Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Windows 7 na skróty
Opublikował Wiadomość
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Pon 12 Gru, 2011   Windows 7 na skróty

Skróty klawiaturowe oraz ich zastosowania.

Funkcje globalne:
Win + kursor w górę/dół - maksymalizacja/ minimalizacja okna
Win + kursor w lewo/prawo - przyklejenie okna do lewej/prawej
Win + Shift + kursor w lewo/prawo - przeniesienie okna na lewy/prawy ekran (w przypadku pracy wielomonitorowej)
Win + Home - zminimalizowanie/przywrócenie rozmiaru wszystkich okien
Win + T - przejście na pasek skrótów, kolejne naciśnięcie powoduje przejście na następną pozycję, Win + Shift + T - powrót do poprzedniej pozycji
Win + spacja - podgląd zawartości pulpitu
Win + G - przywrócenie widoku gadżetów
Win + P - opcje pracy wielomonitorowej
Win + X - dostęp do Mobility Center
Win + # (# - numer z klaw. numerycznej) - uruchomienie aplikacji dowiązanej do odpowiedniego pola na pasku skrótów
Win + +/i - przybliżanie/oddalanie zawartości okna
Alt + P - panel podglądu

Funkcjonalność paska skrótów:
Shift + klik myszy - otwarcie nowej instancji aplikacji
Środkowy klawisz myszy - jw.
Ctrl + Shift + klik myszy - otwarcie nowej instancji aplikacji z uprawnieniami administratora
Shift + prawy klawisz myszy nad pojedynczą ikoną - menu wyboru: przywrócenie/minimalizacja/przeniesienie okna itd)
Shift + prawy klawisz myszy nad grupą ikon - jw. dotyczy grupy okien
Crtl + klik nad grupą ikon - przełączanie pomiędzy kolejnymi instancjami aplikacji
---------
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

Witam
Mam pytanie w sprawie pewnego ustawienia w Win 7.
Otwierając pliki zawierający foldery, każdorazowo otwierają się w opcji "Szczegóły".
Sprawia mi to trudność w odnajdywaniu potrzebnego folderu.

Podobnie jest z pan-driver.
O ile ustawię wyświetlanie plików w opcji "Lista", to po przejściu na inny komputer, z innym oprogramowaniem, pliki zawsze otwierają się w opcji "Szczegóły".

Jak można ustawić, w pan-driver, by każdorazowo, niezależnie od środowiska operacyjnego w jakim jest otwierany, pliki otwierały się w opcji "Lista" :?:
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

ero03 napisał/a:
Otwierając pliki zawierający foldery
Chyba powinno być odwrotnie foldery zawierające pliki. ;) W zakładce "Widok" przestaw znacznik na np. Średnie ikony i zobacz czy zmieni się sposób wyświetlania.
ero03 napisał/a:
Podobnie jest z pan-driver.
Prawdopodobnie chodzi Tobie o pendrive USB czyli pamięć flash. Opcja taka sama j.w.
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

Szanowny Endriu48, dziękuję za sprostowanie i podpowiedź.

To, że można w zakładce "Widok" zmienić sposób wyświetlania plików w folderze, to wiadomo, ale tak muszę robić każdorazowo kiedy zmieniam komputer i jest to denerwujące, szczególnie w przypadku pendrive, którego używa się na kilku komputerach i każdorazowo po otwarciu folderu trzeba przestawiać ustawienie na "Lista".
Z tego wynika, że w pendrive jest gdzieś zapisane ustawienie wyświetlania pliku w opcji "Szczegóły" i chciał bym to zmienić na ustawienie opcji "Lista", ale niestety nie wiem czy to jest możliwe, a jeśli tak to nie wiem jak to się robi.

Acha i jeszcze jedno pytanie - czym się różni pendrive od pan-driver, oczywiście oprócz pisowni :?:
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

ero03
Sprawdziłem na swoim "notku" HP Pavilion g6 z Windows 7HEx64 właśnie opcje zawarte w "Widok" na pendrive i niestety trzyma to co mu zaznaczę nawet "Szczegóły", "Lista"... itd. Oczywiście po wyjęciu i włożeniu z powrotem. :-o
Pendrive
Pamięć USB (znana także pod nazwami: pendrive, USB Flash Drive, Flash Disk, Flashdrive, Finger Disk, Massive Storage Device, Flash Memory Stick Pen Drive, USB-Stick) – urządzenie przenośne zawierające pamięć nieulotną typu Flash EEPROM, zaprojektowane do współpracy z komputerem poprzez port USB i używane do przenoszenia danych między komputerami oraz urządzeniami obsługującymi pamięci USB.
Ja używam swojej nazwy "Pędrak" albo "Flaszka". :lanie:
Pan-driwer nie spotkałem chyba, że chodzi o jakiś sterownik :?: Bo "driver" to przeważnie jest w tłumaczeniu na polski "sterownik". Np. driver karty dźwiękowej, graficznej, itd.
pzdr
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Szanowny Endriu48, dzięki za wyjaśnienia, jednak człowiek uczy się całe życie.

