Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile czasu potrzeba na wyrobienie klauzuli ZASTRZEŻONE
Opublikował Wiadomość
masssamo 
1


Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011   Ile czasu potrzeba na wyrobienie klauzuli ZASTRZEŻONE

jestem w trakcie przenosin do innej JW mam zgodę od dowódcy JW ale potrzebna mi klauzula zastrzeżone aby objąć nowe stanowisko czasu mam mało, chciałbym się dowiedzieć ile to może potrwać?
 
 
Uwe
4


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 202
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011   

max. 5 minut.

A tak na poważnie, zgodnie z postanowieniami zawartymi w art. 21 ust. 4 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 roku o ochronie informacji niejawnych "Dopuszczenie do pracy lub pełnienia służby na stanowiskach albo zlecenie prac, związanych z dostępem danej osoby do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” może nastąpić po:
1) pisemnym upoważnieniu przez kierownika jednostki organizacyjnej, jeżeli nie posiada ona poświadczenia bezpieczeństwa;
2) odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych".

Nie wypełniasz żadnej ankiety. Po prostu nowy dowódca wystawia Tobie pisemne Upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli "Z", a pełnomocnik ochrony ma obowiązek Ciebie przeszkolić.
 
 
masssamo 
1


Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Dzięki, a jeżeli dostałem zaświadczenie o wolnym etacie z innej JW i wymagane jest posiadanie ankiety bezpieczeństwa do zastrzeżonych a nie mam takiej, to kto ma mi ją zrobić moja jednostka czy ta do której się przenoszę?
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

wymagane jest posiadanie ankiety bezpieczeństwa kolega Uwe już napisał nie ma żadnych ankiet, procedura o której mówisz obowiązywała przed podanym przez Uwe terminem. Dopuszczenie oczywiście w nowej jednostce.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
masssamo 
1


Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

Ok, rozumię ale kto ma mi to zrobić JW w której jestem czy JW do której idę??
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

masssamo, zgłaszasz się do pełnomocnika ochrony i On wszystko Ci wytłumaczy. Odpowiada za to kierownik jednostki organizacyjnej w której jesteś obecnie. Przy przeniesieniu odbierasz od pełnomocnika poświadczenie /upoważnienie/ do "zastrzeżone" oraz zaświadczenie o odbyciu szkolenia i przekazujesz /okazujesz/ pełnomocnikowi w JW do której się przenosisz.

Cytat:
Dz.U.2010.182.1228

USTAWA z dnia 5 sierpnia 2010r. O OCHRONIE INFORMACJI NIEJAWNYCH 1)
Art. 21.
4. Dopuszczenie do pracy lub pełnienia służby na stanowiskach albo zlecenie prac, związanych z dostępem danej osoby do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” może nastąpić po:

1) pisemnym upoważnieniu przez kierownika jednostki organizacyjnej, jeżeli nie posiada ona poświadczenia bezpieczeństwa;
2) odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych.


miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
masssamo 
1


Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

No i wszystko jasne, dziękuje.
 
 
Uwe
4


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 202
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

miki napisał/a:
..Odpowiada za to kierownik jednostki organizacyjnej w której jesteś obecnie. Przy przeniesieniu odbierasz od pełnomocnika poświadczenie /upoważnienie/ do "zastrzeżone" oraz zaświadczenie o odbyciu szkolenia i przekazujesz /okazujesz/ pełnomocnikowi w JW do której się przenosisz.

Czy możesz wytłumaczyć mi powyższe stwierdzenie? Całkowicie się z nim nie zgadzam.

Po pierwsze - obecny dowódca nie przewiduje kolegi massamo do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli "Z".

Po drugie - (sam zacytowałeś art. 21 ust. 4, ale wyciągnąłeś niewłaściwe wnioski), kolega massano zostanie dopuszczony do pełnienia służby na stanowisku związanym z dostępem do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” dopiero w nowej jednostce. To NOWY dowódca wyda stosowne Upoważnienie, a jego pełnomocnik przeprowadzi szkolenie.

Po trzecie - obowiązuje jeszcze Decyzja nr 22/MON. Fakt, że poważnie zdezaktualizowana, ale jasno sprecyzowano tam zasady ubieganiiua się o odpowiednie PB przy przeniesieniach służbowych. Tutaj sytuacja jest o wiele prostsza. Nie ma potrzeby mieszać do sprawy Departamentu Kadr. Przecież chodzi nam tylko o pisemne Upoważnienie kierownika jednostki organizacyjnej, który ma zamiar dopuścić podległego sobie żołnierza do informacji "Z".
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Wto 19 Lip, 2011   

Uwe, rozumiem o co Ci chodzi, ale widzisz zawsze się zastanawiam dlaczego żołnierz sam robi sobie problemy z PB szczególnie przy przeniesieniach. Gdzie ma żołnierz PB co najmniej "Z" służąc w obecnej JW /i nie myślę tu o ustawie sprzed 2011 roku/ ? Przy obecnych okresach ważności PB z autopsji mam ważne PF do 2015 roku, łatwo policzyć kiedy wypełniałem ankietę. Dlatego dziwi mnie, że aż taki problem jest z poświadczeniem.

miki :cool:

Ps. Szkolenie ważne jest 5 lat czyli jeżeli je odbył np. 4 lata temu wcale nie musi takowego przechodzić jeszcze raz.
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lip, 2011   

miki, bo przeważnie, Uwe i masssamo, to nie jest uwaga do Was ;) , żołnierzom się przypomina o pewnych sprawach=ogień przy tyłku, jak już jest zbyt późno. :gent:
 
 
masssamo 
1


Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Wto 19 Lip, 2011   

Panowie chodzi o to że moja jednostka nie przewidywała dla mnie stanowiska na którym wymagana była klauzula i szef OIN nie ma żadnej podstawy żeby mi to zrobić a w jednostce do której się przenoszę mówią że moja jednostka musi mi to zrobić bo inaczej nie przeniosę się ale ustawa mówi jasno art. 21 ust. 4 i jestem w takiej sytuacji że odbijam się jak piłeczka. Po dzisiejszym telefonie jednostka do której się przenoszę zaczęła się zastanawiać nad tym że chyba jednak muszą mi to zrobić i to przed przeniesieniem jeszcze ale zobaczymy jutro.
 
 
Uwe
4


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 202
Wysłany: Wto 19 Lip, 2011   

Jeszcze raz.

Niech pełnomocnik ochrony w nowej JW nie robi Tobie problemów. To jego dowódca Upoważnia Ciebie do informacji niejawnych o klauzuli "Z". Czyżby miał on aż taki problem z przygotowaniem jednego kwitka dla dowódcy (Upoważnienie) i drugiego ze szkolenia (Zaświadczenie)? Niebywałe. Dosłownie 5 minut roboty. A szkolenie i tak musi przeprowadzić, chociażby w związku ze specyfiką tej jednostki.
 
 
masssamo 
1


Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Wto 19 Lip, 2011   

Nic nie poradzę chyba na to kłócić się nie będę bo tylko pogorszy sprawę jutro jeszcze zadzwonię do szefa OIN i coś może się wyjaśni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group