Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Broń strzelecka typu Bullpup
Opublikował Wiadomość
Mack
Gość
Wysłany: Pon 10 Sty, 2005   

sorry za OT, ale masz może Remov więcej fotek GROMu ...ekhmmm...tzn bliżej nie określonej JS", heheh... ;)

Pozdro
Mack
 
 
Revenant
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Sty, 2005   

Kangur napisał/a:
Jak ktoś ma konkretne pytania to może na nie odpowiem, bo tak to wyjdzie z tego essej na 30 ston! :-)


Taka odpowiedź jest jak najbardziej wystarczająca, szczerze to nawet nie liczyłem na tak wyczerpujące opisy Steyera AUG :brawo: Serdecznie dziękuję :!: :!: :!:

REMOV napisał/a:
Cholera, nie mam czasu na długie listy (może wieczorem), ale nieoficjalnie mogę powiedzieć, że w WP w testach przepadł. Narzekania dotyczą niezawodności w niskich temperaturach, jakości zastosowanego celownika optycznego, działania mechanizmu spustowego.


Broń Boże nie oczekuję w ramach odpowiedzi jakichś 'długich listów', wystarczy mi krótkie wypunktowanie ew. zalet lub wad. :mrgreen: Choć tą niezawodnością w niskich temperaturach to jestem zaskoczony. Austria nie Bahamy i warunki do testów w niskich temperaturach to mają lepsze niż Polska.
A tak na marginesie, to te próby dla WP dot. kbk dla GROMu :?:
Swoją drogą to widziałem zdjęcia operatorów GROMu uzbrojonych w M4 SOPMOD, HK G36 i SIG 550/551. Teraz Twoje zdjęcie. Widać, że GROM ma z czego wybierać.
 
 
Kangur 
3



Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 110
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 10 Sty, 2005   

Zawodny??

najniższa tepmeratura w australi to -27 stopni, góry sa powyżej 2400m. Druga najwieksza na świecie pustynia po saharze to pustynia simpsona, o temperaturach plusowych nie bede mówił bo w +62 nikt mi i tak nie uwierzy. ;-) I wszędzie tam Steyr AUG działa.

Celownik jest oryginalnym Swarovskim - nie paruje, nie pęka, trzyma zero. Spust - cała grupa jest monolitem - wyjmuje się jako zwarty podzespół. Jeszcze nie widziałem zepsutej.

Armia australijska wydała więcej kasy na testy AUG niż kosztowało jego opracowanie. Nie wyobrażam sobie jak "odpada w testach" - co niby było na topie?

Steyr oferuje bardzo dogodne warunki licencyjne - USA nie chciało dać nam licencji na M16, a w australi większość broni musi być produkowanej lokalnie. W produkcji F88 jest 40$ tanszy od M16 (robiony przez ADI)

tyle w ramach oburzenia. ;-)

co nie zmienia faktu że w _polskich_ testach mógł odpaść - ktoś inny dał panu X na skromnego mercedesa S600AMG. ;-)

Wezme AUG na wojne wszędzie i zawsze :-)

Dla rozlużnienia parę fotek : -)


http://www.specops.republika.pl/images/F88/1.jpg
 
 
 
Kangur 
3



Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 110
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 10 Sty, 2005   

I jeszcze kilka....



F88 w lokalnym kamuflażu DPCU, fotka zrobiona na Timorze. Pomalowany magazynek.



F88 z bagnetem M9



Kilka postów wcześniej ktoś się pytał o Minimi - tutaj u boku M60 made in 1960. Jak widać po ilości łusek - Minimi daje rade.

http://www.specops.republika.pl/images/F88/5.jpg

F88 na strzelnicy. w tle widać komputerowy system pomiarowy. System mierzy punkt trafienia z dokładnością 50% kalibru - czyli około 2mm.

http://www.specops.republika.pl/images/F88/6.jpg



F88 w okopie na full auto.
 
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 10 Sty, 2005   

Kangur napisał/a:
co nie zmienia faktu że w _polskich_ testach mógł odpaść - ktoś inny dał panu X na skromnego mercedesa S600AMG.
Testowali najbardziej bronią zainteresowani, do tego porównywali opinie z innymi użytkownikami. Bez urazy, ale Steyr wypadł marnie (i to nawet w porówananiu z M4), narzekają na niego również Austriacy. A co się tyczy mechanizmu spustowego, to taka Nowa Zelandia używa jedynie wersji samopowtarzalnych.
 
