Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpłatność za WAM - cd.
Opublikował Wiadomość
easy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Wrz, 2005   Odpłatność za WAM - cd.

W odpowiedzi na jedno z pytań zaznaczam jeszcze raz: z mojej strony nie było żadnego wypowiedzenia stosunku słuźbowego . oraz prośby o zwolnienie mnie z zawodowej słuźby wojskowej. Zwolnił mnie MON. Zwolnił mnie na podstawie nieprzyjęcia przeze mnie zaproponowanych stanowisk :równorzędnego dow.plut.med i wyższego dow.komp.med . Ale z kolei nieprzyjęcie przeze mnie tych stanowisk było jedyną możliwością nieprzyjęcia przeze mnie zasad NOWEJ USTAWY PRAGMATYCZNEJ. Nie mogłem przecieź przyjąć proponowanych mi stanowisk bez przyjęcia warunków NOWEJ USTAWY. Nikt w mojej jednostce nie przeprowadził ze mną rozmów na temat zasad nieprzyjęcia NOWEJ USTAWY ani tego jak odejść do "cywila" po nieprzyjęciu NOWYCH ZASAD i zgodnie z prawem nie płacić za studia. Podobno w innych jednostkach takie rozmowy były . Tak więc jedynym wówczas dostępnym mi sposobem nieprzyjęcia NOWEJ USTAWY było nieprzyjęcie proponowanych mi stanowisk. Sam żadnego wymówienia czy prośby o zwolnienienie nie składałem. Dziękuję za kontakty i reakcję na moje pismo i jeszcze raz proszę o pomoc i wsparcie.
 
 
Tom35
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Wrz, 2005   

Kontaktowałeś się z ludźmi, którzy też odeszli w momencie wprowadzenia nowej ustawy? Z tego co wiem, to raczej nie płacili. Moze będą znali jakieś konkrety.
 
 
easy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005   Odpłatność za WAM-cd.

Nie mogę się skontaktować z pewnym kolegą bo ma wyłączony telefon, ale cały czas próbuję . Moźe ktoś zna jeszcze jakieś osoby które mają podobną sytuację , odeszły z MON i nie płaciły za WAM bo nie zgodziły się na NOWĄ USTAWĘ PRAGMATYCZNĄ. Bardzo proszę o kontakry . rekowalski@interia.pl kom. 507145434
 
 
bartholus 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168
Skąd: SP
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2005   

Easy, może zainteresuje cię to, że MON nie jest w tej chwili w stanie podać wyliczeń kosztów studiów na WAMie przed rokiem 2002 ... Powodem tego jest bałagan, który zapanował w czasie rozwiązywania WAMu, czego skutkiem jest zaginięcie wszystkich dokumentów. Uniwersytet Medyczny nie posiada takich dokumentów - co zresztą gdzieś było tu na forum pisane a co potwierdził ostatnio jeden z wyżej postawionych oficerów CSWSMed. CSWSMed nie poda także takich informacji, ponieważ ich nie posiada - na 100%.

Szczerze mówiąc wg. mnie te dokumenty wcale nie zginęły przez bałagan, ale to jest tylko moja prywatna opinia. Generalnie to dowódcy obecnie nie mają do kogo pisać w sprawie wyliczenia kosztów studiów. Jeśli dokumenty się nie znajdą to sprawa sama się rozwiązuje ...

Pozatym do płacenia dochodzi jeszcze jedna sprawa - koszty o których mówimy to w dużej mierze koszty szkolenia... które było niezbędne aby stać na wartach, służbach. Tutaj prawnicy mają spore pole do popisu.

Podobno wpływa sporo wniosków o policzenie kosztów, jednak Komendant CSWSMed zapewniał nas ostatnio, ze on nie jest w stanie podać tych danych, ponieważ zgodnie z prawem Centrum nie ma nic wspólnego z WAMem i żadne dokumenty nie pozostały w Centrum.

Dla nas, najmłodszych lekarzy, którzy kończyli w ciągu ostatnich 3 lat studia - sa w stanie podać te kwoty (za lata 2002-2005).

pozdr
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group