Co do pendrive to masz rację. Mój pendrive ustawiony na domowym hp Pavilion dv7 trzyma ustawienia cały czas. Zabawa zaczyna się kiedy jadę do pracy i korzystam z „kompów” służbowych. Na nich pendrive nie trzyma już ustawienia Listy tylko odpala Szczegóły, więc za każdym razem kiedy korzystam z sprzętu służbowego musze ustawiać opcję Widok od nowa.

Pozdrawiam
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Ero03, a jaki problem ustawić domyślne widoki na sprzęcie, którym posługujesz się w pracy?
Choć szczerze powiem, że w tylko w domu korzystam z 3 kompów i na każdym mam inaczej :oops1:
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012   

ero03, może trzeba ustawić na "domowym HP" i na PC-tach w pracy jednakową opcję, która Tobie odpowiada, czyli "Lista" i sprawdzić czy ta opcja "trzyma" na wszystkich kompach. ;)
Do lokom ja osobiście stosuję ustawienie "Ikon" ale to zależy co kto lubi. Nie ma to zasadniczego wpływu na całokształt pracy na "kompie". :D
W myśl powiedzenia: "jeden woli mostek a drugi mięso bez kostek". :cool:
Pozdrawiam
:gent2:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012   

No właśnie, w tym problem, że nie wiem jak ustawić opcję "Lista".
Zarówno w domu, jak i w pracy, każdorazowo po zmianie ustawienia na opcję "Lista" system, po zmianie folderu lub po wylogowaniu się, wraca do opcji "Szczegóły".

Wspomniałem o tym w moim pierwszym poście, prosząc o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Niestety nie jestem biegły w tych sprawach i sam nie umiem dokonać takiego ustawienia w kompie, by wszystkie foldery otwierały się zawsze w opcji "Lista".
 
 
kingakrzysztof 
1


Wiek: 51
Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: grudziadz
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2012   spróbuj tak

1. otwórz dowolny folder
2. wybierz odpowiedni dla Ciebie widok plików
3. Wybierz zakładkę "ORGANIZUJ" (lewy górny róg otwartego folderu)
4. Kliknij "OPCJE FOLDERÓW I WYSZUKIWANIA"
5 W nowo otwartym oknie wybierz zakładkę " WIDOK"
6. W sekcji "WIDOKI FOLDERU" kliknij " ZASTOSUJ DO FOLDERÓW"
7. Potwierdź pytanie systemu czy chcesz aby wszystkie widoki folderów odpowiadały tym ustawieniom.
8. W tym samym oknie w sekcji "USTAWIENIA ZAAWANSOWANE" sprawdź czy masz ODZNACZONĄ opcję " PRZYWRÓĆ POPRZEDNIE OKNA FOLDERÓW PO ZALOGOWANIU"

Powinno pomóc

Pozdrawiam
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

:gent:

ero03 napisał/a:
...... w tym problem, że nie wiem jak ustawić opcję "Lista".


Zadam Tobie ero pytanie, może trochę przewrotne i przekorne , ale nie mogę sie powstrzymać czytając wątek przez Ciebie rozpoczęty.

Po co chcesz ustawić " widok - lista ? "

Co chcesz zobaczyć ??? ;)

Domyślam się, że łatwiej Tobie przeglądać pliki oraz Foldery, masz lepszą przejrzystość oraz czytelność.
Jeżeli tak jest i dobrze się domyślam, to....... czy nie lepiej nauczyć sie obsługi programu " Total Commander ". Następnie zainstalować sobie wersję na pendrive i bez problemu na każdym kompie z niego korzystać ????
Moim zdaniem opcja najbardziej korzystna i bardzo ułatwiająca życie. Dlaczego robisz sobie " pod górkę : jak wielu użytkowników "winzgrozy" ???

Korzystając z w/w programu widzisz wszystkie Foldery pliki, bez problemu kopiujesz, przenosisz itd. funkcji program ten ma ... ho ho ho albo i więcej ;) .
Myślę, że bardzo ułatwi Tobie życie w korzystaniu i katalogowaniu swoich danych.


Pozdrawiam M@rEK
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Jak już to nie Total Commander za 44 $, tylko może bezpłatny FreeCommander. Ale to luźna uwaga.
Zdaje się kingakrzysztof, odpowiedział na Twoje pytanie.

Dodano link programu.
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Szanowny kingakrzysztof, dziękuję za poradę. Przydała się i teraz mam ustawionego pendrive w opcji „Lista” i nic się nie zmienia po zamknięciu.
Jutro sprawdzę jak to będzie funkcjonowała na sprzęcie służbowym.

Szanowny M@rEK, oczywiście chodzi o łatwość odnajdywania poszczególnych plików. W ustawieniu „Lista” mam podane tylko nazwy plików i to ułatwia ich odnajdywanie.
Co do programu „Total Commander” to pierwszy raz o nim słyszę, ale obiecuję zapoznać się z jego możliwościami.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group