Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Groźny incydent w czasie patrolu
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15953
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   

Problem jest w tytule jaki wymaściła PZ, a nie w treści komunikatu DO.
Taki bardziej poczytniejszy i jak brzmi. :)

Cytat:
Porucznik Zieliński uratował Amerykanów


Sądzę, że Amerykanie bez żadnych komend i tak by się ewakuowali wiedząc, że mają "na plecach" taki ładunek. :efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   

Racja, komunikat DO jest całkiem przyzwoity, ale sposób w jaki "Polska Zbrodnia" to nadmuchała woła o pomstę do nieba. Zarówno tytuł, jak i cały artykuł :cry:
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   

Z miłą chęcią zmienię tytuł, aby nie być "pasku/liście MON". Oczekuję na propozycje odzwierciedlające zawartość komunikatu - krótko i zwięźle. :gent: M.

Ps.
Tytuł zmieniony zgodnie z jedną z propozycji. Dziękuję Autorowi z nadzieją, że tym razem nikomu solą w oku ta wersja nie będzie ;) M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Sob 29 Cze, 2013   

Ja już się pogubiłem. To jest porucznik bohaterem czy nie? ;)
 
 
drBuzz 
1


Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 45
Skąd: gdzie mnie nie było .....
Wysłany: Nie 30 Cze, 2013   

A ja właśnie uratowałem moje konie przed śmiercią głodową - dałem im owsa i siana, nie mam tego w KZO - to tak z bohaterstwa :) Wyrazy współczucia Panie Poruczniku bo pogoń za sensacją przekroczyła w tym wypadku granice przyzwoitości. I powodzenia chłopaki - mniej ajdików a więcej ładnych dziewczyn - wracajcie cali i zdrowi do domu.
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3622
Wysłany: Nie 07 Lip, 2013   

Ja akurat procedur stosowanych w Afganistanie i postępowania amerykańskich żołnierzy nie znam, ale tak się zastanawiam:
- może Amerykanie chcieli ratować pojazd i tak się zapamiętali w akcji gaśniczej, że dopiero komenda porucznika ją przerwała?
- może nagłe zahamowanie jednego z pojazdów jadących w kolumnie jest niezgodne z procedurą i w afgańskich warunkach może być niebezpieczne, i dlatego należy czekać na komendę/pozwolenie?
- może wyskoczenie z wozu na jezdnię byłoby w afgańskich warunkach trochę niebezpieczne, a do tego nie załatwiało sprawy oddalenia się na bezpieczną odległość - i dlatego potrzebna była akcja zespołowa: inne wozy podjeżdżają, zasłaniają, podejmują żołnierzy, odjeżdżają?
- może ten MRAP przystosowany do przewozu ładunków ma tylną część kadłuba oddzieloną płytą pancerną, a załoga siedzi z przodu i po prostu nie widziała, że się kopci, albo i zobaczyli dym w lusterku, tylko nie wiedzieli co się dzieje, póki nie usłyszeli w radiu tego "wyp...!!!"?
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013   

Naciągana trochę wersja ;) jeśli coś tak niebezpiecznego jak IED zaczyna się palić, to żadne procedury czy troska o sprzęt nie zmuszą nikogo by tam został i ratował. Na pochwałę może zasługiwać np. sprawna organizacja ubezpieczenia, ratownictwa i ewakuacji, ale ten niefortunny tytuł zalatuje poszukiwaniem sensacji.
Tyle jeśli chodzi o analizę tekstów, bo jak było na prawdę to wiedzą tylko ci, którzy tam byli :gent:
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3622
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013   

A ten fragment: "MRAP, którym przewozi się niebezpieczne ładunki"?
Rzeczywiście jest wersja specjalnie przystosowana do tego celu?
Tak na zdrowy rozum to lepsza od zwykłego MRAP-a byłaby już ciężarówka z opancerzoną kabiną i skrzynią wysypaną piaskiem.
 
 
oskarm 
9



Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 4774
Skąd: 3miasto
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013   

Podejrzewam, ze moglby to byc Buffalo, ktory jest stalym elementem zespolow rozminowywania u Amerykanow, a z tylu ma niewielka otwarta przestrzen ladunkowa. Chyba na jakims dokumencie widzialem jak przewozona tam granaty 60mm, znalezione w zaludnionej okolicy, by zdetonowac je na otwartym terenie 1-2 km dalej.

Dla zalogi nakbezpieczniejsza bylaby jakas przyczepka, ze scianami kierujacymi ewentualna eksplozje do gory.
_________________
One of the serious problems in planning the fight against American doctrine, is that the Americans do not read their manuals, nor do they feel any obligation to follow their doctrine...

"W Polsce są zazwyczaj dwa wyjścia z sytuacji: normalne i nadprzyrodzone. Normalne jest takie, że z nieba schodzą zastępy aniołów i robią za nas. A nadprzyrodzone - kiedy sami weźmiemy się do roboty." Tadeusz Konwicki

"Une guerre de religions, c'est quand deux peuples s'entretuent pour savoir qui a le meilleur ami imaginaire"
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

Policje i armie w wielu państwach używają specjalnych przyczepek z walcowatymi pancernymi kontenerami do przewożenia niebezpiecznych ładunków. Są w ofertach.
http://www.militaryrok.pl...iewybuchow.html
Te są polskiej produkcji.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group