Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapowiedź nowego Ubuntu 9.10
Opublikował Wiadomość
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Wto 24 Lut, 2009   Zapowiedź nowego Ubuntu 9.10

Shuttleworth zapowiada: Ubuntu 9.10 to Karmiczny Koala

Cytat:
Mark Shuttleworth oficjalnie zapowiedział Ubuntu 9.10. Oprócz podania nowej roboczej nazwy (ang. code name) systemu operacyjnego - Karmic Koala, polskie "karmiczny koala" - twórca dystrybucji nie omieszkał wspomnieć o nowościach, które pojawią się w najnowszym Ubuntu.

W Ubuntu 9.10 - którego premiera nastąpi w październiku bieżącego roku - ma zawierać kilka ciekawych usprawnień w porównaniu do Ubuntu 9.04. Usplash odpowiadający za wyświetlanie graficznego ekranu uruchamiania podczas startu systemu ma zostać zastąpiony przez nowszą, lepiej dopracowaną platformę programową. Jednym z kandydatów jest znany z Fedory 10 system Plymouth.

Ostateczna wersja Ubuntu 9.04 ma się uruchamiać na netbooku w ciągu zaledwie 25 sekund, tymczasem Shuttleworth zapowiada, że na komputerze stacjonarnym Ubuntu 9.10 powinno być jeszcze szybsze. Jak twierdzi, deweloperzy uczą się i starają przystosować do świata, w którym netbooki są coraz popularniejsze - Ubuntu 9.10 ma więc być wyjątkowo dopieszczone.

W systemie pojawią się nowinki znane użytkownikom z "Moblina". Zmianie ulegnie również ekran logowania, a odmiana Netbook Remix powinna bez problemu działać nawet na najnowszych netbookach.

Odświeżony zostanie motyw (styl) graficzny systemu oraz stosowana w Ubuntu paleta barw.

W serwerowej edycji Ubuntu 9.10 pojawi się możliwość oszczędzania energii elektrycznej przez usypianie niektórych maszyn w obrębie infrastruktury. W systemie zadebiutuje też API platformy Amazon EC2 oraz oprogramowanie rozwijane w ramach projektu Eucalyptus (wszystko w ramach dostosowywania systemu do idei cloud computing).

za idg.pl
:viktoria:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Świstak 
3



Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 135
Skąd: Zielona Góra/Poznań
Wysłany: Pią 27 Lut, 2009   

Cóz, czekamy:) Jak dla mnie powinni zajać się grafiką, przewijanie stron dokumentów lub chociażby przeglądarki w Ubu leży w porównaniu z Windą. I opcje zasilania dla laptopów też leżą...
_________________
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę. Wybrali hańbę. A wojnę będą mieli i tak.

Winston Churchill
 
 
 
user 
4


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 242
Skąd: dot pl
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Świstak napisał/a:
przewijanie stron dokumentów lub chociażby przeglądarki w Ubu leży w porównaniu z Windą


Jakich dokumentów, tzn. jakich formatów?

Świstak napisał/a:
I opcje zasilania dla laptopów też leżą...


Masz na myśli zarządzanie energią przy zasilaniu z baterii? Czy wstrzymywanie lub hibernowanie systemu?

A w ogóle to na jakim modelu notebooka masz / miałeś Ubuntu?

Ja mam 8.04 na Compaq-u NC6120 i nie mam żadnych problemów.
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Hmmm.... Nie wiem czy nie za bardzo "szaleją" z Ubuntu :?: Próbowałem kolejno 8.10 później 9.04 aby wrócić z powrotem na 8.04 LTS. Ta wersja przynajmniej pracuje stabilnie. Takie jest moje odczucie. :roll:
pzdr
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009   

Endriu48, co o tym myślisz?

