Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dotyczy urlopu zdrowotnego
Opublikował Wiadomość
Modus 
1



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 33
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

Witam.

KTO napisał/a:
wszystkie badania zakończyłem w ciągu 1 dnia (udało się, oczywiście bez EKG oraz internisty)
-następnego dnia zostałem skierowany na urlop klimatyzacyjny (22dni)
-termin oczekiwania na wyniki badań laboratoryjnych około 3 tygodni (czyli około tygodnia przed końcem mojego urlopu moje wyniki czekaja na mnie w szpitalu, ja nadal jestem na urlopie)
-po urlopie jadę zakończyć badania
-następnego dnia jestem na urlopie wypoczynkowym

a załóżmy, że nasz kolega nie zakończy badań, musi poprawić wybrane badanie, lub z jakiegoś innego uzasadnionego powodu, co wtedy? Czy zostanie skierowany na urlop wypoczynkowy, może pomimo, ze jego stan zdrowia wskazuje na jakieś odstępstwo od norm będzie przychodził do pracy? a może powinien iść na zwolnienie lekarskie do czasu poprawy stanu zdrowia , ale który lekarz wystawi takie zwolnienie rodzinny, wojskowy. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam.
 
 
apach1972 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 92
Skąd: poland
Wysłany: Sro 04 Sty, 2012   

Witam serdecznie. Mam taką sprawę odnośnie urlopu aklimatyzacyjnego. Tak jakoś się złożyło ,że po powrocie z misji zachorowałem tuż po badaniach lekarskich. Oczywiście S-1 od 7 dnia po przylocie do kraju wysłało mnie na urlop aklimatyzacyjny, ale cały ten urlop spędziłem w szpitalu. Otrzymałem za czas pobytu oraz po , zwolnienie lekarskie. Czy mogę napisać wniosek do dowódcy mojej jednostki o zmianę mojego urlopu aklimatyzacyjnego o czas pobytu na L4. Czy są jakieś podstawy do takiego kroku ?
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 04 Sty, 2012   

Moim zdaniem nie ma takich podstaw. Rozporządzenie w sprawie urlopów żołnierzy zawodowych:
Cytat:
§ 6. 1. Jeżeli żołnierz zachorował w czasie przebywania na urlopie wypoczynkowym lub dodatkowym urlopie wypoczynkowym, dowódca jednostki przesuwa na wniosek tego żołnierza urlop o czas trwania choroby, na okres następujący bezpośrednio po wyzdrowieniu lub na okres późniejszy, nieprzekraczający jednak trzech miesięcy od wyzdrowienia.

brak jednoznacznego wskazania na urlop aklimatyzacyjny.
link:
http://prawo.legeo.pl/pra.../?on=02.12.2010
 
 
apach1972 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 92
Skąd: poland
Wysłany: Sro 04 Sty, 2012   

To się poaklimatyzowałem na tym urlopie :zly3:
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 53
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Czw 05 Sty, 2012   

No niestety - życie.
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 05 Sty, 2012   

apach1972, natomiast poczytaj dokładnie wskazane rozporządzenie i zwróć się z wnioskiem o urlop zdrowotny do dowódcy.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 05 Sty, 2012   

bond, nie za bardzo z tym urlopem zdrowotnym i do tego do dowódcy.

Cytat:
§ 17. 1. Urlopu zdrowotnego można udzielić żołnierzowi po leczeniu w zakładzie opieki zdrowotnej.
2. W uzasadnionych wypadkach urlopu zdrowotnego można także udzielić po leczeniu ambulatoryjnym.
3. Urlopu zdrowotnego udziela się w szczególności, gdy żołnierz nie wymaga już dalszego leczenia w zakładzie opieki zdrowotnej, ale nie odzyskał jeszcze pełnej zdolności do wykonywania obowiązków służbowych.

§ 18. O potrzebie udzielenia żołnierzowi urlopu zdrowotnego oraz o jego wymiarze orzekają wojskowe komisje lekarskie właściwe do orzekania o zdolności żołnierza do zawodowej służby wojskowej.

§ 19. Urlopu zdrowotnego udziela się żołnierzom po uprzednim wykorzystaniu trzech miesięcy zwolnień od wykonywania obowiązków służbowych.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Czw 05 Sty, 2012   

apach1972 w przytoczonym przez ciebie przypadku napiszę jedno, możesz ubiegać się o ponowny urlop aklimatyzacyjny. :gent: Ja osobiście bym ten urlop przywrócił, bo masz podstawę. ;)
 
 
hefrenik 
1


Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Sląśk
Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013   

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie czy przebywając na urlopie zdrowotnym zachorowałem i idę na L-4 to przedłuża mi się urlop czy on sobie idzie odrębną ścieżką?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Cytat:
§ 17. 1. Urlopu zdrowotnego można udzielić żołnierzowi po leczeniu w zakładzie opieki zdrowotnej.
2. W uzasadnionych wypadkach urlopu zdrowotnego można także udzielić po leczeniu ambulatoryjnym.
3. Urlopu zdrowotnego udziela się w szczególności, gdy żołnierz nie wymaga już dalszego leczenia w zakładzie opieki zdrowotnej, ale nie odzyskał jeszcze pełnej zdolności do wykonywania obowiązków służbowych.

hefrenik napisał/a:
czy przebywając na urlopie zdrowotnym zachorowałem i idę na L-4 to przedłuża mi się urlop
Nie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
strzelbinek 
1



Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 49
Skąd: SP
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

Witam serdecznie, nie wiem czy jest to dobry temat dla mojego pytania, jeżeli nie proszę o moderatora o przeniesienie. Moje pytanie dotyczy wypłaty odszkodowania. Otóż byłem na misji w Afganistanie tam uległem wypadkowi, po powrocie do kraju leczenie rehabilitacja i komisja. Przyznano mi kilka procent uszczerbku. Pytanie brzmi po jakim czasie od otrzymania decyzji TWKL wypłaca odszkodowanie??
_________________

 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

strzelbinek, tu proszę zadać swoje pytanie http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=30926
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group