Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe czasopismo dla żołnierzy?

Czy na rynku prasowym jest miejsce dla nowego czasopisma o wojsku?
Tak
26%
 26%  [ 14 ]
Nie
69%
 69%  [ 37 ]
Nie mam zdania
3%
 3%  [ 2 ]
Głosowań: 53
Wszystkich Głosów: 53

Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   Nowe czasopismo dla żołnierzy?

Jak sądzicie, czy na rynku prasowym znajdzie się miejsce dla nowego pisma o tematyce wojskowej? Czy bylibyście zainteresowani takim pismem?
Jeśli tak, to jakie tematy musiałyby być poruszane i w jakiej konwencji?

Czy powinno być dostępne w jednostkach tak jak PZ?

Ile mogłoby kosztować?

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

Stevie, znasz życie, jak by było za darmo to może by czytali. :(
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   Re: Nowe czasopismo dla żołnierzy?

Stevie napisał/a:
Jak sądzicie, czy na rynku prasowym znajdzie się miejsce dla nowego pisma o tematyce wojskowej? Czy bylibyście zainteresowani takim pismem?
Jeśli tak, to jakie tematy musiałyby być poruszane i w jakiej konwencji?

Czy powinno być dostępne w jednostkach tak jak PZ?

Ile mogłoby kosztować?

:gent:


Raczej nie ma. Rynek jest wręcz "przesycony" pismami branżowymi - proszę się przejść do EMPiK-u- choć mam na myśli tytuły "techniczno-hobbystyczne", że tak się wyrażę. Oczyma wyobraźni to widzę ewentualnie jakieś coś z grubsza w stylu PZ, ale "na ostro" w pełnej opozycji do MON-u. Choć trudno mi sobie wyobrazić, żeby się takie pismo utrzymało na rynku. No, chyba, że każdy żołnierz by kupował - z przekory i w ramach walki ze znienawidzonym MON-em :-))).
Ostatnio zmieniony przez ajzik Sro 26 Paź, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

Myślę, że jest potrzeba udzielania szerszego zakresu porad prawnych (czasem do PZ dołączany jest taki praktyczny informator) uwzględniających nowe akty normatywne oraz problemy zgłaszane przez samych zainteresowanych, a wynikające z obowiązującego nas - żołnierzy ustawodawstwa. Kopalnią wiedzy, a raczej potrzeb w tym zakresie jest nasze Forum. To moja propozycja na jeden z działów potencjalnego periodyku. Może też jakieś "listy do redakcji" (ale nie wyłącznie pochwalne :!: ) z zachowaniem poufności autora (choćby maile). :gent: M.
Ps. Mam nadzieję, że red. Pacek nie będzie w nim miał swojej szpalty ;)
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

Moim zdaniem takie pismo ma małe szanse utrzymania się na rynku.
Z jednej bowiem strony samo środowisko twierdzi, że potrzebuje jedności, pomocy, swojego miejsca itd. Z drugiej wystarczy popatrzeć ilu płaci na to forum.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

Niestety zgadzam się z FAZI 1, ajzik i makary21. Nadzieja MK-J do mnie raczej słabo przemawia (choć jej nie neguję całkowicie), mamy na forum przykład, że większość zadaje pytania bez szukania odpowiedzi w dotychczasowych tematach. To samo widać na każdym kroku, nie ma ogólnego pędu do wiedzy, nawet w podstawowych sprawach nas dotyczących (typu ustawa o służbie albo o zaopatrzeniu emerytalnym). Jak można liczyć, że drukowane słowo zacznie być kupowane, kiedy nawet w dostępnych w kancelarii DzU nie czytają, w internecie nie poszukają, zadają pytania na sprawy już wyjaśnione.

Ale nie chciałbym być pesymistą - może jakaś "luka"?
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wspomnienia z misji, piosenki - druk wspomnień w odcinkach, utwory autorstwa żołnierzy lub o żołnierzach - najlepiej z jakąś historią dotyczącą ich powstania. Takie tematy cieszyły się powodzeniem na Forum.
Gdyby miało to mieć jakiekolwiek związki z Forum, można podsumowywać najbardziej interesujące dyskusje i tematy.
Listy czytelników? też dobre, tylko jak MK-J napisała, żeby nie "zagłaskać".
Ze względu na brak odpowiedzi umarły u nas "Pytania do", może takie pytania z odpowiedziami dodałyby czytelników?
Na pewno materiały "sezonowe" np. nabór do szkół, i takie "na fali" np. rzekome przywileje kadry.
Na początek ciekawostki historyczne związane z wojskiem i wojnami, w perspektywie poważniejsze artykuły.
Jak widzisz szanse na akredytacje? Ćwiczenia, poligony itp., ale od innej strony. Niech ludziska przeczytają, jak się kapral napocił z szeregowymi (przed poligonem też), nie tylko gen. i płk był na poligonie.
Jaki potencjalny krąg czytelników? Żołnierze? Ogół społeczeństwa (ta czytająca część)?

