Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Paczka dla Bohatera"
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
  Wysłany: Sro 18 Lis, 2015   "Paczka dla Bohatera"

Już po raz piąty organizujemy bożonarodzeniową zbiórkę żywności pod nazwąPaczka dla Bohatera (konto na FB). Tak jak w latach poprzednich chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom. Niestety wiele z tych osób żyje bardzo, bardzo skromnie, czasami na granicy nędzy. Taka pomoc z Waszej i naszej strony jest dla nich niezmiernie ważna i potrzebna. Niejednokrotnie dary, które Ci ludzie otrzymują pozwalają na godną Wigilię. Wiemy też że największą radość sprawiają też odwiedziny i rozmowa, podczas których są łzy i uśmiechy :)

Chcemy także pomóc osobom ubogim i biednym wskazanym przez organizację pomocowe, oraz samotnym matkom ...


Zbiórkę będziemy prowadzić w Szczecinie, Poznaniu, Gnieźnie, Ostrołęce, Czaplinku i Koszalinie, oraz Warszawie
Możecie Państwo przesyłać też artykuły pocztą na adresy wyznaczonych koordynatorów.
Zwracamy się też z wielką prośbą o kartki z życzeniami dla naszych Bohaterów które dołączymy do paczek.

Zbiórkę planujemy prowadzić od 16 listopada do 20 grudnia 2015 roku W dniu 20 grudnia w polskich mundurach wspólnie z przyjaciółmi rozwiozą paczki najbardziej potrzebującym osobom. Mamy nadzieję, że nasz apel, tak jak w latach poprzednich, nie pozostanie bez odpowiedzi. Liczymy na Państwa wsparcie w rozpropagowaniu naszej inicjatywy. Dziękujemy!

Wskazówki:

Produkty: mąka, cukier, herbata, kawa, kasza, konserwy, ryż, słodycze, makaron, warzywa i owoce w puszkach, olej, sól, soki, płatki śniadaniowe etc...

Chemia: płyny do kąpieli i do prania, mycia naczyń i podłóg, proszek do prania, mydło, szampon, pasta do zębów etc...

Inicjator:
Tomasz Sawicki

Koordynatorzy :

Tomasz Sawicki - Szczecin
Zbiórka Artykułów przy ul. Ludowej 24 ( vis a vis wjazdu do Stocznii Gryfii ) w budynku AMW Szczecin poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 20.00 TEL. 508 182 185


Ramzes Temczuk - Gniezno TEL. 502 584 181

Rafał Wojciechowski , Mariusz Dawidko - Ostrołęka - 797 621 497, mailowo polplastoka@poczta.fm,

Górecka Magdalena - Poznań Tel. 606760962
Zbiórka artykułów w Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli. W soboty i niedziele od 21 listopada, w godzinach otwarcia Muzeum, lub po wcześniejszym kontakcie telefonicznym również w piątki

Rafał Semołonik - Koszalin tel. 509 752 732
Prosi o telefon w celu odbioru artykułów

Marcin Krężel - Czaplinek tel. 602 531 586. Dary będę zbierał tak jak w tamtym roku pod adresem ul. Gdańska 9a, 78-550 Czaplinek.

Ula Lizuraj - Warszawa tel. 506 862 665
mail : ulalizuraj@gmail.com

Marcin Wyszyński
- tel. 501 552 454
mail: marcinek94@gmail.com
- na wschód od Warszawy, powiaty:
Radzymin, Wołomin, Wyszków, Pułtusk, Węgrów, Ostrów Mazowiecka



Z powyższymi osobami - można kontaktować się w sprawie przekazaniu darów dla kombatantów !!!








Patronat honorowy:

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej
Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Oddział Szczecin
Stowarzyszenie Rodzin i Sympatyków 12 Pułku Ułanów Podolskich
- ppłk. Leszek Mroczkowski ps. "Andrzej"
- mjr. Bolesław Ejsmont
- kpt. Zbigniew Piasecki ps. : Czekolada:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
corran 
9
pasożyt


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 5037
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 19 Lis, 2015   

A jakiś nr konta?
_________________
Fotorelacje z imprez wojskowych i zbrojeniowych
 
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 19 Lis, 2015   

Nie ma konta w celu zbiórki pieniędzy, tylko dary w naturze (wymienione powyżej).
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 19 Lis, 2015   

Dla chcących przysłać dary w postaci artykułów wymienionych powyżej podaję adres:

Tomasz Sawicki
GRH 12 Pułk Ułanów
ul. Jagiellońska 67/31
70-382 Szczecin


W dopisku możecie dodać "NFoW"

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Czw 19 Lis, 2015   

No, to teraz pokażmy na co nas stać! Pokażmy, że nie jesteśmy "trepami" goniącymi tylko za kasą i że dbamy o weteranów! :viktoria:

H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 19 Lis, 2015   

Ja uderzam do ... Najpierw zadzwonię i zapytam się co potrzeba. Nie lubię kupować w ciemno.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Czw 19 Lis, 2015   

FAZI 1, :efendi2: :viktoria:
Na 100 % też coś podeślę.
Ktos jeszcze?
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 19 Lis, 2015   



:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Mateusz199 
1


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 20 Lis, 2015   

Świetna inicjatywa!
Spróbuję to nagłośnić we Wrocławiu myślę, że sporo osób będzie chciało pomóc.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1736
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sob 21 Lis, 2015   

Popieram i na pewno wezmę udział :viktoria:
_________________
....
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Sob 21 Lis, 2015   

Jutro z rana jadę na zakupy i wysyłam.
Tak sobie myślę,czy zakupy on-line (np. w Piotr i Paweł, Tesco czy Almie ) z podaniem adresu dostawy to nie łatwiejszy sposób? Ktoś korzystał?
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sob 21 Lis, 2015   

Henryk Kwinto napisał/a:
Tak sobie myślę,czy zakupy on-line (np. w Piotr i Paweł, Tesco czy Almie ) z podaniem adresu dostawy to nie łatwiejszy sposób? Ktoś korzystał?


Nie za bardzo chcieli tak wysyłać, przerabiałem to. Chyba się boją, że ktoś w ramach kawału podeśle koledze np. 100 kg mąki. :gent:
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 21 Lis, 2015   

A ja spróbowałem w Tesco. Zapłatę (kartą - nie ma opcji przelewu) zleciłem po dostarczeniu pod wskazany adres przesyłki artykułów. Dam znać (dostarczenie ma nastąpić pomiędzy godz. 18 a 20 w poniedziałek) jak poszło.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 23 Lis, 2015   

Wszystko poszło gładko i bez bólu. Towar zamówiony w sklepie internetowym Tesco i dostarczony na czas. Wiec jak ktoś chce wspomóc to można tak zrobić jak ja.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 24 Gru, 2015   

Marc Wyszyński napisał/a:
Nadszedł czas podsumowania 8 dni Warszawa-Wschód-zadanie wykonane!

Do V Paczki dla Bohatera zachęciła mnie osoba Tomasza Sawickiego i to , że kiedyś “coś “słyszałem o fajnym przedsięwzięciu .Poznałem Tomasza i bezinteresownych ludzi, którzy wspierają akcję jako wolontariusze. Zupełnie bezinteresownie ze wsparciem rodziny, przyjaciół ,znajomych i często zupełnie sobie obcych ludzi. Jednoczy nas i Was akcja wsparcia “Paczki dla Bohatera”. Dzięki tej akcji miałem przyjemność i zaszczyt poznać Bohaterów, obrońców Ojczyzny z 1939 roku, AK-owców ,NSZ -owców, BCH oraz innych organizacji niepodległościowych. Często ich losy w okresie PRL wiodły przez Ludowe Wojsko Polskie, więzienia, zsyłki w głąb Rosji. W różnej kolejności.

Odwiedziliśmy 88 osób obdarowując ich paczkami . Pokonaliśmy ok. 900 km, rozdaliśmy ok 130 paczek. Pokazaliśmy, że pamiętamy o nich o tym co robili dla kraju, dla nas. Często wskazywali ludzi, którym ta pomoc bardziej by się przydała. Pomogliśmy i im. Były opowieści, wzruszenia: kiedy 90 kilku latek opowiedział , że jest sam na świecie ,że został kilkukrotnie okradziony i twierdził, że on nic takiego nie zrobił,żeby dostać paczkę- to wtedy łzy same napływały do oczu. Zgodnie odpowiedzieliśmy ,że zrobił- walczył Ojczyznę...On nam na to, że nie musiał ,ale to był jego obowiązek (miał wtedy łzy w oczach). Często są to ludzie pozostawieni sami sobie lub sami na świecie, gdzie częściej niż posiłki spożywają leki bo zwyczajnie na jedzenie wystarcza ”na styk”. Dzięki Wam te święta będą wyjątkowe. Pokazaliśmy że pamiętamy, że w jedności siła.

Dziękuje wszystkim którzy pomogli w V Paczce dla Bohatera:

- http://cossw.pl/

- https://m.facebook.com/RockowaWarszawa/

- https://m.facebook.com/pages/Katolicka-Publiczna-Szko%C5%82a-Podstawowa-Julin-w-Kaliskach/1531820333742235

- http://www.gminalochow.pl/

- https://m.facebook.com/Miejski-i-Gminny-O%C5%9Brodek-Kultu…/

Strzelcom z jednostki 1313 z zrobienie i dostarczenie paczek do Radomia
Podchorążym z AON za zrobienie i obdarowanie kombatantów z Radzymina
Jacek Niewiadomski, Jarkowi Jarosław Karman, Tomasz Robert,Andrzejowi Andrzej Wojciechowski , Anecie Aneta Wyszyńska-bez której wsparcia i pomocy nie podołałbym tej akcji, Jakubowi Jakub Wyszyński, wszystkim ,którzy pomagali ,oraz tym wszystkim ,którzy chcą pozostać anonimowi. Przede wszystkim dziękuję wszystkim darczyńcom za wspaniałe paczki. Ich ilość pozwoliła na obdarowanie ,aż tylu osób!

Dziękuję!


Cieszę się i ja mogłem się do tego przyczynić.

:mik4:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group