Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dodatek morski
Opublikował Wiadomość
Edmund 
1


Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 19
Skąd: gród Kopernika
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   dodatek morski

Siema Mam maly dylemat odnosnie dodatku morskiego Zatrudnilem sie w styczniu tego roku jako zawodowy na jednostkach plywajacych Poprzednia sluzbe zakonczylem w 2006r jako zolnierz ndt z wysluga kilkuletnia Podczas tamtej sluzby caly czas plywalem i mialem zawsze wyplywane 30 dni w roku (w 2006 rowniez) W kancelarii OE dowiedzialem sie ze nie przysluguje mi dodatek morski zanim nie wyplywam 30 dni podczas gdy zolnierze po nsr-ach i po zetce w ladowkach otrzymuja ten dodatek z urzedu Ktos inny mi powiedzial ze jednak mi przysluguje od razu po objeciu stanowiska Chcialbym sie dowiedziec jak to w koncu jest z tym dodatkiem
Z gory dzieki za odp

Siema. Zacznij pisać w naszym języku (kropki, przecinki). Zostawiłem oryginalny tekst. miki
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

Edmund, na którym okręcie takiego trola zatrudnili ? :zly3:
 
 
Edmund 
1


Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 19
Skąd: gród Kopernika
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Ok Miki Jakiego znowu trolla mopsie ? Okręty dosyć małe, buja jak diabli przy czwórce i jest masa roboty na rufie. Domyśl się sam. Co do mojego pytania, to nikt nie zna odpowiedzi?
_________________
Kiedy słyszę słowo kultura, odbezpieczam rewolwer. - Hanns Johts
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Edmund, oprócz tego, że na tym forum pisze się poprawnie, to też nie obraża się innych użytkowników.

Radzę o tym pamiętać.

A teraz wskaż dokładnie przepisy dotyczące dodatku morskiego i się można zastanowić nad tym co się ewentualnie należy.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Rozporządzenie MON z dnia 8 czerwca 2004 r. w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych.
Znajdź w internecie, wydrukuj i pokaż w sztabie. Moim zdaniem należy się Tobie dodatek specjalny przewidziany dla załóg okrętów nawodnych w przedziale do 5 lat.
Kiedy objąłeś obowiązki na stanowisku ? Ile lat masz wysługi na okrętach łącznie ?
Następnym razem jak chcesz uzyskać pomoc na tym forum, to pisz precyzyjnie i po polsku.
Inaczej podpadniesz Moderatorom i będziesz obiektem drwin ze strony innych user-ów.

Cytat:


§ 11.1. Żołnierz zawodowy zajmujący etatowe stanowisko w składzie załogi jednostki pływającej Marynarki Wojennej, który wychodzi na morze na tej lub innej jednostce pływającej Marynarki Wojennej, otrzymuje miesięczny dodatek specjalny, ustalony przy zastosowaniu mnożników kwoty bazowej określonych w tabeli.

Rodzaj jednostki pływającej


Mnożnik kwoty bazowej, w zależności od czasu służby w składach etatowych załóg jednostek pływających

do 5 lat


powyżej 5 lat do 10 lat


powyżej 10 lat
okręty podwodne

0,40


0,50


0,60
okręty nawodne

0,20


0,30


0,40
pozostałe jednostki pływające

0,15


0,20


0,30

2. Dodatek specjalny w wysokości wynikającej z ust. 1 przyznaje się żołnierzowi zawodowemu, który w składzie załogi jednostki pływającej przebywał na morzu w łącznym wymiarze nie niższym niż 30 dni w ciągu roku kalendarzowego, w czasie nie krótszym niż 6 godzin dziennie. Czas przebywania okrętu na morzu jest liczony od chwili minięcia głowic falochronów wejściowych do portu przy wyjściu na morze, do chwili minięcia tych głowic przy wejściu do portu.

3. Żołnierzowi zawodowemu otrzymującemu dodatek specjalny, o którym mowa w ust. 1, który w okresie roku kalendarzowego wychodził na okrętach na morze w wymiarze niższym niż określony w ust. 2, począwszy od dnia 1 stycznia roku następnego dodatek specjalny przyznaje się w wysokości 1/30 miesięcznej stawki dodatku określonej w ust. 1, za każdy dzień w okresie poprzedniego roku kalendarzowego, w którym żołnierz wypływał na morze na czas nie krótszy niż 6 godzin dziennie. Przepis § 9 ust. 6 stosuje się odpowiednio.

4. Żołnierzowi zawodowemu otrzymującemu dodatek specjalny, o którym mowa w ust. 1, który w okresie roku kalendarzowego wychodził na jednostkach pływających Marynarki Wojennej na morze w wymiarze niższym niż określony w ust. 2, począwszy od dnia 1 stycznia roku następnego dodatek specjalny przyznaje się w wysokości 1/30 miesięcznej stawki dodatku określonej w ust. 1, za każdy dzień w okresie poprzedniego roku kalendarzowego, w którym żołnierz wypływał na morze na czas nie krótszy niż 6 godzin dziennie. Przepis § 9 ust. 6 stosuje się odpowiednio.


