Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabepieczenia komputerów podłączonych do internetu
Opublikował Wiadomość
tola
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Mar, 2006   

Robson chyba odnosi się do poprzedniego postu który przez przypadek usunęłam Wogóle to dziś jestem roztargniona. Ale wszytko przez te komputery za dużo tej roboty jest ale dzięki za poparcie. Z grubsza chodzi o to że IBT ma nie może dobrze wykonywać swoich obowiązków jeśli nie ma na nie czasu, bo w tym samym czasie wykonuje 234567 innych zadań.
 
 
W
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Kwi, 2006   

robson36 napisał/a:
Na odpowiednich szczeblach jest to wszystko poukładane. Jest wydział do planowania systemów informatycznych, następnie wydział wdrazania informatyki, który zaplanowane systemy wykonuje i wdraża do eksploatacji. Administratorów wyznacza się z wydziału informatycznego. POIN - składający się z kilku a nawet kilkunastu osób - wyznacza osoby, które wykonują tylko obowiązki IBT. Napewno w takich instytucjach jest więcej sprzetu i ludzi ale dokumentację i czynności zwiazane z nadzorem wykonuje się te same. Przypomina się tu stare porzekadło (szkoda, ze nie wszyscy go znają) stawiając zadanie zabezpiecz siły i srodki.


Gdzie są tak "ciekawe" struktury? Na jakich "odpowiednich" szczeblach?
W
 
 
DOW
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Cze, 2006   

W "mojej" firmie borykaliśmy się z probelmem IBT dość długo. Z uwagi na wagę problemu wziąłem ten plecak na własne bary i wszystko szło jak talala. Do czasu kontroli szczebla wyższego, który zarzucił łamanie prawa (nie jestem pracownikiem POIN). Przepychanki trwały 2 lata i przewijały się różne opinie (w tym WSI) zachodził bowiem dylemat czy "łamać prawo" i mieć IBT znającego informatykę na wylot, czy mieć sztukę pochodzącą z POIN. Jak to w wojsku zwyciężyła sztuka.
Drażni mnie to lecz nie rozpaczam - problem mam z tzw. "bani"

A w kwestii związanej z pierwotnym tematem przypuszczam, że powodem dla którego wymaga się zakładania kont na komputerach pracujących w Internecie jest zwyczajna zasada zwana RWD. Gdyby założyć, że ktoś dokona czynu zabronionego z terminala pracującego na żywioł, organa dochodzeniowe trachnęłyby z pewnością jakąś strukturę pionową - np: wódz, z-ca, itd w dół (wg zasady a gdzie byli wtedy rodzice?) z tytułu braku nadzoru. W sytuacji gdy terminal wymaga loginu i hasła (teoretycznie) problem anonimowości znika.

To tyle, bądźcie czujni :nie2:
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
  Wysłany: Nie 10 Gru, 2006   

DOW masz całkowitą rację. Każdy korzystający z Internetu powinien mieć własne konto. To nawet ułatwia pracę. Po zalogowaniu się mam własne ustawienia, książkę adresową, ustawioną pocztę itp. Żaden ze współużytkowników nie zmieni mi ustawień, ulubionej tapety czy lokalizacji plików. Również nikt nie podgląda mnie jakie strony odwiedzam :D . Faktem jest natomiast, że kiedy loguję się, to muszę rozłączyć odpalonego e-Mule, czym narażam się co poniektórym użytkownikom :tongue10:
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Takie stwierdzenie jak powyżej, potwierdza zasadę: KONTROLA NAJWYŻSZĄ FORMĄ ZAUFANIA, Nikt za wyjątkiem administratora i ........

Nie krzycz, proszę... P_E

 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Jak tu nie......ć, skoro przedmówca stwierdza iż w trakcie zajęć służbowych serfuje po internecie gdzie mu się podoba, to jeszcze nic z potwierdzeniem iż jego współ-użytkownik osiołkiem ściąga programy a to stanowi olbrzymią niedogodność . Gdzie są takie jednostki wojskowe, no chyba że gość pracuje w kancelarii MON, lub bezpośrednio podległych strukturach.

Podajcie adres bo chcę się tam zatrudnić....
 
 
antracyt 
2
antracyt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 02 Lis, 2008   

Obecnie nawet z komórki (służbowej też) można przeglądać internet poprzez transmisję pakietową lub obecny "w powietrzu" internet bezprzewodowy. Takich niezabezpieczonych sieci WiFi w mieście jest sporo, a na wsi bywa ogólnodostępny bezpłatny internet bezprzewodowy.

Ciekawym przypadkiem są zamówienia publiczne gdzie do pewnego momentu wszystkie informacje nie powinny być ogólnodostępne (nie mylić z niejawnymi), a później trzeba je zamieścić w internecie...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group