 
Gość

Wysłany: Pon 10 Sty, 2005   

:-) Nie neguje, kazdemu co innego leży w dłoni, Ja stoję za Styerem. :-)

A znasz broń na którą nikt nie narzeka? ;-)

Co do NZ - to tak, mamy zawsze z nich beke jak przychodzą na strzelnice - są przyzwyczajeni do takiej grupy spustowej jaką opisujesz - i naciskają spust do samego końca - co powoduje nieoczekiwany ogień automatyczny. Taki drobny żart.

I jeszcze jedno - w testach do których się odwołujesz - jaka broń wygrała?
K.
 
 
Mack
Gość
Wysłany: Pon 10 Sty, 2005   

Kangur napisał/a:


I jeszcze jedno - w testach do których się odwołujesz - jaka broń wygrała?
K.


Zgaduję ;)


Famas

???

Pozdro
MackPl
 
 
AKMS 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 793
Skąd: Vodka Ville
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2005   

Możliwe że Famas, ale jest on trochę ciężki.
 
 
Oso
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 340
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2005   

Każda broń będzie miała zwolenników i przeciwników. Szkoda, że u nas nie było prawdziwego konkursu na kbk. Bullpup-y nie zrobiły na mnie szczególnego wrażenia, choć za wyjątkiem SA80, były ok. Jestem ciekaw jak wypadłby TAVOR osobiście polecam dla armii system G36.
Pozdro
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005   

Oso napisał/a:
Szkoda, że u nas nie było prawdziwego konkursu na kbk.
Obserwując konkursy przeprowadzane u innych można odnieść wrażenie, że na dobrą sprawę niewiele z nich wynika. Tam gdzie u jednych odpada Steyr wygrywa M16 i odwrotnie.
Cytat:
Jestem ciekaw jak wypadłby TAVOR osobiście polecam dla armii system G36.
Z tego, co ja słyszałem, to kilka lat temu, pierwsza wersja Tavora była testowana w naszym kraju i wypadła na tle AKMS-a czy Tantala marnie. Zresztą, wypadła marnie nie tylko w naszym kraju, stąd Izraelczycy zabrali się na modyfikację swojego karabinka. Co się tyczy G36, to sympatyczna broń, acz ja bym mimo wszystko poczekał na system, który się wykluje u Amerykanów. Mimo wszystko może być ciekawy. Ale w naszym kraju, to przez najbliższą dekadę spodziewaj się jednak kbk Beryl.

PS. Owszem, FA MAS.
 
 
Oso
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 340
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2005   

Ja się nie spodziewam ja wiem co będzie u nas a jezeli chodzi o systm u Ameryknów to czytałe w NTW - bardzo ciekawe. Interesuje mnie szczególnie system"snajperski" 5.56mm masz jakieś dane dotyczące amunicji do niej? Z góry dzięki.
System 7,62mm też brzmi ciekawie. Ciekaw jestem czemu Amerykanie zaprzestali myśli o broni powtarzalnej, może ppodzielili systemyy samopowtarzalny 7,62mm /do ok. 800m/ i powtarzalny .300 Magnum Win. na dalsze odległości?
 
 
szpila
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Maj, 2005   karabin aug

Witam: Od 30 lat interesuję się bronią wojskową , czytam dużo wypowiedzi i opinni na temat broni wojskowej .Moim zdaniem nie można oceniać broni opierając się na opinni zespołów kwalifikacyjnych testujących wybrane egzemplarze broni .Dla mnie wiarygodna jest opinnia zwykłych żołnierzy : karabin wojskowy powinien być nieskomplikowany,prosty w opsłudze, wytrzymały, celny i takim właśnie jest Steyer AUG. Od 20 lat analizuję wszystkie opisy testów ,opinie, wypowiedzi , na temat tej broni i w większości są to wypowiedzi pozytywne . Jestem niezmiernie zadowolony ,że wreszcie poznałem na tym forum doskonałych znawców tematu. Wracając do karabinu AUG jest to przykład fenomenalnej i ponad czasowej konstrukcji z której przykład biorą konstruktorzy nowych rodzajów broni. W moich rozmowach z Austriakami nie słyszałem złych opinni o karabinach AUG wręcz przeciwnie są z nich bardzo zadowoleni. Pozdrawiam : szpila aug@poczta.onet.pl
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 11 Maj, 2005   

