Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dokumenty niejawne a długotrwałe zwolnienie lekarski
Opublikował Wiadomość
senior 
1



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 12
Skąd: czy to ważne?
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   Dokumenty niejawne a długotrwałe zwolnienie lekarski

Witam,
moje pytania w związku z przebywaniem oficera na długotrwałym zwolnieniu lekarskim (ok. 9 miesięcy):
1. czy powinna być powołana komisja do sprawdzenia i porównania stanu faktycznego jego dokumentów niejawnych ze stanem ewidencyjnym?
2. w jakim okresie powinna zostać powołana taka komisja?
3. co reguluje - przepis, zarządzenie, itp - procedury i tok postępowania w takim przypadku.
Z góry dziękuję za info i serdecznie pozdrawiam.
Przeczytam wszystko :czytanie:
_________________
Ludzi coraz więcej a człowieka coraz mniej!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

Decyzja MON w sprawie sprawowania nadzoru nad ochroną informacji niejawnych w resorcie obrony narodowej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
senior 
1



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 12
Skąd: czy to ważne?
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016   

Witam,
Dzięki, ale nie znalazłem tam odpowiedzi na swoje pytania.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Ludzi coraz więcej a człowieka coraz mniej!
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016   

Cytat:
6. Kontrole, o których mowa w pkt 5, realizuje się, jako:
1) kontrole bieżące;
2) kontrole okresowe ewidencji, materiałów i obiegu dokumentów, zwane dalej „kontrolami okresowymi”;
3) kontrole stanu zabezpieczenia informacji niejawnych. /NIE DOTYCZY/


Powinieneś zostać poddany kontroli okresowej na początku roku, jeżeli taka kontrola się nie odbyła to dziwie sie dlaczego d-ca czekał z kontrola tak długo. Jeżeli zostałeś poddany tej kontroli to i tak w każdej chwili możesz zostać poddany kontroli bieżącej, zwłaszcza jeże została powzięta wątpliwość co do właściwego zabezpieczenia dokumentów ale nie tylko.


Cytat:
10. Kontrolę bieżącą prowadzi się w celu sprawdzenia:
1) stanu przestrzegania przez osoby kontrolowane przepisów o ochronie informacji
niejawnych w zakresie przetwarzania informacji niejawnych;
2) zgodności stanu faktycznego materiałów niejawnych posiadanych przez osoby
kontrolowane ze stanem ewidencyjnym.
11. Kontrolę bieżącą w jednostce organizacyjnej prowadzą stosownie do potrzeb:
1) pełnomocnik ochrony i upoważnieni przez niego pracownicy pionu ochrony;
2) przełożeni wobec podwładnych.


Sam sposób kontroli w przypadku nieobecności to sprawa techniczna.
Znalazłem taki wymóg w "Zarządzeniu Szefa SWW "w sprawie szczególnego sposobu organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych oraz innych niż kancelaria tajna komórek organizacyjnych .........." natomiast nie znalazłem zapisu o konieczności powoływania komisji w odpowiedniku MONowskim.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Sob 01 Paź, 2016   

Jeśli dana osoba jest nieobecna w czasie trwania kontroli okresowej to... kontrolę tej osoby przeprowadza się po jej powrocie i tyle w temacie.
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 01 Paź, 2016   

Dżaba, możesz podać przepis prawny?
Jeżeli nie był poddany kontroli okresowej ze względu na nieobecność to dowódca jak najbardziej może nakazać kontrolę bieżącą, pozostaje sprawa techniczna powołania komisji. Tu przydał by się przepis kiedy taką komisję sie powołuje i w jakim składzie.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

