Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Działkowicze-łączcie się
Opublikował Wiadomość
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Można ciąć, a najlepiej zostawić najsilniejszy pęd i "poprowadzić" go jako drzewko. U siebie na działce tak zrobiłem. Przy okazji zrobię zdjęcie i zademonstruję. :gent:
_________________

 
 
zibi-dziadek 
2


Wiek: 67
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 61
Wysłany: Nie 02 Mar, 2008   Działkowcy -łączcie się

:gent: Witam z większością znamy się z Forum . Ja także posiadam działeczkę ,na której odzyskuje wszystkie siły ,choć nie raz po takim pobycie czuję zakwasy .Myślę ,że następna sobota będzie dla nas ,mam nadzieję, iż pogoda pozwoli nam cokolwiek poświęcic czasu dla naszych działeczek.U nas na dzikim zachodzie wiosna jest cały czas ,widać to gołym okiem .żegnam się z Wami do następnego razu . :D
_________________
śmiercicha
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Nie 02 Mar, 2008   

Chyba jednak nie następna - zapowiadają śniegi,deszcze i przymrozki co innego za dwa tygodnie - wiosna ma być już w pełni - nawet do 15 stopni na plusie .
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
Jola1 
6
czarownica



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 14 Lut 2007
Posty: 1141
Skąd: z piekieł
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

Czas już "pogrzebać" w grządkach...Kwiatki na balkon wysadzić i cieszyć się ,że wszystko tak pięknie rośnie...........
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 08 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008   

Pora rozruszać ten temat bo sezon w pełni i problemów mnóstwo na działce.
Może doradzicie jak ratować brzoskwinkę, pryskałam Miedzianem ale i tak zachorowała, prawdopodobnie to kędzierzawość liści. Jest to nie tylko mój problem, bo z tego co się dowiedziałam to wystapiła ta choroba na calym ogrodzie.
Jestem maniaczką swoich ziół, mam piękny zielnik, do pełni szczęścia brakowało mi tylko wawrzynu. Wczoraj kupiłam dwie krzewinki, jedną zachowam w domu w doniczce a drugą mam zamiar posadzić na zielniku. Macie może jakieś doświadczenie z uprawą? Jest to roślina z okolic basenu Morza Śródziemnomorskiego, ale slyszałam, że może i u nas też rosnąć. Byłabym wdzięczna za rady.

[ Dodano: Nie 10 Sie, 2008 ]
Do Moderatorów-edytować swojego postu już nie mogę, bo minęło zbyt dużo czasu, więc muszę napisać nastepny :D
Jak widać w tym temacie działkowicze zbyt zajęci są pracą na swoich ogródkach i nie mają zbyt dużo czasu, żeby się wypowiadać.
Ja jednak bardzo chcę się pochwalić swoimi plonami. Konkretnie chodzi mi o aktinidię, w tym roku pierwszy raz owocuje. Jestem dumna jak paw i niesamowicie ciekawa jak smakują te owoce

Jak się dowiem jak smakuje to nie omieszkam się pochwalić, bo uprawa jest bardzo prosta: posadzić i czekać 5 lat aż będą owoce :D
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
Antonio 
9



Pomógł: 13 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 4337
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009   

No i jak smakują te owoce? Minął ponad rok. Czyżby były jadalne, ale raz w życiu? :-o
_________________
####### - Zdrap zdrapkę, a zobaczysz opis.
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 08 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 14 Gru, 2009   

No fakt , całkowicie zapomniałam o tym dziale i o obietnicy podzielenia się wiadomościami na temat walorów smakowych tej roślinki. A to już były dwukrotne zbiory. W pierwszym roku zebrałam około 1,5 kg owoców, w tym roku już 4 kg. Owoce zbiera się bardzo późno, pod koniec października, gdy już nie ma żadnych liści. Są wielkości winogron, smakują zupełnie jak kiwi tylko są jeszcze słodsze.
To niesamowite wrażenie objadać sie owocami "prosto z krzaka" , gdy wokół roślinność szykuje się do zimy .
Z owoców zrobiłam nalewkę, ale to temat do innego działu ;)
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group