szpila napisał/a:
Moim zdaniem nie można oceniać broni opierając się na opinni zespołów kwalifikacyjnych testujących wybrane egzemplarze broni .Dla mnie wiarygodna jest opinnia zwykłych żołnierzy
Testy broni zawsze składają się z tych dwóch etapów, nigdy nie występują oddzielnie, konsrtukcje rozwija się dla użytkownika z użytkownikiem.
Cytat:
karabin wojskowy powinien być nieskomplikowany,prosty w opsłudze, wytrzymały, celny i takim właśnie jest Steyer AUG.
Karabinków o takich cechach jak podałeś są dziesiątki, czym na ich tle wyróżnia się Steyr AUG?
Cytat:
Od 20 lat analizuję wszystkie opisy testów ,opinie, wypowiedzi , na temat tej broni i w większości są to wypowiedzi pozytywne .
Z tą większością to bym nie przesadzał. Podczas większości europejskich testów broni w latach 80. i 90. Steyr AUG wypadał niezbyt dobrze, przyjęła go poza Austrią (Steyr-Mannlicher to tamtejszy monopolista, coś na kształt FB Łucznik, dopiero w latach 80. monopol na pistolety Steyra złamał Glock) jedynie Irlandia i w niewielkiej liczbie oddziały specjalne i policyjne niektórych państw.
Cytat:
Wracając do karabinu AUG jest to przykład fenomenalnej i ponad czasowej konstrukcji z której przykład biorą konstruktorzy nowych rodzajów broni.
Fenomenalnej? Faktem jest, że Steyr AUG ma zestaw kilku ciekawych cech (m.in. to karabinek uniwersalny), ale niespecjalnie zauważam, aby jakąkolwiek z nich szeroko powielano na świecie. Co takiego ponadczasowego ma być w tej broni, tego specjalnie nie wiem, możesz wyjaśnić?
 
 
Lechu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Maj, 2005   

Cytat:
Steyr AUG wypadał niezbyt dobrze

A co konkretnie? Chciałbym przeczytać jaka część lub ich zespół wypadły "niezbyt dobrze" i co konkretnie zawiodło komisje która go testowała. Jeżeli możesz to bądź łaskaw przytoczył materiał który wyrobił Ci taką opinie.
____________________________________________________________
EDIT
Zero odzewu od Remova na poparcie tezy którą przedtawił. Znamienne..
Ostatnio zmieniony przez Lechu Czw 12 Maj, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szpila
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Maj, 2005   

Witam: Chciałbym odpowiedzieć na kilka pytań związanych z karabinem AUG . Po pierwsze to karabin AUG jest bronią bardzo drogą , w Szwajcari kosztuje 2570 franków szwajcarskich ( cena z dnia 10.04.05r ) w USA na wolnym rynku ok. 2800 dol. dlatego w konkursach często odpada na samym początku ze względu na cenę. W Europie znajduje się na wyposażeniu : Irlandi ,Luksemburga, Austri, wojsk powietrzno-desantowych Włoch, żandarmeri wojskowej Francji (wersja kal 9mm) , kontyngent Brytyjski na Farklandach ( zdobyczne egzemplarze podczas wojny w 1982r ) , oddziały specjalne kilku państw np: SAS, COBRA. Poza Europą są na uzbrojeniu: w Arabi Saudyjskiej , Argentyny , Australi , Boliwi , Dzibuti ,Ekwador ,Jordania , Katar , Kamerun , Malezja , Nowa Zelandia , Oman , Pakistan , Tunezja , Vanatu , Wenezuela , Zimbabwe i służby celnej USA . Myślę że nie trzeba wyjaśniać w jakich warunkach klimatycznych są używane, poza tym w wielu armiach przywilej posiadania karabinu AUG mają najlepsi żołnierze . Ciekawostką może być to , że wiele straży przybocznych emirów arabskich ma na wyposażeniu właśnie karabiny AUG. Co do jakości karabinu mogę przytoczyć opinię dwóch niezależnych ekspertów Amerykanina Emanuela Kapelsohna i Anglika Nicka Steadmana opublikowane w książce Assault Weapons, wyd.DBI oraz w czasopiśmie Defense . Pozdrawiam wszystkich entuzjastów karabinu AUG . szpila
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group