Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Reformatorzy reform
Opublikował Wiadomość
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 14 Kwi, 2012   

Oczekujemy cudu od gen. Skrzypczaka, że z pozycji doradcy MON jest w stanie naprawić armię... :oops1: Przecież to absurd. Dobrze, że w ogóle jest taki gen. Skrzypczak, któremu się chce chcieć i czasami "przemycić" trochę rozsądku w politycznych zapędach MON. Chciałoby się więcej, ale jak mi wiadomo czynnych zawodowo generałów jest prawie dwie setki, pułkowników tysiące i tu należy kierować pretensje jeżeli chodzi o "grajdoł" zwany SZ RP. Powie ktoś, że politycy, a nie wojskowi o wszystkim decydują? Nieprawda, bo jakby chciało się w/w chcieć pomyśleć nie tylko o własnej prywacie, ale i o Rzeczypospolitej, to poparli by takie wystąpienia jak swego czasu miał gen. Skrzypczak. Niekoniecznie na forum publicznym co by media o buncie się nie rozpisywały, ale na odprawach, naradach w meldunkach itp. z udziałem władz politycznych państwa. Do tego trzeba jednak mieć jaja, a tych jak widać brakuje tak jak i honoru i wypełniania przysięgi wojskowej do końca jak to czynili nasi przodkowie ... :( :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 14 Kwi, 2012   

Bond zgadza się, z tym ze SPO został tak opracowany żeby udowodnić to co założono przed jego opracowaniem /bez niejawnych załączników bo tych nie znam/. Teraz mamy tego efekty, zresztą łatwo było przewidzieć jaki jest cel tego dokumentu.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 14 Kwi, 2012   

~~Ad~~, od wielu lat twierdzę, że to "żołnierz żołnierzowi zgotował ten los". Nie dociera to do niektórych. Tak jak to, że sam Skrzypczak nie posprząta tej "stajni Augiasza".
Próbuje jak widać, ale - jak wielu już zauważyło - jego słowa na blogu mogą wskazywać, że opór "betonowej materii" jest dużo większy niż się spodziewał.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
W.Phion 
5



Wiek: 50
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 488
Skąd: z III, IV, i kolejnej RP
Wysłany: Sob 14 Kwi, 2012   

Stevie, i ja to rozumiem, ale gen. Skrzypczak to nie woda, nie kropla wody...jej ponoć wystarczy parę tys.lat by drążyć skałę - nijak On tyle nie będzie żyć.
Za to co niektórym wystarczyło lat 20 by - nie waham się użyć tych słów - dość skutecznie pozbawić nasz kraj zdolności obronnej.
Zarówno w sprzęcie jak i zasobach ludzkich. Można tylko domniemywać ..iż, nie daj Boże w razie czego - parafrazując K.I .Gałczyńskiego znowu "czwórkami będą szli żołnierze....." tym razem bez dowódców , bez sprzętu...niosąc tylko swoje życie. No ale ponoć teraz jest ok., "żyje się lepiej", słupki i głupki rosną.....
_________________
"Nie pożądaj wszystkiego, co widzisz! Nie wierz wszystkiemu, co słyszysz! Nie mów wszystkiego, co wiesz! Nie rób wszystkiego, co potrafisz!"
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 14 Kwi, 2012   

Na ile obserwowałem nasze reformy to doskonale sprawdzała się na nich maksyma: diabeł tkwi w szczegółach. O szczegółach nikt nie myślał. Zawsze było: jakoś to będzie, ktoś się tym zajmie, nastąpi odpowiedni ruch kadrowy itd.. W nawiasie można dopisać ("jak mnie tu już nie będzie, nie będzie mnie to obchodziło i będę już w cywilu").
I na tych szczegółach od kilkudziesięciu lat już marnowane są miliardy w całej gospodarce. W wojsku lepiej to widzimy ponieważ tu pracujemy.
Ja nie widzę rozwiązania, bo stado baranów nie zmieni się w stado lwów - ewolucja potrzebowałaby milionów lat na taką zmianę. Ale pomijając ten genetyczny przykład. Bardziej na miejscu jest tu socjologia - dalej jednak nie ma żadnych optymistycznych wieści.
Państwo się nie sprawdza, nie sprawdza poprzez swoje prawo, poprzez dyscyplinę urzędników, poprzez każdą z formalnych władz a nawet i nieformalną władze jak media. Wszystko to się nie sprawdza. Jakoś to będzie dlalej trwało, aż do najbliższej wojny (prędzej czy później zawsze jakaś była).
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group