Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżki dla pracowników wojska
Opublikował Wiadomość
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

new napisał/a:

A pracownicy cywilni policji chyba dostali od 1 lipca - do końca tego roku po 140 zł brutto miesięcznie,

To dostali czy "chyba dostali" bo różnica jest zasadnicza. To raz, a dwa co to znaczy "od 1 lipca do końca tego roku"? Bo jak rozumiem to jeżeli dostali to od 01.01.2013 nie będą dostawać tego co ewentualnie, ale nie na pewno dostali.
 
 
new 
1


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: poland
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Napisałem chyba, ponieważ to wiem od osoby z kancelarii tajnej, która chodzi na Policję z przesyłką i mówiła mi, że dostali podwyżki, więc pisząc chyba, namacalnie tego nie widziałem. Takie założenia widziałem w piśmie Związków Pracowników Policji. Mogę uznać, że dostali tą podwyżkę. Tak, od stycznia 2013 nie wiadomo.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

new napisał/a:
Niektórzy chyba celowo rozmywają ten wątek, żeby zapomnieć jak nisko opłacani są pracownicy cywilni.

Jak czytam - nie masz rozeznania na rynku cywilnym.

new napisał/a:
Ja może jestem wyjątkiem, ale lubię swoją pracę i nie mam zamiaru być ani żołnierzem zawodowym ani pracownikiem w cywilu

Zatem zdecyduj się: miłość do pracy, czy miłość do pieniędzy.

new napisał/a:
mam wyższe wykształcenie i administruję siecią LAN - WAN (dla wojskowych to się nazywa MIL - WAN).

Ja mam wykształcenie średnie. I właśnie naprawiłem magnetron. Zainkasowałem za to 150 zł na czysto. I nie płaczę.

new napisał/a:
Traktowanie informatyków w wojsku po macoszemu odbije się niedługo potężną czkawką to jest chwila kilku lat.

Niczym się nie odbije.

new napisał/a:
więc dzwonią do mnie, a ja ich za free doszkalam (telefonicznie), ale to mój problem że to robię.

Dokładnie. Twój.

new napisał/a:
Może ktoś słyszał jednak o nagrodach dla cywili na 15 sierpnia, to przecież też nasze Święto, chodzi mi o pieniądze z puli MON, a nie dowódcy jednostki.

Nic nie słyszałem. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

i

Skąd ta niechęć do pracowników cywilnych? Czy naprawdę uważasz, że zarabiamy wystarczająco?

Cytat:
Jak czytam - nie masz rozeznania na rynku cywilnym.


A ty masz? Wiesz ile zarabiają informatycy na rynku cywilnym?

Cytat:
Niczym się nie odbije.


Oczywiście, że się odbije, bo już się odbija. Nie masz pojęcia o czym piszesz.

new

Nie ma co narzekać, tylko się szkolić, robić kursy, a po 2-3 latach prywatna firma. A wojsko zatrudni nowego, bez doświadczenia, pośle na kursy i tak w kółko. Jak widać niektórym marnotrawstwo pieniędzy nie przeszkadza.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

klm napisał/a:
i
Skąd ta niechęć do pracowników cywilnych?

Żle odczytujesz moje podejście.
Szanuję pracowników cywilnych wojska. Ale nie tych, którym przeszkadza krzesło. Bo za stare. I niewygodne.

klm napisał/a:
Czy naprawdę uważasz, że zarabiamy wystarczająco?

Ja nie mam na to wpływu. A nad tym, na co nie mam wpływu - nie roztkliwiam się.

klm napisał/a:
Wiesz ile zarabiają informatycy na rynku cywilnym?

Nie interesuje mnie to. Nie jestem informatykiem. Jestem elektronikiem.
Proponuję Ci przejść na rynek cywilny. Nie będziesz się tak stresował. Proponuję pracę na własny rachunek.

klm napisał/a:
Oczywiście, że się odbije, bo już się odbija. Nie masz pojęcia o czym piszesz.

