Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Stacjonarny telefon bezprzewodowy
Opublikował Wiadomość
Witek 
2



Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 70
Skąd: Z chmur
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   Stacjonarny telefon bezprzewodowy

Witam.
Pozwalam sobie zadać pytanie w kąciku GSM nie dotyczące telefonów komórkowych.
Chciałbym kupić bezprzewodowy telefon stacjonarny do użytku domowego. W związku z tym, że w mieszkaniu mam dziwny układ: gniazdko telefoniczne-najbliższe gniazdo elektryczne chciałbym zapytać czy istnieją na rynku stacjonarne telefony bezprzewodowe, które nie wymagają zasilania z gniazda elektrycznego. Jestem laikiem w tej dziedzinie. Wiem, że w gniazdku telefonicznym jest zasilane. Może istnieją jakieś modele, które zasilają bazę z w/w gniazdka.

Pozdrawiam.
 
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

Nie spotkałem się z takim telefonem. Ale co przeszkadza aby baza (nadajnik) był przy gniazdku telefonicznym i elektrycznym) a sam aparat gdzie indziej. Telefony bezprzewodowe mają praktyczny zasięg ok. 30-40 m (w budynku).
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

Proponuję zasilanie akumulatorowe aparatu bazowego albo stacjonarny aparat telefoniczny na kartę sieci GSM (bezprzewodowy, ale zasilany 230V) ;)

A tak poważnie. Nie prościej przenieść gniazdko telefoniczne lub zastosować przedłużacz linii telefonicznej? Tak jak kolega bond podpowiada.
Kombinacje z zasilaniem aparatu z linii telefonicznej nie przejdą. Zbyt duże obciążenie prądowe i centrala "zobaczy" to jako uszkodzenie linii. Jeśli nawet takie aparaty są, to na pewno nie mają homologacji.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group