Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tablet - Galaxy Tab i Andreoid
Opublikował Wiadomość
Diver 
6


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: EPWA
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   Tablet - Galaxy Tab i Andreoid

Witam
Na służbowym komputerze w pracy nie mogę instalować swojego oprogramowania i nie mam swobodnego dostępu do Internetu. Nie mam także nawigacji w samochodzie.
Pomyślałem sobie że może tablet z modemem GSM i modułem GPS byłby tego rozwiązaniem.
Niestety nie rozumiem kilku spraw związanych z tabletem i internetem przez GSM i może ktoś mi pomoże.
Jest na przykład tablet Samsunga Galaxy Tab. Występuje on w 4 wersjach o zasadniczo różnych cenach i nie widzę różnic w parametrach.
Czym się różni Android 2.2 od 3.0?
Na ceneo jest takie zestawienie parametrów Link

Czym się różni P1010 Wi-fi od P1000? Poza tym czy one mają A-GPS co dyskwalifikuje dla mnie jako GPS czy normalny GPS jak odbiorniki Garmina.
Mogę jeszcze dokupić modem GSM na USB w telefonii komurkowej do laptopa, ale trzeba by nosić laptop do pracy. :-(
Jest też opcja droższa , dokupienie modemu 3G do laptopa, ale wbudowanego. Mam laptopa Lenovo i można w serwisie dokupić. Ale z laptopa to się nawigacji samochodowej nie zrobi. Czym się różnią modemy oferowane do zabudowy jak np. ten od modemów na usb oferowanych przez plus gsm.

Z góry dziękuję za pomoc
_________________
It’s a whole lot better to go up
the river with seven studs
than a hundred shitheads.
 
 
Pan 
5


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: zza miedzy
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Galaxy Tab mają (chyba wszystkie, a przynajmniej tak wynika z danych na stronie Samsunga) zarówno moduł GPS (prawdziwy, ale mogą również przyspieszać jego działanie poprzez funkcję A-GPS) jak i modem GSM (o różnych prędkościach transmisji danych) oraz moduł WiFi. Różnią się (dalej wg Samsunga) wielkością ekranu, wagą, rozdzielczością ekranu i kamer, wgraną wersją Androida, możliwościami modemu.

Jeśli chcesz sprzętu do Internetu, bierz jak największy ekran (wygoda czytania), choć ja w sytuacjach awaryjnych używam 4" ekranu telefonu i też żyję. Nawigacja na 10" to jest to - tylko mały kłopot z zamontowaniem. Do mniejszych GT są na pewno uchwyty na szybę - nie wiem, czy do 10" też.

Wersje Androida - od numeru 3 są dedykowane właśnie pod tablety.

Do laptopa kup modem na PC card lub Express card - w zależności od gniazda które w nim masz. O tyle jest to lepsze od modemu na USB, że trudniej go zniszczyć. Z tym, że takie rozwiązanie jest droższe od modemu na USB. Ze względu na zasięg najlepiej kupować moduł z dodatkowym wyjściem na zewnętrzną antenę.

Nie ma już raczej w sprzedaży (nowych) innych modemów GSM innych niż 3G (co najmniej).

Są odbiorniki GPS łączące się z laptopem po BT, zasilacz podłączony do gniazda
zapalniczki i laptop jak najbardziej może być używany do nawigacji.

Tak swoją drogą to widziałem ciekawe rozwiązanie Asusa - Eee Pad Transformer - tablet z doczepianą klawiaturą robiący za netbooka.
_________________
Zawsze chwalcie wypowiedzi Pan'a :-)
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Witam :gent:

Internet przez GSM - super sprawa. Operatorzy daja to jako kolejna usluge. Generalnie nie jest już tak drogo, lecz na razie sa ograniczenia transferu(coś takiego jak kiedyś neostrada miala). Slyszalem-lub czytałem, że już za 20zł można mieć stały dostęp do internetu (fakt, faktem trochę jest to wolne (na razie), lecz jak sporo użytkowników w okolicy będzie korzystać, transfer powinien być szybszy).Jednak radziłbym z tym poczekać, az LTE wejdzie :) , o tym później.
Co do Samsunga Galaxy Tab, to jest to jak narazie nalepszy tablet na rynku, który obsługuje Androida. I właśnie na nim oficjalnie wyszedł Android 3.0.
Jaka jest różnica?
Bardzo znacząca. Generalnie jakbyś chciał cokolwiek kupić z Androidem to conajmniej wersje 2.3 (i podwersje 2.3.4 jeżeli dobrze pamiętam).
Rożnica systemu jest zauważalna w samym wygladzie, oraz taka, że Android 3.0 jest bardzo wymagający i nie zadziała na razie wystarczająco "płynnie" w telefonach, a nie ma sensu pchac sie w 2.2(zresztą musimy poczekać, aż android 3.0 się przyjmie)....
Nie ufam cenom na ceneo. Bo tam jeden sprzedaje drożej, a drugi taniej - sprzęt o dziwo jest taki sam.... ;)
Hhhm szczerze - to nie widzę różnicy pomiędzy P1000 a P1010. Na spokojnie będę musiał zerknąć ......
Co do A-GPS to jest to jak najbardziej normalny GPS i będzie działał tak jak nawigacja.
Rożnica ? - (pozytywna roznica :) ) to taka, że oprócz łączeniem z satelitami, system A-GPS wykorzystuje nadajniki(anteny) operatora telefonii komorkowej.
Dzieki czemu odbiór sygnalu GPS np. w AutoMapie bedzie szybszy, lecz operator musi udostepniac A-GPS.....
Jak widać technika cały czas "napiera" do przodu a my się starzejemy ;)

Pozdrawiam M@rEK
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Różnica pomiędzy wersjami, to przede wszystkim różne GPU: PowerVR SGX540 (GT-P1000) /PowerVR SGX530 (GT-P1010). Ten pierwszy oczywiście jest mocniejszy. Druga poważna różnica, to brak 3G w wersji GT-1010.

Arrakis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group