Przeceniasz swoją rolę.
Zapewniam Cię, że bez Ciebie Armia się nie zawali.

klm napisał/a:
Nie ma co narzekać, tylko się szkolić, robić kursy, a po 2-3 latach prywatna firma.

Znów podnosisz argument tej mitycznej, prywatnej firmy.
A idź człowieku. I pracuj. Na zdrowie. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Po raz ostatni proszę... :nie2: MK-J
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Cytat:
Szanuję pracowników cywilnych wojska. Ale nie tych, którym przeszkadza krzesło. Bo za stare. I niewygodne.


Temat dotyczy pensji, jakby nie było sprawy poważnej. Kolegów wojskowych też nie szanujesz? Bo na tym forum jeden wielki lament i to z podobnych powodów.

i napisał/a:
Nie interesuje mnie to. Nie jestem informatykiem. Jestem elektronikiem.


Zarzucałeś new, że nie zna rynku cywilnego, co sugeruje, że ty ten rynek znasz. Zdecyduj się.

i napisał/a:
Proponuję Ci przejść na rynek cywilny. Nie będziesz się tak stresował. Proponuję pracę na własny rachunek.


Pisałem Ci o tym kilka razy, nie stresuję się swoją pensją. Wiedziałem na co się decyduję. Ale dopóki moje podatki będą marnotrawione, to będzie mi to leżało na sercu czy będę pracownikiem wojska czy nie. Tak jak boli mnie gdy odchodzą wartościowi wojskowi, bo traci na tym armia.

i napisał/a:
Przeceniasz swoją rolę.Zapewniam Cię, że bez Ciebie Armia się nie zawali.


Tak jak np.: bez nowoczesnych systemów OP, bez nowoczesnych okrętów itd. Na razie jakoś funkcjonuje. Tylko gdzie tu sens? Swojej roli absolutnie nie przeceniam(nie wiem gdzie to wyczytałeś). Problem polega na tym, że odchodzą o wiele lepsi ode mnie. I jeśli myślisz, że nie ma to żadnego wpływu na wojsko to naprawdę nie wiesz o czym piszesz.

i napisał/a:
Znów podnosisz argument tej mitycznej, prywatnej firmy.


Tak mitycznej :D Też nie wiesz o czym piszesz. new napisał ci już ile osób odeszło.

Napiszę ci jeszcze raz, jeśli nie zrozumiesz to trudno: chodzi o to, że szkoli się pracowników dla firm cywilnych, to marnotrawstwo pieniędzy. Ci przeszkoleni pracownicy odchodzą i to jest fakt. Jeśli nie widzisz tu problemu to nie mamy o czym mówić.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Zostałem upomniany.
Więcej dyskusji z mojej strony nie będzie. Życzę powodzenia. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Wzajemnie :gent:
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
new 
1


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: poland
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Wolałbym mieć to w pensji, ale lepszy rydz niż nic.

Cytat ze strony związku zawodowego PW.

Cytat:
Jednostronna decyzja Ministra w sprawie wypłat jednorazowych.


W dniu 2 sierpnia 2012 r. otrzymaliśmy informację, że Minister Obrony Narodowej w dniu 27 lipca 2012 r. podjął jednostronnie decyzję o skierowaniu oszczędności z funduszu wynagrodzeń powstałych w wyniku optymalizacji zatrudnienia w roku 2011 pozostających w dyspozycji właściwych dysponentów środków budżetowych – na wypłaty jednorazowe dla pracowników, których wynagrodzenia finansowane są w ramach działu 752 – Obrona narodowa (z wyłączeniem nauczycieli oraz pracowników PKW, SWW i SKW).

Do dyspozycji poszczególnych pracodawców powinna zostać wydzielona kwota stanowiąca iloczyn wielkości faktycznego zatrudnienia w dniu 30 czerwca 2012 r. (w przeliczeniu na pracowników pełnozatrudnionych) i kwoty 500 zł. Przydzielone środki pracodawcy winni przeznaczyć na wypłaty zwiększonych premii regulaminowych, a w przypadku jednostek organizacyjnych, w których nie funkcjonuje ten składnik wynagrodzenia, na wypłaty nagród uznaniowych. Zgodnie z przekazanym pismem, zasady podziału tych środków pracodawcy uzgodnią z zakładowymi organizacjami związkowymi. Pewną wątpliwość budzi brak terminu wypłaty tych premii (nagród), co może spowodować, iż wypłaty rozciągną się w czasie.