Rozporządzenie w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych
Dz.U. z 2004 nr 141 poz. 1497 • Brzmienie od 1 lipca 2012


Nie musisz dziękować. :gent:
 
 
Edmund 
1


Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 19
Skąd: gród Kopernika
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

Nie miałem na celu nikogo obrażać, poprostu źle zinterpretowałem trola- uznałem to za zwykłą złośliwość.
Do rzeczy.
Objąłem stanowisko w lutym tego roku. Całkowity staż 4 lata 11 miesięcy, w tym 2 razy po 3 miechy kursy w Csmw. 30 dni wypływałem do czerwca i mówią mi że morskie mogą zapłacić od lipca.
_________________
Kiedy słyszę słowo kultura, odbezpieczam rewolwer. - Hanns Johts
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   



Cytat:
3 miechy


To jest miech. Trzy miechy to trzy takie urządzenia. Na kursie jest się 3 miesiące.


Cytat:
kursy w Csmw


Raczej CSMW gdyż jak domniemam byłeś na kursie w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej a nie w Centrum szkolenia marynarki wojennej.

Proszę pisać w miarę poprawnie, szczegółowo i dokładnie.


Makary21



_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
Edmund 
1


Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 19
Skąd: gród Kopernika
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

Myślę, że udzieliłem w miarę dokładnych wskazówek. Dzięki kempczol, sam też troszkę poszperałem i stwierdzam, że ciężko się w tym temacie ogarnąć. Może lepiej by było przenieść ten wątek do zakładki z prawem ( tu prośba do moderatorów).
_________________
Kiedy słyszę słowo kultura, odbezpieczam rewolwer. - Hanns Johts
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

Edmund, dlatego podałem dwie wersje tego samego rozporządzenia. Przecież w godzinach otwarcia kancelarii możesz podejść i grzecznie poprosić o wyjaśnienie. Jest przecież w dywizjonie prawnik i może wydać na temat opinię. Przejrzałem swoje decyzje i moim zdaniem należy się Tobie dodatek, tak jak już wcześniej napisałem, od początku jak tylko objąłeś obowiązki a nie od lipca. Nie wierzę, że "betonowy" dywizjon aż tak bardzo zatrzymał się w czasie i przestrzeni. :cool:
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

Edmund myślę, że pozostawienie tematu w tym dziale jest sensowniejsze. Dodatek morski jest związany z MW a więc jego uregulowania z tego co widzę nie dotyczą wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych. Niech więc tutaj zostanie. Będzie go łatwiej znaleźć :)
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

Edmund, dzisiaj sprawdziłem. Nie do końca miałem rację.
Cytat:
Przejrzałem swoje decyzje i moim zdaniem należy się Tobie dodatek, tak jak już wcześniej napisałem, od początku jak tylko objąłeś obowiązki a nie od lipca.

Tutaj zapomniałem, że pierwszą decyzję otrzymałem na starych zasadach, czyli przed 8 czerwca 2004 roku.
Przepraszam. :efendi2:

Skoro:
Edmund napisał/a:
30 dni wypływałem do czerwca i mówią mi że morskie mogą zapłacić od lipca.

To powinni Tobie wydać decyzję o przyznaniu dodatku morskiego od jak tylko zgłosiłeś fakt wypływania 30 dni. Od lipca powinieneś mieć uposażenie z dodatkiem, jeżeli nie, to muszą Tobie wyrównać.

I na koniec proszę wyjaśnić:
Edmund napisał/a:
podczas gdy zolnierze po nsr-ach i po zetce w ladowkach otrzymuja ten dodatek z urzedu

Kto Tobie taki kit wcisnął ? :roll:
 
 
Edmund 
1


Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 19
Skąd: gród Kopernika
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012   

kempczol nie chce teraz nikogo wprowadzać w błąd, ale wszyscy żołnierze, którzy nie mieli kontaktu z okrętami mają płacone morskie z góry tj. od czasu objęcia stanowiska. O ile się orientuję, to jest tak albo od tego roku albo od poprzedniego - coś się pozmieniało. Wiem, bo widziałem decyzje żołnierzy po nsr-ach. Fajnie byłoby dojść do regulacji prawnych, które to określają. Generalnie postaram się skontaktować z radcą prawnym lub z kimś kompetentnym, by mi pokazał czarno na białym, że mi się nie należy.
Nie pisałbym tego posta, gdyby wszystkim należało się tak samo, ale wychodzi mi tu na jakąś patologie monowską.

[ Dodano: Sob 27 Paź, 2012 ]
Rozmawiałem z radcą prawnym, który stwierdził, że tak jest napewno odkąd on służy jako radca, czyli od 2lat. Powiedział, że żołnierzom, którzy nie mieli kontaktu z okrętami dodatek należy się z góry, natomiast tym, którzy wcześniej pobierali dodatek morski w jakiejkolwiek formie należy się po wypływaniu 30 dni. Ot cała filozofia.
_________________
Kiedy słyszę słowo kultura, odbezpieczam rewolwer. - Hanns Johts
 
 
KAREP 
1
E34



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 41
Skąd: pomerania
Wysłany: Czw 27 Gru, 2012   

Edmund napisał/a:
Powiedział, że żołnierzom, którzy nie mieli kontaktu z okrętami dodatek należy się z góry, natomiast tym, którzy wcześniej pobierali dodatek morski w jakiejkolwiek formie należy się po wypływaniu 30 dni.
Też tak słyszałem (odnośnie tych co nigdy nie byli w składzie załogi), no i potwierdzam, że moja JW zaczęła płacić dodatek od momentu złożenia meldunku o wypływaniu (30dni) i w związku z tym o wydanej decyzji.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group