Koszt? A jaki papier, objętość, jakość i ilość fotografii? Jaka częstotliwość wydań? Łatwiej chyba zacząć i przebić się z tanim wydawnictwem. Opcja - jednoczesne funkcjonowanie wydania elektronicznego za rozsądnie skalkulowany sms (najszybsza, ogólnie dostępna forma płatności, nie wymagająca bezpośredniego wyjmowania pieniędzy).
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Rewizor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Myślę że czytelnictwo spada i to we wszystkich rodzajach publikacji. Wystarczy popatrzeć na publikowane rankingi GW czy Rzepy. Jak na razie dość dobrze trzymają się brukowce typu FAKT. To dobitnie świadczy o poziomie umysłowym większości społeczeństwa i potrzebach wyższego rzędu. Z drugiej strony ludzie na trochę wyższym poziomie korzystają reczej z @przekazu, a na durnoty prezentowane w TV nie maja ani czasu, ani ochoty.
Tak więc wkroczenie na dość wąski i hermetyczny rynek wojskowy obarczone jest bardzo dużym ryzykiem. Pism tego typu zresztą jest sporo, conajmniej kilkanaście tytułów i każdy coś sobie wśród nich znajdzie. Ja na przykład do ubogich nie należę,a le przyznam się że jak mam sobie kupić Militaria, bo mnie zainteresowała jeden czy drugi artykuł, to poważnie sprawdzam stan sakiewki. Prawie 15 zł piechotą nie chodzi ...
A konkurencyjny nigdy Stevie nie będziesz wobec PZ, bo ich stać na dumping. Zasoby mają nieograniczone, szkoda tylko że ilość wpompowanych pieniędzy nie przekłada się na jakość merytoryczną tego periodyku i popularność wśród żołnierzy.
Tak że pomysł ambitny, ale ryzyko IMHO powyżej dopuszczalnego progu. :efendi2:
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Szczerze mówiąc to brakuje mi pisma na poziomie PZ ale tej sprzed 10 lat czyli bardziej dla żołnierzy a nie dla młodzieży. To co jest teraz przejęło spuściznę przeredagowanego Żołnierza Polskiego i jest już o wszystkim czyli o niczym. Częściowo tę lukę wypełniło właśnie forum.
Osobiście uważam, że na dzień dobry należało by się skupić wyłącznie na wydaniu elektronicznym w PDFie. Pierwszych kilka numerów gratis żeby zbadać rynek i zachęcić do czytania, potem jakaś prenumerata elektroniczna i płatności jednorazowe jak pomysł wypali.
Jeśli się periodyk przyjmie i zadomowi to dopiero myślałbym nad wydaniem papierowym.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Jeżeli byłoby to zamiast PZ, to gra może być warta świeczki... :roll: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Na to nie pójdzie redakcja i wydawnictwo. Nowy periodyk z założenia powinien być bardziej informacyjny niż dochodowy.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

McSimus, kto wie, kto wie :roll:
Niektórych stać na więcej niż dumping ;)

Dlatego dalej pytam, co chcielibyście, aby w takim czasopiśmie się znalazło?

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Stevie byłeś też żołnierzem i wiesz co nam żołnierzom jest potrzebne.
Prawda i tylko prawda o naszej służbie. Nasze bolączki i problemy. To jest podstawą.
Kiedyś taka była PZ, czytałem każdy numer, ale przestałem. Niestety od ostatniego czasu dobry jest tylko jeden lub dwa artykuły, pozostałe to banialuki i nic nie warte artykuły redagowane przez panów podobnych do naszego wirującego generała.
Takie czasopismo powinno czytać się ochoczo i z zainteresowaniem dowiadując się o naszej teraźniejszej służbie, ciekawostkach z okresów wojennych i otrzymując odpowiedzi na nurtujące nas pytania, które tu na forum zamieszczamy.
Chciałbym, aby to się udało, bo nawet można by było na emeryturze poczytać i powspominać jak to było, a jak jest teraz. :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
philiprvn 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 511
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Cytat:
Dlatego dalej pytam, co chcielibyście, aby w takim czasopiśmie się znalazło?

Rubryka "Wieści z NFOW"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group