Nie wiemy dlaczego Minister Obrony Narodowej podjął taką decyzję skoro jeszcze w trakcie spotkania z przedstawicielami Naszego Związku w dniu 13 października 2011 r. Strona Resortowa deklarowała, że „…w IV kwartale dokonana zostanie weryfikacja funduszu wynagrodzeń na 2012 r., wynikająca z procesu zmniejszenia limitu zatrudnienia o 1 687 pracowników w związku z realizacją decyzji 88/MON. Uzyskane w ten sposób dodatkowe środki na wynagrodzenia będą pozostawały w dyspozycji Ministra Obrony Narodowej.”(część treści notatki z tego spotkania)

W zaistniałej sytuacji – mając na uwadze wypowiedź Pana Ministra, że bliska współpraca ze Związkami Zawodowymi jest bardzo korzystna i potrzebna – uważamy, że Pan Minister nie ma pełnej wiedzy o sytuacji jaka zaistniała w resorcie w zakresie realizacji (a w zasadzie braku realizacji) postanowień zapisanych w decyzji Nr 88/MON. Dlatego zamierzamy wystosować wystąpienie do Ministra ON zawierające pełną informację o faktycznym stopniu realizacji postanowień decyzji Nr 88/MON.
Ponadto, w najbliższym czasie nastąpi spotkanie Prezydium Zarządu Głównego, na którym wypracowane zostaną dalsze działania Naszego Związku.

Wobec podjętych decyzji przez Ministra ON, planowane wcześniej spotkanie w DSS na 3 sierpnia 2012 r. – nie odbędzie się.(MK)


[ Dodano: Czw 02 Sie, 2012 ]
Związki w zaistniałej sytuacji powinni zrobić pikietę pod MON-em, spalić kilka opon to może im się przejaśni.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

W dniu 25 czerwca br. przed Kancelarią Prezydenta i siedzibą Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie odbyła się pikieta pracowników wojska w zwiazku ze wstrzymaniem podwyżek płac w latach 2014 - 2015.
Jakoś przeszło to bez żadnego echa. Jedynie Radio Maryja zamieściło kilka zdań o tym.
Dlaczego? Czy tak poważna instytucja jak MON nie powinna się wstydzić wypłat w wysokości najniższego wynagrodzenia?
Poza tym protestujący pracownicy zostali kompletnie "olani" nikt nie wyszedł nawet do nich. Protest odbył się w spokoju, a ludzie rozeszli po komunikacie przewodniczącego. Czy następnym razem trzeba będzie palić opony i rzucać kanieniami żeby zwrócić uwagę na bardzo złą sytuację materialną PW?
Zarobki ponad 60% PW wynoszą poniżej 2000 zł. netto, a znaczna część z nich bierze wypłaty w granicach 1400 - 1600 zł. To tyle, co minister wydaje jednorazowo na obiad (patrz "afera taśmowa").

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2015 ]
No i muszę napisać post pod postem. Prawie rok mija, a o podwyżkach dla PW dalej cisza. Coś jednak sie stało: zlikwidowano forum o pracownikach wojska na którym wypowiadli się zainteresowani. Dziwne, że aktywiści nie przenieśli sie tutaj. Czyżby "nie było tematu"?
Pikieta w ubiegłym roku nic nie dała. Pracownicy od prawie 8 lat nie dostali ani grosza podwyżki (jednorazowych premii nie liczę). Jak tu szanować pracodawcę, kiedy on nie dba o pracownika? Mam wrażenie, że wojsku nie potrzebni są żadni pracownicy :( . Żołnierze sami dadzą sobie radę.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group