Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karta mobilizacyjna - zwrot kosztów podróży
Opublikował Wiadomość
lucky_luke 
1


Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 18
Skąd: mam to wiedziec
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   Karta mobilizacyjna - zwrot kosztów podróży

Witam,

Otrzymalem zawiadomienie iz czeka na mnie karta mobilizacyjna w WKU do odebrania w danym terminie. Zadzwonilem i powiedzilaem ze niestety nie bede mogl jej odebrac w wyznaczonym terminie i chcialbym ja odebrac w innym. Nie bylo problemu jednak pani milym glosem poinformowala mnie ze niestety Wojsko nie bedzie moglo mi zwrocic kosztow podrozy. Na moje pytanie dlaczego, padla szczera i rozbrajajaca odpowiedz, cyt: " Bo wojsko nie ma pieniedzy". Nie ukrywam poprawil mi sie humor od rana :) . Od razu pojawily sie pytania retoryczne: Jezeli ja takze nie mam pieniedzy na dojazd to co z tym fantem zrobic ? Czy np moge powiedziec w Urzedzie Skarbowym ... niestety nie moge zaplacic podatku bo nie mam pieniedzy ? Albo, skoro Wojsko nie ma pieniedzy to po jaka cholere wysyla takie rzeczy ?

A teraz pytanie na powaznie. Poniewaz wszystkich nas obowiazuje prawo, przepisy, ustawy wiec wojsko jak najbardziej tez. Na pewno "Wojsko" nie chcialoby lamac przepisow czy tez ustaw wiec na pewno bedzie chcialo zwrocic mi koszty przejazdu ( o wyplacie pieniedzy w zwiazku ze strata dnia pracy nie bede juz wspominal) pytanie tylko jak im pracownikom WKU to delikatnie zasugerowac ?

No chyba ze mi nic sie nie nalezy i wogole to jest moj K_S obowiazek i najlepiej mam zamknac dziub dziób pojechac odebrac swistek i cieszyc sie ze moglem zrobic cos ku chwale ojczyzny.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Luke
[/color]
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Zasadą jest, że kartę mobilizacyjną wystawia zawsze Wojskowy Komendant Uzupełnień, a wręcza Dowódca Jednostki. Przed wręczeniem karty powinieneś być powołany na ćwiczenia co najmniej jednodniowe gdzie sprawdza się Twoje dane, specjalność, przymierza mundur itp. Po zakończeniu ćwiczeń wręczana jest karta mobilizacyjna przez Dowódcę Jednostki do której masz przydział. Należności z tytułu ćwiczeń i tym samym wręczenia karty mobilizacyjnej ponosi jednostka wojskowa która przeprowadza ćwiczenia.
Ponadto w przypadku utraty wynagrodzenia możesz zwrócić się do urzędu gminy, miasta o rekompensatę utraconego wynagrodzenia za okres stawiennictwa w WKU /jednostce/, odbywania ewentualnych ćwiczeń.

Poniżej rozporządzenie MON w sprawie karty mobilizacyjnej.

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/1199.htm

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
jork 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 190
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Witam
Wstyd i obciach na całego , dziwię się tylko Komendantowi WKU , że pozwala swoim podwładnym przez telefon informować interesantów o takich ,,jajach" :x . Jeżeli nie ma pieniędzy to nie wolno realizować zadań :nie3: , zadania uzupełnieniowe stawiają przełożeni i powinni chyba wiedzieć , że MON nie ma czym ,,piernąć" więc po co stawiają podwładnych w absurdalnych sytuacjach. Pracownicy powinni w takich przypadkach kierować ŻR po zwrot kosztów bezpośrednio do Szefa WSzW, D-cy OW lub IWSZ.

Pozdrawiam
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

jork, Moim zdaniem to o takich sprawach przede wszystkim nie powinno informować się przez telefon. Po drugie wydaje mi się, że od sławetnej zasady "kto stawia zadania zabezpiecza środki" odeszliśmy już dosyć daleko. Bo jak realizować zadania, które niosą za sobą skutki finansowe nie mając tych środków ? Ale to tylko pytanie retoryczne na marginesie. Dlatego właśnie wszelkiego rodzaju wręczenia kart mobilizacyjnych, ćwiczeń są odwoływane z powodu braku środków finansowych.
W jaki gąszcz nas zaprowadzi taka polityka czas pokaże.

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
lucky_luke 
1


Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 18
Skąd: mam to wiedziec
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

miki napisał/a:
Zasadą jest, że kartę mobilizacyjną wystawia zawsze Wojskowy Komendant Uzupełnień, a wręcza Dowódca Jednostki. Przed wręczeniem karty powinieneś być powołany na ćwiczenia co najmniej jednodniowe gdzie sprawdza się Twoje dane, specjalność, przymierza mundur itp.


nadmienie ze jestem/ bylem zolnierzem zawodowym przeniesionym do rezerwy, wiec chyba powyzsze nie ma zastosowania
Pomimo dwukrotnego zwrócenia uwagi na niechlujstwo w pisaniu postów -


 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

To nie ma znaczenia. Karta mobilizacyjną powinien wręczyć Dowódca jednostki bo tak mówi rozporządzenie MON. A najczęściej odbywa się to w czasie ćwiczeń jednodniowych /około 6 godzin w sobotę/. Przecież musisz podpisać odbiór takiej karty.

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group