Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyposażenie Wojskowego Portu Lotniczego
Opublikował Wiadomość
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Nie 06 Paź, 2013   

Cytat:
Wiesz coś o jakiejś restrukturyzacji

Co już mieli zrestrukturyzować w MW ( czytaj zabrać etaty z WPL i dać w sztabach ) to już zrestrukturyzowali. Bardziej się chyba nie da, nikt raczej już by się nie odważył bo pachnie to na koniec kariery zarzutami o działanie na szkodę SZ RP i stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa.
Cytat:
Tylko nie piszcie mi tu o GCA 2000 z radarem PSR o zasięgu 25 NM...

A właśnie , że napiszemy ... :cool:
Powiadam Ci, zaiste wielu ludzi z pocałowaniem ręki przyjęłołoby ten radar do siebie. Może nie pamiętasz, albo Cię jeszcze wtedy nie było w tym interesie, ale był na EPKS taki Komendant WPL, który z radością chciał przekazać ten radar innemu lotnisku na chwałę i dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego. Ale kto by się odważył po Mirosławcu podjąć taką decyzję?
_________________
just pure truth...
 
 
baxior1 
5



Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 544
Skąd: MIL ATC
Wysłany: Pią 29 Lis, 2013   

Air Traffic Management dla wojska

Następny krok w przód :viktoria:

PZDR :cool:
_________________
Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?
 
 
ph5,5 
3


Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 100
Skąd: gorzów wielkopolski
Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

Zna ktoś może kogoś (godnego polecenia) posiadającego szerszą wiedzę, lub jakieś materiały szkoleniowe na temat wdrożonego niedawno systemu Cadas-AMHS?
 
 
baxior1 
5



Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 544
Skąd: MIL ATC
Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

Był na pewno ktoś od Ciebie na szkoleniu w W-wie. Powinni mieć takowe. Moi, którzy byli, przywieźli takowe. Popytaj swoich.
_________________
Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?
 
 
kleny 
3
kleny


Wiek: 43
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: Poland
Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

Kod:
Następny krok w przód

Już jestem przerażony. A mi mówili, że VCSy co w strefie marzeń bo kasy nie ma. Niech mi dadzą porządny radar APP (coś więcej niż GCA) to pogadamy. Już widze jak ktoś w A6 pisze specyfikację tego sprzętu i co po tym dostaniemy. Pamiętasz w EPPR jak chcieli system planowania lotów wprowadzić, to pewnie będzie w tym stylu.

Duży dystans do tego mam i chyba już nie Twoje ani moje pokolenie to na stanowisku zobaczy :)

Pozdro
 
 
baxior1 
5



Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 544
Skąd: MIL ATC
Wysłany: Pią 27 Gru, 2013   

kleny,

Pamiętam :lol:

Pewnie masz rację, pożyjemy zobaczymy :cool:

PZDR :gent:
_________________
Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?
 
 
kleny 
3
kleny


Wiek: 43
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: Poland
Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   

Kolejny wątek tematyczny ZEGARY

Nasza praca opiera się na czasie. Wszyscy mamy "zegary" na TWR i w oparciu o nie pracujemy. W zeszłym roku zacząłem temat i z EPKS już będąc blisko finalizacji zakupu systemu pomiaru czasu (opartego na GPS), ale oczywiście wtrącił się departament wsparcia i "puzzle się rozsypały". Okazało się, że pół świata się dopisało do listy co utrudniło sprawę.
Ale do rzeczy. Jakiś "geniusz" napisał specyfikację - duży, dwa zegary zasłaniające połowę świata, strasznie jasne coś o histerycznie zielonym podświetleniu, że już nie wspomnę o dwóch rzędach diod w każdej cyfrze!!!!!!!!!!!!!

Czy dostaliście podobne g.......no u siebie do testowania.
Jeżeli tak to osobiście namawiam do bojkotu zakupu takiego czegoś.

Śmiać mi się chce, bo oczywiście dali do testowania i otrzymali wielką listę uwag i będą poprawiać tylko szkoda, że w tej formie to nie może funkcjonować na TWR.

