Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagubienie gwarancji oraz dowodu zakupu.
Opublikował Wiadomość
sam88 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 47
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 420
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   Zagubienie gwarancji oraz dowodu zakupu.

Witajcie chciałbym się Was pordzić na wstępie chciałbym dodać, że sprawa nie dotyczy mnie osobiście. Otóż uległ uszkodzeniu laptop Hp, który jest jeszcze objęty gwarancją lecz niestety właściciel zagubił gwarancję oraz dowód zakupu co zrobić w takim wypadku ?
_________________
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi, nawet w dużych ilościach :-)
 
 
cwaniak 
5



Pomógł: 9 razy
Wiek: 49
Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 847
Skąd: 54.390 °N, 19.819 °E
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Miałem podobną sytuację, mianowicie gdzieś zapodziałem fakturę zakupu. Towar kupiłem przez sklep internet. Zadzwoniłem więc do sklepu, wytłumaczyłem w czym rzecz, że popsuło mi się radio i, że nie mam dowodu zakupu (faktury). Bez problemu wystawili mi duplikat. :D Więc proponuję aby kolega zadzwonił do sklepu z prośbą o wystawienie duplikatu faktury. Nie powinno być problemu. Co do karty gwarancji to nie pomogę. Życzę powodzenia. :gent:
_________________
Potencjalny polityk powienien wiedzieć co mówi,
szkoda, że mówi co wie!!!
 
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   


Kupując w sklepie internetowym/Allegro podajesz swoje dane potrzebne do wysyłki towaru, więc wystawienie duplikatu faktury nie jest problemem, gdyż Twoje dane są u sprzedawcy.
W sklepie ,,murowanym" nie posiadają Twoich danych i ciężko będzie przekonać ,,sklep", by Ci wystawił ten duplikat.


 
 
bazi22 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 219
Skąd: Słupsk/Siemirowice
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Kontakt z infolinią HP - jeśli komputer jest w miarę świeży, to być może wystarczy numer seryjny, aby ustalić czas trwania gwarancji.

Nie wiem jak w HP, ale w Apple (którego używam) czas trwania gwarancji ustala się na podstawie numeru seryjnego - nie trzeba gwarancji ani dowodu zakupu - wszystko jest w bazie danych - może w HP jest tak samo

Uprzejmie przypominam, że zdania zaczynamy wielką literą. Poprawiłem. P_E

_________________
Pozdrawiam
bazi22
 
 
maniek_ 
2


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 81
Skąd: stolyca;)
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

W HP trzeba mieć dowód zakupu. Gwarancję w sensie papierek nie koniecznie. Gdyż oni sprawdzają, czy komputer jest na gwarancji, po numerze seryjnym. Zreszta jak zadzwonisz zgłosić naprawę to poproszą Cie o podanie numeru seryjnego. Ale wysyłając laptopa trzeba dołączyć dowód zakupu.
 
 
sam88 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 47
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 420
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 15 Maj, 2010   

Witajcie,
Dziękuję za pomoc z tego co wiem to sprawa idzie w dobrym kierunku. O szczegółowych wynikach poinformuję. :gent:

[ Dodano: Nie 06 Cze, 2010 ]
Firma HP wystawiła bez problemu duplikat gwarancji laptop został naprawiony i odesłany w klilka dni.
_________________
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi, nawet w dużych ilościach :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group