steell, opracowwując rozkaz/decyzję do przeprowadzenia kontroli okresowej wystaczy podać jeden akapit w tym względzie - zawsze tak czyniłem i nie było z tym problemów (żadna kontrola szczebla nadrzędnego tego nie zanegowała).
Np.
- w przypadku małej jednostki organizacyjnej: kierownika kancelarii tajnej czynię odpowiedzialnym za sprawdzenie stanu faktycznego ze stanem ewidencyjnym materiałów niejawnych osób nieobecnych podczas trwania kontroli okresowej (...) niezwłocznie po ich powrocie, a fakt ten odnotować w formie pisemnej na "Protokole z kontroli okresowej".
- w przypadku sporej jednostki organizacyjnej: w przypadku osób nieobecnych w czasie trwania kontroli okresowej polecam komisji sprawdzenia stanu faktycznego ze stanem ewidencyjnym materiałów niejawnych tychże osób niezwłocznie po ich powrocie, a fakt ten odnotować w formie pisemnej na "Protokole z kontroli okresowej".

Dlaczego akurat tak :?: Bo ustawodawca nie przewidział formy przeprowadzenia kontroli "uzupełniającej" do kontroli okresowej, a radzić jakoś sobie trzeba, by nikt się nie doczepił :lol:
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

Dżaba, ja tego nie kwestionuję, wszystko jest ok, natomiast przypominam pytanie założyciela

senior napisał/a:
moje pytania w związku z przebywaniem oficera na długotrwałym zwolnieniu lekarskim (ok. 9 miesięcy):
1. czy powinna być powołana komisja do sprawdzenia i porównania stanu faktycznego jego dokumentów niejawnych ze stanem ewidencyjnym?
2. w jakim okresie powinna zostać powołana taka komisja?


Odpowiedź jest że może ale nie musi, pozwala na to przepis o kontroli bieżącej. Natomiast nie mam pojęcia dlaczego padło to pytanie i dlaczego powstała potrzeba "komisyjnego sprawdzenia dokumentów podczas długotrwałej nieobecności" Nieobecność podczas kontroli okresowej to moje domniemanie wynikające z długotrwałego czasu nieobecności /9 miesięcy/. Zadałem parę pytań i brak odpowiedzi a chciałbym zadać kolejne.
Nurtuje mnie jedna kwestia o której napisałem wyżej, w przypadku SKW jest opisane kiedy powołuje sie komisje u nas tego nie znalazłem., tak jakby ustawodawca nie przewidział takiej opcji, lub normują to inne przepisy tylko jakie?
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Pon 03 Paź, 2016   

steell napisał/a:
tak jakby ustawodawca nie przewidział takiej opcji,
Bo od tego jest kontrola bieżąca, jak słusznie wcześniej zauważyłeś.
 
 
senior 
1



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 12
Skąd: czy to ważne?
Wysłany: Czw 06 Paź, 2016   

Witam,
dziękuję serdecznie za wszystkie wpisy. Sytuacja była następująca: oficer ulega wypadkowi i przez dziewięć miesięcy jest na zwolnieniu lekarskim. W sejfie są jego dokumenty niejawne. Sejf zamknięty i oplombowany, ale nie przez oficera, który uległ wypadkowi. Przez te kilka miesięcy nikogo nie interesuje stan ilościowy dokumentów. Pytania moje dotyczą sytuacji, w której wiemy, że oficer będzie przebywał na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, czy nie należałoby sprawdzić stan faktyczny dokumentów niejawnych i porównać go ze stanem ewidencyjnym. Czy takiego wymogu nie ma? Kiedy korzystam z urlopu 26 dni - jeden miesiąc - dokumenty niejawne muszę przekazać osobie zastępującej lub w przypadku niewyznaczenia osoby zastępującej, zdać zdać je do kancelarii tajnej. Nie dyskutuję nad poleceniami przełożonych, ale czasami staram się je zrozumieć.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Ludzi coraz więcej a człowieka coraz mniej!
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Pią 07 Paź, 2016   

Zawsze można powołać komisję celem otwarcia sejfu i sprawdzenia co w nim jest - dawódca wszystko może.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group