Za 1000 zł to 10% podwyżki niech sobie w buty wsadzą! Każdy ma prawo do godnego życia! Napisałabym jak to się nazywa,ale cenzura panuje w sieci! Od czasów komuny to się w woju zmieniło..................................na gorsze! A wojskowi tylko myślą: tu będzie 1000, tam 800,trzynastka 3500-Razem ponad 5000 zł. Och jak my mało zarabiamy! A ja dostaję 1 020 jak z tego wyżyć!
_________________
Pracownik Cywilny
 
 
zibi-dziadek 
2


Wiek: 67
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 61
Wysłany: Pią 14 Mar, 2008   Skapneło po 50

Nie denerwuj sie ,co komu skapnęło ?,walka trwa ,nie daj poniesć się emocja emocjom ,nerwy to najwikszy wróg we wszystkich sprawach .W najgorszym przypadku możemy zwariować ,bądż umrzeć z głodu ?

[ Dodano: Pią 14 Mar, 2008 ]
Jest opcja przemycić sie do Czadu ,może dostaniemy od naszych racje żywnościowe ?

Aby poprawić swój post użyj przycisku miast . :!:

P_E

_________________
śmiercicha
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Pią 14 Mar, 2008   

Wszystkich zachęcam do lektury pisma Przewodniczącego NSZZ PW Pana JAGIEŁŁO, do Zarządów Okregowych NSZZ PW. Terść znajdziecie tu

http://www.pracownicywojs...-z-mon-vt57.htm

Link poprawiony i działa. P_E


_________________
http://www.pracownicywojska.ugu.pl/index.htm
 
 
militaro 
5


Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 455
Skąd: Wr-w
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

"Nie chciało mi się uczyć, potem byłem za leniwy i zbyt gamoniowaty by zmienić pracę więc teraz jestem "stary portfel" i mogę mieć tylko do siebie pretensje". <--- klasyczny i szkolny przykład obrazujący przysłowie że "syty głodnego nie zrozumie"

Proponuję wycinać :!: u podstawy takie dyskusje typu zwalczające się nawzajem klany
 
 
prawda 
1


Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd: ryki
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008   

Pracodawca ma obowiązek zapewnić godziwe wynagrodzenie. "Prawa człowieka"- godziwe wynagrodzenie to takie wynagrodzenie, które pozwala pracownikowi za jego pracę utrzymać rodzinę, mieszkanie,kształcić dzieci, stać go na leczenie, korzysta z kultury i wypoczynku. Część pracowników MON posiada godziwe wynagrodzenie. Szczególnie byli żołnierze na zamienionych przez siebie stanowiskach (z wojskowych na cywilne) w Urzędzie Ministra ON. Emerytura z podatków ok. 6-7 tysięcy, do tego pensja cywilna - też około poprzedniej kwoty plus premie z około 100 vacatów. Żyć! nie umierać! Minister dał z oszczędności ok. 1400 zł na etat dla szarych mas (3 razy po ok.500 zł) a w UM ok. 7 tysięcy na etat (też w trzech ratach). UM powstał związek zawodowy byłych żołnierzy zawodowych- rejestracja w kwietniu tego roku. Mają czego bronić! i co Wy na to?
_________________
guru
 
 
dysortografik 
1


Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 41
Skąd: UE
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008   

Daj spokój. Co do sprawiedliwości to mam wyrobiony już swój pogląd (5 lat pracy w wojsku). Nie ma sensu tego roztrząsać. Płace na poziomie Biedronki to standard w armii. Nie wiem ile obcięli Klichowi jak został ministrem MON, ale chyba widziałem go jak rozdawał ulotki koło dworca, więc wszystkich to dotyka :-)
 
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

To co już mówiłem wcześniej: system podziału budżetu w wojsku jest chory. Który z dowódców ma większą siłę przebicia, ten wyszarpie więcej.
Czy ktoś rozlicza Departament Budżetowy MON z pieniędzy przeznaczonych na płace PW? Czy związki zawodowe mają wgląd (zapoznają się, akceptują) taki a nie inny ich podział?
Dysponenci II i III stopnia dzielą tylko to co stamtąd dostaną. Fakt, że nie zawsze uczciwie, ale największa niegodziwość rodzi się na samej górze.
Mogę zrozumieć gromadzenie środków budżetowych (rezerw pozostających w dyspozycji) przez te organy, na zabezpieczenie ewentualnych potrzeb. Ale ich rozdział powinien być równomierny dla wszystkich pracowników i według takich samych zasad. W emerytury PW, czy to pracowników UM ON, czy innych pracowników nie chcę zaglądać. Wypracowali sobie, to mają. Ale dodatkowe środki, to nie nagrody. Powinny być rozdzielane na innych zasadach.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group