Nowa polityczna wersja ubuntu :|
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009   

michal, Wg mnie to normalna profanacja systemu :zly3: Ktoś może mieć inne zdanie. :-o U Nas w "Pomrocznej Jasnej" wszystko jest możliwe. Podobała mi się tylko reakcja Administratora forum. :brawo:
pzdr

:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Nie 08 Lis, 2009   

Zainstalowałem U9.10 na czystym HDD bo przy aktualizacji zaczynają się schody pod górę. :zly2:
Trochę autorzy chyba się pośpieszyli. GRUB jakaś "beta" ładuje się dosyć długo. :?: Problemy z podłączeniem neta. Ogólne wrażenie :nop:
pzdr
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
McMatt44 
3



Wiek: 50
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 140
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Może pomyśl o openSUSE ?? :)
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

McMatt44, Przyzwyczaiłem się już do Ubunciaka. Jak każde nowe "distro" rodzi się w bólach. ;) Na razie go zwalczyłem i pracuję. Pożyjemy to zobaczymy co będzie dalej. :viktoria: Bardzo pomocne jest forum :D
pzdr

:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
jerry71
4


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 293
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

U mnie aktualizacja bez problemów, żadnych kłopotów z niczym nie ma.
Niepokojące jest tylko to, że ściąga się mnóstwo rozmaitych upgrejdów i innych poprawek.
Może to świadczyć o tym, że faktycznie coś za mało było testów przed wydaniem edycji, a testy tak naprawdę robi się teraz na użytkownikach :(
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS

Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS .iso: http://releases.ubuntu.com/releases/10.04/
Korzystajcie jak możecie z torrentów. Nie zamulicie w ten sposób serwerów.

:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

Hello :!: Wczoraj ćwiczyłem zagadnienie uaktualnienia U 9.10 do Ubuntu 10.04 LTS z poziomu Menadżera aktualizacji. Ryzykowna procedura ale miałem szczęście, dobry transfer bez zawirowań. Działalność zakończyłem około 02.30 :cool: Pełny sukces :viktoria:
Ten post piszę już z nowego Ubuntu 10.04 LTS Lucid Lynx. :lol:
pzdr

:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
wojtass
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

dziwi minie jedno ze mówi to moderator :czytanie: UBUNTU DO KIBLA SA LEPSZE LINUKSY.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

Ubuntu jest przede wszystkim wygodne. Sporo rzeczy robi się z automatu, w sumie to nie rozglądałem się jak obecnie wyglądają w obsłudze inne dystrybucje, ale jak przypomnę sobie parę lat temu pracę na Debianie gdzie połowę rzeczy musiałem wklepywać z palca, to jak już wolę Ubuntu niż robić z siebie linuxowego "guru" i dla durnego skonfigurowania karty sieciowej klepać z palca w terminalu polecenie.

Ja wczoraj zrobiłem upgrade do Ubuntu 10.04 i ... jestem trochę zawiedziony gdyż ekipa ubuntu nie naprawiła błędu braku obsługi bezprzewodowych kart sieciowych opartych na chipsecie Atheros. No i na chwilę obecną nie mam wykrytej karty wifi mimo że mój laptop ją ma :zly3:

W Ubuntu 9.10 również był ten błąd i liczyłem że jednak to poprawią, no nic trzeba będzie znowu robić "obejście" poprzez sterownik madwifi :-/
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Pią 15 Paź, 2010   Ubuntu 10.10

Hejka :!:
Nowa wersja Ubuntu 10.10 wydana :viktoria: Korzystając z Menadżera aktualizacji zaktualizowałem system do nowej wersji.
Wśród nowości m.in. zaktualizowane pakiety aplikacji, czcionka Ubuntu, nowe funkcje Ubuntu One i łatwiejszy instalator systemu. Oznaczony nazwą kodową Maverick Meerkat (Niezależna Surykatka) jak na razie sprawuje się bardzo dobrze.
:D

Skąd pobrać Ubuntu 10.10:
*Ubuntu 32bit:
BitTorrent, mirror FTP

Więcej TUTAJ
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group