Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto jeszcze poczekać ???
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16008
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 07 Lip, 2005   

Dr Acula napisał/a:
O ile się nie mylę, to gdy zamierzasz pobierać uposażenie co miesiąc, a nie z góry za 12 miesięcy - bedziesz opodatkowany na zasadach ogólnych, czyli 19% plus składka na ubezpieczenie zdrowotne. Moim zdaniem chyba bardziej opłaca się pobrac kasę z góry i w sensowny sposób ja zainwestować np. właśnie na rok w jakims funduszu powierniczym lub wykupić 2-letnie obligacje skarbu państwa. Oczywiście to tylko moje osobiste zdanie :gent: PZDRWM.

Jeżeli bierzesz z góry za 12 m-cy to zainwestować. Jeżeli nie zamierzasz inwestować pieniędzy to lepiej brać co miesiąc, ponieważ łapiesz się automatycznie na wszelkie podwyżki w MON (jeżeli się nie mylę).
Osobiście brałbym co miesiąc.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
hakrator
3



Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 101
Wysłany: Czw 07 Lip, 2005   

dzięki za odpowiedź.gdybym miał zostać w kraju to z pewnościa wziąłbym kasę od razu.jednak wyjeżdżając chcę mieć pewność że rodzinka co miesiąc dostanie trochę grosza i nie będę sie stresował że żona nie pracuje.

pozdro i thx
 
 
yaro
4



Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 194
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 07 Lip, 2005   

bardzo przepraszam że się wtrącam, ale to wszystko jest zależner od zapisów w ustawie o pdatku dochodowym;
w roku 2005 świadczenie to niezależnie czy jest wypłacane jednorazowo czy co miesiąc jest opodatkowane ryczałtem 20%, dodatkowo biuro emerytalne pobiera składkę na ubezpieczenie zdrowotne 8,5 %
tak w roku 2005, jak będzie w roku 2006 nie wiem, to zależy od przyszłego sejmu
cześć
_________________
nie osądzajcie zbyt szybko, sami też jesteście osądzani
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Pią 08 Lip, 2005   Radca WP

Yaro wybacz mi szczerość, ale najpierw udzielasz mi reprymendy na forum, że wprowadzam ludzi w błąd, a potem przyznajesz się do tego, że być może zostało postawione mało precyzyjne pytanie.

Ja dalej twierdzę, że jeśli dany żołnierz będzie służył kolejny rok i przekroczy w tym roku okres 6 miesięcy to otrzyma te kolejne 20%, ale aby nie było niedomówień i niejasności jeszcze dziś spotkam się w tej sprawie ze swoją księgową i zapytam. Jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić, ale poszukałem troszkę w PZ na ten temat i raczej potwierdza się to co mówię Naciśnij tutaj

Co do opodatkowania to zgadzam sie z Dr Acula 19% i wydaje mi się, że jeśli ktoś nie potrzebuje na gwałt kasy to nie warto brać z góry, a jak chce zabezpieczyć rodzinkę podczas swojego dłuższego pobytu poza domem to zwyczajnie niech zrobi ,,dyspozycję,, pozdrawiam :cool:
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
yaro
4



Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 194
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 08 Lip, 2005   

panie Radco WP, bardzo przepraszam za reprymende, ale propounuje abyś przeczytał to co znalazłeś na forum PZ
cytat
"Wysokość odprawy ulega zwiększeniu o 20 proc. miesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym za każdy pełny rok wysługi ponad dziesięć lat nieprzerwanej zawodowej służby wojskowej pełnionej jako służba stała – aż do wysokości sześciomiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym."
twój ksiegowy też nie jest wyrocznią
co do podatku od uposażenia wypłacanego przez rok po zakończeniu służby, w roku 2005 świadczenie to nie stanowi dochodu i jest opodatkowane w sposób ryczałtowy w wysokości 20% niezależnie od tego czy jest wypłacane co miesiąc czy też jednorazowo, dodatkowo biuro emerytalne potrąca 8,5% na poczet składki zdrowotnej (według mnie prawem kaduka, jeżeli to świadczenie nie jest dochodem),
Dr Acula, opisał stan z roku 2004,
jak będzie to wygladało w roku 2006, nikt nie wie
Panie Radco WP, przepraszam jeszcze raz
pozdrawiam
_________________
nie osądzajcie zbyt szybko, sami też jesteście osądzani
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Pią 08 Lip, 2005   Radca

No dobrze nie zamierzam sie spierać, bo jak powiedziałem jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić, a na wszystkich przepisach się nie znam, ale zatem Yaro jak zinterpretujesz poniższy tekst wyrwany z mojej stronki?

,,Wysokość odprawy ulega zwiększeniu o 20 proc. miesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym za każdy pełny rok wysługi ponad dziesięć lat nieprzerwanej zawodowej służby wojskowej pełnionej jako służba stała – aż do wysokości sześciomiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym.
Należy podkreślić, że dla celów ustalenia wysokości odprawy, okres służby przekraczający sześć miesięcy liczy się jako pełny rok."?
Proszę o komentarz w tej sprawie!!!
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
yaro
4



Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 194
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 08 Lip, 2005   

Bardzo przepraszam, ale jak na razie gazety nie stanowią prawa
cytuj przepisy,
kwestie która tu przytoczyłeś, jest dopisany przez autora tego artukułu w PZ, a nie przez prawo,
autor artykuły w PZ nie intrpretuje zapisów ustawy
jeżeli sie mylę, stawiam piwo
ustawa o uposażeniu żołnierzy,zmieniła nazwę i nie obejmuje żołnierzy zawodowych, w stosunku do wszystkich żołnierzy zawodowych którzy zostali wyznaczeni na stanowiska po 1 lipca 2004 roku sprawy odprawy reguluje tylko ustawa o słuzbie żołnierzy zawodowych
pozdrawiam
_________________
nie osądzajcie zbyt szybko, sami też jesteście osądzani
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Pią 08 Lip, 2005   Radca WP

Witam ponownie !!!

Zatem sprawa przedstawia się tak - jednak należy się te kolejne 20% po przejściu progu 6-ściu miesięcy w danym roku służby ponad oczywiście 10-letni staż służby.
Tak bynajmiej robi moja księgowa - poprosiłem ją o przedstawienie podstawy prawnej, którą to mi na czasie dostarczyć. Wtedy uzupełnie swoje informacje, które zapewne byłyby pozytywną wiadomością dla innych ludzi opuszczających szeregi wojska :cool:
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
yaro
4



Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 194
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 08 Lip, 2005   

to niech płaci dalej, z pozytkiem dla tych którzy są zwalniani z zawodowej służby wojskowej,
pozdrawiam
_________________
nie osądzajcie zbyt szybko, sami też jesteście osądzani
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group