Pozdrawiam
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   

Odnoszę wrażenie, że w SZ RP istnieją komórki organizacyjne nikomu nie potrzebne, a ich personel usilnie ich ważność chce podkreślić, wychodząc przed szereg i nie konsultując niczego z wykonawcami. Jeżeli jedna są potrzebne, to musi się zmienić ich SOP bo tracimy przez nich niepotrzebnie czas i pieniądze. Nie jest to bowiem pierwszy przykład takiego postępowania. Chyba SSRL coś z tym musi zrobić.
_________________
just pure truth...
 
 
kleny 
3
kleny


Wiek: 43
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: Poland
Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   

Cytat:
bo tracimy przez nich niepotrzebnie czas i pieniądze

Dopiero teraz dochodzisz do takich wniosków? ;) Przecież już dawno o tym wiemy. A6 i departament uzbrojenia myślą, że wiedzą najlepiej. Cóż są w błędzie. W wojsku nie znajomość potrzeb decyduje tylko stopień i jego fantazja.

Nie pierwszy i zapewne nieostatni raz.

A SSRL nie bardzo wiem co mogłoby z tym zrobić, chyba trochę przeceniasz pozycję naszej służby i siłę przebicia w świecie SZ RL.
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

kleny wyciągasz za daleko idące wnioski dotczące mojej percepcji. To bowiem, że teraz o tym napisałem nie oznacza , iż teraz doszedłem do takiego wniosku. Uznałem tytlko bowiem konieczność ponownego podkreślenia tego, co już Ty wcześniej tutaj o tym pisałeś. Co do działań SSRL w tej sprawie - kto ma działać w naszym imieniu jak nie nasze GURU, niezaleznie od siły przebicia.
_________________
just pure truth...
 
 
kleny 
3
kleny


Wiek: 43
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

Cytat:
kleny wyciągasz za daleko idące wnioski dotczące mojej percepcji

Oj nie bądź taki wrażliwy, to taka sama dowcipna retoryka jak w przypadku Twojego postu powyżej ;)

Myślę po prostu, że inspektoraty dają nam kolejne pola do walki, wykazania się, żeby podnieść nasze morale :efendi2:

Pozdrawiam :gent:

[ Dodano: Sro 23 Kwi, 2014 ]
Ciekawostka i pytanie do wszystkich lotnisk, na których znajduje się ATIS.

Zadzwońcie do administratora systemu i poproście o pomoc w jakiejkolwiek sprawie :czytanie:

Dajcie znać jak wam poszło :cool:
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Czw 21 Maj, 2015   

Szanowi Państwo, zza kurtyny słów parę. Dotyczą one tzw. WPL. W ostatnim czasie Siły Powietrzne szczycą się budynkiem w Dęblinie, uznając go za najładniejszy wojskowy obiekt lotniczy w Polsce. Nazywają go dodatkowo Wojskowym Portem Lotniczym. Owszem, ten twór ładnie się prezentuje. Gratuluję chłopakom z Dęblina, że wreszcie po tylu latach będą mogli pracować w normalnych warunkach. Sam praktykowałem tam jako NKSB w roku 1995.

I to tyle pozytywów, bo reszta to same minusy obciążające wojskowych decydentów i logistyków. Na całym świecie Wieża/TWR to Wieża (ATC TWR). Nie ma żadnego uzasadnienia tworzenie i powielanie od lat tych samych błędów (Krzesiny, Łask, Powidz ..) To co znowu zafundowano Siłom Zbrojnym to budynek wielofunkcyjny. W rzeczywistości sztab jednostki i dowódca oraz wszyscy szefowie skupieni w jednym miejscu przy najwyższym budynku na całym wojskowym terenie. Z punktu widzenia militarnego - bardzo łatwy i pożądany cel. Cel przez wojsko od lat mylnie nazywany Wojskowym Portem Lotniczym. Nie, nie .. wojsko nie nazywa tak lotniska wojskowego, które przecież nie jest i nie może być portem lotniczym. Wciąż nazywa się tak ten wielofunkcyjny budynek. Szanowni, TWR to TWR, sztab to sztab. Połączenie tych dwóch funkcji jest eksperymentem na skalę światową, tym bardziej, że bardzo kiepskim z punktu widzenia militarnego. Czas skończyć z takim tworem. Być może czas by środowisko Mil ATS wyraziło w tej kwestii swoje zdanie. Tak by było słyszalne.
_________________
just pure truth...
 
