Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zostać zostać nurkiem w MW
Opublikował Wiadomość
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

Resurrected, tylko, że kiedyś po PSZ miało się 4 belki. Jeżeli kiedyś PSZ szkoliła w tej specjalności, to proszę napisać kiedy. Nie dlatego, że się wymądrzam ale pytałem kolegów i nikt takiego faktu nie pamięta. Może starsi koledzy służbą lub emeryci pamiętają ? :efendi2:
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

Delikatnie zwracam uwagę, że to temat o możliwości zostania nurkiem w MW, a nie o tym kiedy i jaki był nabór do Szkoły Podoficerów MW.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
polon2 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 358
Skąd: pomorze (albo nie pomoże)
Wysłany: Sob 25 Wrz, 2010   

kempczol napisał/a:
Jeżeli kiedyś PSZ szkoliła w tej specjalności, to proszę napisać kiedy.


Ostatni wypust w SW "nurek" w Szkole Podoficerskiej MW październik 2009r. :!:

[ Dodano: Sob 25 Wrz, 2010 ]
Johan83 napisał/a:
Czyli chyba był jakiś nabór z wojska.


Nie było naboru. Był kurs szeregowych zawodowych zakończony egzaminem na podoficera. :cool:
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Wrz, 2010   

polon2, dziękuję za podpowiedź. Zapytam młodzież z tego wypustu o to. Sam jestem ciekaw czy faktycznie nurek jest nurkiem. :cool:
EDIT:
polon2 rozumiem i dziękuję. :gent:
 
 
Rewizor
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   Wydobyli z dna kanału 180 niewypałów

Żeby nie tworzyć nowych tematów podepnę się pod istniejący :gent:
Cytat:

Wydobyli z dna kanału 180 niewypałów

Saperzy Marynarki Wojennej wydobyli z dna kanału w Tamie Brodzkiej na Pojezierzu Brodnickim (woj. kujawsko-pomorskie) ponad 180 niewypałów. Amunicja leżała w wodzie od zakończeniu ostatniej wojny. ...
Nurkowie-minerzy i saperzy Marynarki Wojennej uczestniczą rocznie w kilkudziesięciu akcjach interwencyjnych na Bałtyku i wzdłuż polskiego wybrzeża. Działają głównie na akwenach morskich aż do granicy polskiej wyłącznej strefy ekonomicznej.

Marynarka Wojenna dysponuje dwoma takimi jednostkami: Grupą Nurków - Minerów 13. Dywizjonu Trałowców 3 Flotylli Okrętów (stacjonuje w Gdyni) oraz Grupą Nurków-Minerów 12 Dywizjonu Trałowców 8 Flotylli Obrony Wybrzeża (stacjonuje w Świnoujściu).

Czytaj ARTYKUŁ
Gratulacje dla marynarzy - saperów :efendi2:
 
 
Konsky 
4



Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 202
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012   

Podpinam się pod temat by nie tworzyć bałaganu, jeśli moderacja uzna że trzeba stworzę oddzielny wątek.
Jestem nurkiem zawodowym klasy III, czyli po staremu młodszym nurkiem, z wojskiem nigdy nie miałem nic wspólnego a swoje uprawnienia robiłem drogą cywilną.
Od dłuższego czasu zastanawiam się jak podnieść swoje kwalifikacje i zrobić klasę II. W cywilu odwrotnie jak jest to w Armii nie ma takiej możliwości. Szkoły nie mają infrastruktury i uprawnień a UM Gdynia raczej nie wyraża chęci zmiany tego stanu rzeczy. Pomyślałem zatem by może spróbować uzyskać odpowiednie uprawnienia w wojsku. Czy drodzy koledzy forumowicze mogą mi odpowiedzieć na pytanie :
- Czy istnieje szansa wykonania odpowiedniego szkolenia będąc żołnierzem NSR? I jeśli tak jak wygląda służba w samym NSR w MW. Zaznaczam że nie chcę iść do Armii na zawodowego bo zaczynałbym pewnie od szeregowego a to już nie dla mnie.
- Czy można być w NSR, i w spokojny sposób wykonywać swoją dotychczasową pracę w cywilu? Jakie są obostrzenia, dotyczące np wyjazdów za granice ew, pracy tam?
- Jak dziś w rzeczywistości, wygląda szkolenie nurka w MW, przykro mi to mówić ale spotkałem się z wieloma bardzo nieprofesjonalnymi przykładami nurków klasy I uzyskanymi w wojsku, którzy w moim przekonaniu nie mieli zupełnie praktyki wymaganej do uzyskania tego stopnia. Zresztą sami przyznawali, że klasę wyżej dostawali za czas służby a nie za faktyczne umiejętności? Czy jest tak faktycznie?
Pozdrawiam
 
 
polon2 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 358
Skąd: pomorze (albo nie pomoże)
Wysłany: Sob 23 Cze, 2012   

Konsky, daj sobie spokój z NSR. NSR jest potrzebne w czasie kataklizmów np: powodzie, do noszenia worków piaskiem, ewakuacji ludzi, budowania wałów przeciwpowodziowych, itp. Reszta zadań NSR to moim zdaniem fikcja. Potrzebna jest tania siła robocza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group