Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie korzystaj z prostych haseł i czasem je zmieniaj
Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   Nie korzystaj z prostych haseł i czasem je zmieniaj

TVN24.pl napisał/a:
123456 wpuści Cię niemal wszędzie

Jeden dwa trzy cztery pięć sześć. Choć trudno w to uwierzyć, tak właśnie brzmi najbardziej popularne hasło, jakiego używają internauci logując się do rozmaitych kont w sieci - do banku, na portalach społecznościowych, czy do poczty elektronicznej.

Twoje hasło świadczy o tobie?

Z najnowszych badań wynika też, że aż jedna piąta z badanych 32 mln osób używa najprostszych haseł, takich jak "abc123", "iloveyou" czy po prostu... "password", czyli słowa "hasło" po angielsku. Rekordy popularności bije jednak 1,2,3,4,5, 6 ewentualnie bez cyfry 6 na końcu.

Eksperci biją na alarm i mówią, że to tak samo, jakby zostawić złodziejowi klucze pod wycieraczką. Dlatego też, jak dodają fachowcy, serwisy w sieci dzielą się na dwie grupy - takie, które uniemożliwiają założenie konta, jeśli hasło jest zbyt łatwe i takie, które nie stawiają żadnych wymagań po to, by nie stracić na popularności.

mkg/tr
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Przydatny generator haseł online => http://www.freepasswordgenerator.com/
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

He he he :cool:
Kiedyś miałem sobie takie hobby - łamanie haseł. Całkiem dobrze mi to wychodziło przy prostych. Przy bardziej skomplikowanych już nie dawałem rady.

Polecam np.: takie:
a#w!'BqQ*=_^

Że już o znakach niedostępnych bezpośrednio z klawiatury nie wspomnę.

12 przypadkowych znaków. Dużo czasu zajęłoby mi zdetekowanie takiego hasła. Oczywiście bez pewnego, że się tak wyrażę - podglądacza klawiatury. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Cytat:
Rekordy popularności bije jednak 1,2,3,4,5, 6

Podobnie jak "qwerty".

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Maja.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

tvn24.pl napisał/a:
jakby zostawić złodziejowi klucze pod wycieraczką

I kartkę w drzwiach "klucze pod wycieraczką".
Może to przewrotne ale panowie są bezkonkurencyjnie przewidywalni w wymyślaniu haseł, to tak, z autopsji wiem ;)
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   Hasła są jak majtki...


Hasła są jak majtki. Zmieniaj je często, nie zostawiaj na widoku i nie pożyczaj obcym. :!:

:lol:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   Re: Nie korzystaj z prostych haseł i czasem je zmieniaj

TVN24.pl napisał/a:

Z najnowszych badań wynika też, że aż jedna piąta z badanych 32 mln osób używa najprostszych haseł, takich jak "abc123", "iloveyou" czy po prostu... "password", czyli słowa "hasło" po angielsku.

Nie ma się czemu dziwić. Jeżeli widnieje napis "Wpisz hasło" ("Write password") to ludzie wpisują ... password. :)
i napisał/a:
Kiedyś miałem sobie takie hobby - łamanie haseł. Całkiem dobrze mi to wychodziło przy prostych. Przy bardziej skomplikowanych już nie dawałem rady.

Można było stosować password list lub metodę brutte force (wymagało to dużo czasu i dobrego komputera). Na dzień dzisiejszy jest już z tym problem.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   Nowy robak-podszywacz czyha na naiwnych

Nowy robak-podszywacz czyha na naiwnych

Spybot.AKB szerzy się w internecie pod przykrywką zaproszeń do serwisów społecznościowych, takich jak Twitter i Hi5, oraz w e-mailach udających odpowiedzi firmy Google w sprawie podania o pracę. Nie gardzi też klientami do wymiany plików, rozprzestrzeniając się jako scrackowane oprogramowanie komercyjne. Zdarza mu się również podszywać pod dodatki do Firefoksa i Chrome.

Więcej > di.com.pl
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
wojtass
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

Niestety era Internetu zmienia się diametralnie na korzyść hakerów i pomysłowych ludzi teraz nawet legalnie można oszukiwać na naiwności ludzi np. sprawa pobieraczek.pl prawdopodobnie zbiją majątek na doskonałym pomyśle regulaminu strony i naiwności ludzi, którzy mieli gdzieś żeby go czytać.

