Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Służba, a aktualna praca.
Opublikował Wiadomość
Szmaichel21 
1


Wiek: 36
Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 2
Skąd: Radomsko
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   Służba, a aktualna praca.

Witam.
Jak pisałem w poprzednim poście dnia 21 Grudnia tj. poniedziałek rozpoczynam służbę.
Wiem, że w ustawie Art. 18. 1. Pracownik powołany do zawodowej służby wojskowej zachowuje
prawo do ostatnio pobieranego wynagrodzenia od pracodawcy do końca miesiąca
kalendarzowego, w którym jest obowiązany stawić się do pełnienia tej służby.
2. Stosunek pracy z pracownikiem powołanym do zawodowej służby
wojskowej wygasa z dniem stawienia się do tej służby.

w związku z tym mimo iż w umowie z obecnym pracodawcą mam zapisany dwu tygodniowy okres wypowiedzenia, wcale nie muszę umowy wypowiadać?
Chciałbym się Was poradzić co zrobić w sytuacji gdy został mi tydzień pracy obecnie i 3 dni zaległego urlopu?
Poniedziałek 14 mam normalnie wolny. Wtorek do pracy i od środy wykorzystać te 3 dni urlopu, mówiąc pracodawcy o tym iż kończę pracę z piątkiem? Nie informowałem nikogo o tym, że idę do wojska bo wiem, że byłby kwas w pracy.
Pozdrawiam. :viktoria:
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 19 Gru, 2015   

Tak, tak zrób. Weź urlop i jak już będziesz miał w ręku kwit (nie wiem, podpisana karta urlopowa, cokolwiek), wtedy przedstaw pracodawcy kartę powołania do zawodowej służby wojskowej. Pamiętaj, byś mu "przedstawił".
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group