Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana zakładu pracy(jednostki wojskowej)
Opublikował Wiadomość
kolegazwojska12345 
1


Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 18
Skąd: warm-maz
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011   Zmiana zakładu pracy(jednostki wojskowej)

Witam. Bardzo proszę o podpowiedź. Jestem pracownikiem wojska. Otrzymałem ofertę pracy w innej jednostce wojskowej na podobnych warunkach ale bliżej miejsca mojego zamieszkania. Do tej pory dojeżdżałem do pracy kilkadziesiąt km, teraz pracę miałbym pod ręką. Pomimo, że to jest ten sam resort to jednak dowódca jednostki to już inny pracodawca. Chodzi mi o styl zwolnienia czy też wypowiedzenia. Mam już 20 lat pracy i nie chcę po raz kolejny zaczynać pracy od zatrudnienia jak młody pracownik na : "czas określony" i np. z taką samą grupą itd. Czy jest jakaś możliwość przejścia do innego pracodawcy w stylu porozumienia stron miedzy pracodawcami. Albo coś w tym rodzaju? Nie jest to moja dziedzina i chętnie wysłucham fachowców. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011   

Tak. Możesz starać się o przejście za porozumieniem stron.
Mniejsza odległość do pracy to ważna rzecz, postaraj się jednak również o informacje o stosunkach międzyludzkich, sprawdź zarobki. Pamiętaj też, że w WKU masz status pracownika SC, w JW tego nie będziesz miał.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011   

Cytat:
Czy jest jakaś możliwość przejścia do innego pracodawcy w stylu porozumienia stron miedzy pracodawcami


W przypadku stosunku pracy stronami są: pracodawca i pracownik. Zatem porozumienie stron dotyczy w/w podmiotów, a nie - dotychczasowego i przyszłego pracodawcy. :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 805
Skąd: 100
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011   

Wszystko zależy od nowego pracodawcy. Dla niego z pewnością będziesz nowym nieznanym człowiekiem i z pewnością na początek podpisana zostanie na początek umowa na czas próbny maksymalnie trzy 3 miesiące. A potem jest jeszcze możliwość podpisania dwa razy umowy na czas określony, których czas trwania może wynieść nawet i rok.
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Wto 22 Lis, 2011   

No cóż mimo wszystko, że jest ta sama firma, możesz skorzystać z art. 30 § 1 ust. 1 KP, czyli za porozumieniem stron. Nie ma innej szansy. Natomiast w kwestii samego zatrudnienia u nowego pracodawcy, nie musisz rozpoczynać od okresu próbnego, oraz na czas określony. Moja propozycja jest następująca, udaj się do aktualnego dowódcy przedstaw mu na czym stoisz i o co się starasz, poproś o opinie i ocenę pracy na piśmie i z tym dokumentem udaj się do nowego dowódcy na rozmowę. Tam przedstaw mu ta opinie i poproś, o zatrudnienie na stałe z pominięciem ww. okresów. Tylko tyle Ci pozostaje. :gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group