 
ph5,5 
3


Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 100
Skąd: gorzów wielkopolski
Wysłany: Czw 21 Maj, 2015   

Ciężko się nie zgodzić z powyższym postem, osobiście uważam że budowa "sztabowca" w miejscu wieży kontroli ruchu lotniczego to błąd, porównując usytuowanie niedawno wybudowanych obiektów w Krzesinach, Łasku, Powidzu i Dęblinie dochodzę do wniosku że samo usytuowanie budynków w Łasku i Powidzu woła o pomstę do nieba, nie wiem co za "geniusz" stawia Wieże kontroli ruchu lotniczego po północnej stronie lotniska, chyba tylko po to by utrudnić pracę kontrolerom. A to co widziałem będąc w Powidzu to już zakrawa na farsę, wybudowanie hangaru pomiędzy wieżą a apron-em 3 i 4 było "genialne".
Łudzę się że niedługo wybudowane zostaną w Powidzu i Łasku nowe wieże... małe wysokie, nie będące sztabowcami po południowych stronach lotniska :-)......
 
 
piter2204 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 456
Skąd: poland
Wysłany: Pią 29 Maj, 2015   

O czym wy chłopaki w ogóle piszecie? Myślicie, że jak nasze środowisko tupnie nogą, to myszy pouciekają do dziur? Przy okazji modernizacji lotnisk upieczono co najmniej dwie pieczenie- wybudowano wieże, miejsce pracy kontrolerów+budynek sztabowy. Przez najbliższe 20-25 lat nie ma co nawet marzyć o jakiejkolwiek zmianie. Lepiej zabrać się za zmodernizowanie konsoli w Visual Control Room (po prostu bocianie gniazdo), bo to jest możliwe do przeprowadzenia. Warto jeszcze zadbać o GCA-2000, bo na niektórych lotniskach ten sprzęt wymaga już reanimacji. A może czas by zastąpić wysłużone AVI-e?
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 29 Maj, 2015   

Cytat:
Wojskowym Portem Lotniczym

Wielofunkcyjnym Wojskowym Portem Lotniczym :D
Zresztą pierwotnie miał mieć dużo więcej funkcji.
Cytat:
W rzeczywistości sztab jednostki i dowódca

A to pierwsze słyszę. Czasem pewnie tak, ale czasem to i Prezydent tam może być.
Cytat:
W rzeczywistości sztab jednostki i dowódca oraz wszyscy szefowie skupieni w jednym miejscu przy najwyższym budynku na całym wojskowym terenie.

Błędne masz dane. Ale d-ca jest pewnie wdzięczny za uratowanie mu życia.
Cytat:
W ostatnim czasie Siły Powietrzne szczycą się budynkiem w Dęblinie, uznając go za najładniejszy wojskowy obiekt lotniczy w Polsce

Owszem, wszystkie powstawały na jedną modłę ale ponieważ powstał jako ostatni to trochę błędów z poprzednich wyeliminowano.
Cytat:
Cel przez wojsko od lat mylnie nazywany Wojskowym Portem Lotniczym

Mylnie to jest nazywany Nowym Portem Lotniczym, no ale jak jest też Stary Port Lotniczy to jakoś je trzeba rozróżniać. Nazwa jak nazwa, są też inne na inne budynki. I o wiele bardziej rozpowszechnione niż numery budynków. Nazwy kształtuje czas i wygoda a nie dokumenty.
PS. Czy najwyższy? Jest to dyskusyjne ale nie mierzyłem, w kompleksie niekoniecznie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group