Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zalany laptop i awaria płyty głównej
Opublikował Wiadomość
SWI192 
4



Wiek: 51
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 250
Skąd: pomorze zach
Wysłany: Sro 13 Lip, 2016   Zalany laptop i awaria płyty głównej

Drodzy forumowicze , mam problem z laptopem. Historia jest banalna , syn poprostu zalał lapka wodą . Oczywiście nie przyznał się odrazu i po dniu komp padł. W serwisie wyszło szydło z wora , a serwisant po zabiegach osuszających stwierdził że padł na amen twardy dysk. Jako że wyjeżdżałem akurat na urlop w celu potwierdzenia diagnozy komp wylądował u kolegi , który po podłączeniu swoich HDD wysnuł przypuszenie że może być uszkodzona płyta główna. Pytanie i zarazem prośba , czy to musi być ostateczna diagnoza , czy jest możliwość że to jednak nie płyta , a jeżeli tak to czy warto naprawiać ją czy lepiej srzedać kompa jako uszkodzonego. Laptop HP Pavilion , kupiony półtora roku temu. Dzięki.
 
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

Ja to bym robił jeszcze inaczej, można kupić laptopa tej samej marki i modelu, ale z inną awaria, najlepiej stluczony ekran, a następnie skladac z dwu jednego. Pozostałe części do szuflady lub na powrót na rynek. No ale to trzeba lubić się bawić, bo to sporo babrania się jest...
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

Jak płyta to się trzeba sporo nabawić żeby ją przełożyć. Ja bym się nie podjął w laptopie.
Przełożenie dysku jest oczywiście dość łatwe.
Nie do końca zrozumiałem. Jest gwarancja? Ten serwis to gwarancyjny?
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
SWI192 
4



Wiek: 51
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 250
Skąd: pomorze zach
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

No niestety nie gwarancyjny .
 
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

Z przełożeniem płyty głównej nie ma najmniejszego problemu, max 1 godzina pracy. Teraz kwestia tego jak serwis potraktował laptopa, należałoby go najpierw rozebrać, umyć w izopropanolu, pozbyć się śladów korozji, a następnie poddać powolnemu suszeniu z resztek alkoholu.

Dysk twardy trzeba sprawdzić w innym komputerze. Może w rzeczywistości działa, a problem wynika ze zwarcia na którymś elemencie płyty głównej (ścieżki łączące gniazdo dysku z kontrolerem oraz źródłem zasilania, układy kontrolera itp.). Zresztą, uszkodzenie dysku twardego przez zalanie laptopa wodą nie jest takie proste, droga do pokonania przez wodę wiedzie w większości laptopów przez klawiaturę i elementy obudowy pod nią się znajdujące, najczęściej zalaniu ulega jedynie płyta główna (ze względu na otwory w obudowie do gniazd na taśmy i przewody) oraz klawiatura (klawiatura w większości przypadków niestety jest do wymiany).
 
 
SWI192 
4



Wiek: 51
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 250
Skąd: pomorze zach
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Dzięki Panowie za cenne uwagi w temacie . Sprawa zakończyła się wymianą dysku i karty sieciowej, oraz instalacją systemu. Pozdrawiam. :D :gent:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group