[ Dodano: Nie 28 Lut, 2010 ]
link dla osób którzy maja problem z routerami i portami

http://www.portforward.co...routerindex.htm
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

No tak, ale jaka to różnica, jak "doliniarz" skubnie portfel jakiemuś mniej postępowemu staruszkowi czy "haker" wyczyści konto staruszkowi bardziej postępowemu :?:
:x
 
 
wojtass
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

Różnica jest jedna brak prawa, którego by nie mogli podważyć a nie zabawa w kruczki prawne.
Prawo tępi hakera za naruszanie prywatności i używanie nielegalnego oprogramowania a cwaniak na tym wyjdzie bez uszczerbku, bo wykorzysta naiwność staruszka
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

Piszę akurat artykuł związany z tą tematyką. Trochę to opóźniona reakcja na opublikowanie z miesiąc temu listy haseł z Hotmaila i Gmaila. To właśnie tam wyszło to co w Wojsku Polskim jest wiadome od wielu lat. Sto kontroli i zabepieczeń a jak przychodzi co do czego to zdarza się opcja jedna na miliard i dochodzi do nieszczęścia. Jednym słowem: bzdura.
Niemniej większość udaje że nie jest to bzdura i tu jest problem. Ślepa wiara jest bardziej niebezpieczna niż błąd myślowy.
Czemu napisałem o tych kontrolach? Ponieważ w każdej firmie i każdych zaleceniach odnośnie bezpieczeństwa podaje się że hasło : conajmniej 12 znaków, dodatkowo skomplikowane. To jest ślepota. Hasło nie istnieje samo dla siebie. Łatwo dać radę taką. A czy ktoś myśli o wykonaniu? Cytat z pewnej książki: " I gdyby Microsoft miał pojęcie o przeciętnym pracowniku biurowym z biurkiem zarzuconym stertą papierów to inaczej by zaprojektował Windows 95, 98" W końcu po 5 latach tak właśnie zrobili w XP i nowszych systemach. Tyle lat potrzebowali profesjonaliści na zrozumienie, że system nie jest po to żeby był zabezpieczony ale żeby był używany i wygodny.
I dochodząc do meritum, hasło służy nie tylko do zabepieczania ale i do używania.

Loguje się na jeden serwis, zapamiętuje jeden login, jedno hasło. Co dalej?
Loguje się na następny i następny i ...
I mam do zapamiętania masę haseł. Dodatkowo żeby było bezpiecznie każde powinno być inne. Muszę już zapamiętać 50 haseł i loginów.... dodatkowo tracę czas na przypominanie sobie i szukanie na kartkach i wpisywanie haseł.
Stąd nawet powstała specjalna dziedzina wiedzy : zarządzanie tożsamością. Aby to robić szybciej i efektywniej.

Ogólnie wygląda to następująco: wszyscy radzą jakie to niesamowite hasła trzeba stosować a potem sami logują się słynnym 'qwerty' albo '123456'.

Ja zadam tylko jedno pytanie. Po co być hipokrytą? Jakie hasła są wpisywane to już zostało ujawnione. Po co dyskutować z faktami?
Użytkownik wybierze najprostsze hasło do zapamiętania i zawsze tak będzie. Administrator nie może tego sprawdzić, bo hasła są tajemnicą użytkownika. Tylko nielegalnie działając można coś takiego sprawdzić i tak właśnie się stało. Zresztą i administrator w wielu sytuacjach jest użytkownikiem.

Posiadam dużo różnych haseł, od prostych po skomplikowane i powiem jedno. To nie jest dobrym rozwiązaniem, jest straszenie niewygodne, wymaga zapisywania haseł i loginów, bo tylko może 1/tysiąc osób może to spamiętać. Ja jestem normalny i nie mogę ich wszystkich zapamiętać.
To co chce powiedzieć, bzdurą jest napisanie " Używaj długiego hasła", bo nikt z tej porady nie skorzysta.
Równie dobrze można napisać, zrób sobie meble ze złota bo pięknie wyglądają. Ktoś posłucha takiej rady? Rada powinna być realna.
:gent:
 
 
wojtass
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

Najpierw bym zaproponował szyfrowanie danych na dysku mozolna praca, ale opłacalna na dłuższą metę ze względu ze dane z dysku można bardzo łatwo odczytać nawet po formatowaniu.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

thikim napisał/a:
To co chce powiedzieć, bzdurą jest napisanie " Używaj długiego hasła", bo nikt z tej porady nie skorzysta. (...) Rada powinna być realna.

Troszeczkę przesadzasz.
Jeśli ktoś chce stosować minimum bezpieczeństwa, to stosuje. Moje hasła są długie. Korzystam z wielu, nawet 16-znakowych. Wypracowałem znany tylko sobie kod tworzenia haseł i dlatego nie mam problemu z ich zapamiętaniem. A właściwie to ja ich nie pamiętam, ja je sobie za każdym razem odtwarzam wg mojego kodu. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
wojtass
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

i napisał/a:
Wypracowałem znany tylko sobie kod tworzenia haseł i dlatego nie mam problemu z ich zapamiętaniem. A właściwie to ja ich nie pamiętam, ja je sobie za każdym razem odtwarzam wg mojego kodu.


TO jest najlepszy sposób ja na przykład pisze własne algorytmy nie tylko do haseł, ale i zabezpieczeń serwerów prosty program a skomplikowany do złamania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group