Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradary - recepta na zmniejszenie liczby wypadków?

Fotoradary na drodze
Zmniejszą liczbę wypadków
19%
 19%  [ 56 ]
Nie zmniejszą liczby wypadków
31%
 31%  [ 89 ]
Należy zwiększyć ich liczbę
12%
 12%  [ 35 ]
Należy zmniejszyć ich liczbę
16%
 16%  [ 47 ]
Są niepotrzebne
9%
 9%  [ 28 ]
Nie obchodzi mnie to/nie mam zdania
1%
 1%  [ 4 ]
Pozostawić w obecnej liczbie
7%
 7%  [ 22 ]
Głosowań: 176
Wszystkich Głosów: 281

Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15915
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

Zapewne to dzięki fotoradarom, że
Cytat:
Jest bezpieczniej na drogach - mniej wypadków, zabitych i rannych w 2015r.
2269 wypadków mniej, 298 mniej ofiar śmiertelnych i 3088 mniej rannych - to efekt pracy funkcjonariuszy policji, którzy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na polskich drogach. Te optymistyczne dane potwierdzają, że policyjne działania są skuteczne i prowadzą do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych, a co za tym idzie ich negatywnych następstw.

Na przestrzeni ostatnich ponad 20 lat, pomimo blisko trzykrotnego wzrostu ilości pojazdów mechanicznych poruszających się po polskich drogach, liczba wypadków drogowych spadła o 20 946, a liczba zabitych w nich osób o 3 840. Dla porównania w 1994 roku na terenie Polski zarejestrowanych było ponad 10 mln pojazdów silnikowych. W tym samym roku liczba wypadków drogowych wyniosła 53 647. W ich wyniku 6 744 osoby poniosły śmierć, natomiast 64 573 zostały ranne.

Jak wynika z policyjnych danych, w 2015 roku w 32 701 wypadkach zginęły 2 904 osoby, a 39 457 zostało rannych. Liczba zarejestrowanych pojazdów silnikowych przekroczyła 26 mln. W porównaniu do 2014 roku odnotowano blisko 7 % spadek ilości wypadków drogowych, około 10 % spadek ilości zabitych i ponad 7 % spadek ilości rannych. W tym samym roku doszło do 34 970 wypadków drogowych w wyniku których zginęły 3 202 osoby, a 42 545 zostało rannych.
(...)

http://www.policja.pl/pol...ch-w-2015r.html

A co zrobić z gminnymi fotoradarami ? Budki lęgowe dla ptaków. :efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

-=Alex=- napisał/a:
A co zrobić z gminnymi fotoradarami ?


Na złom :viktoria:

Mój przypadek:

SM Krosno - próba wyłudzenia mandatu ode mnie w kwocie 200 PLN - na zdjęciu 2 pojazdy jadące w tym samym kierunku (dwupasmówka).
W sądzie rejonowym - uniewinnienie.

:x
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

Spora ilość fotoradarów używanych przez SM i SG nadaje się juz do muzeum o ile jakieś to przyjmie. Stacjonarne może przejmie Inspekcja a reszta na żyletki

bolec71 Wcale bym się nie zdziwił gdyby na podstawie tego samego zdjęcia nie wyciągnęli kasy od tego drugiego kierowcy, a ty miałeś być "premią"
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

W TV i radiu parodia. Jak corocznie z okazji 1 listopada festiwal ile tam było wypadków, ile trupów, ilu to zatrzymano kierowców wypitych lub mających wypite. No to może jakieś ciekawe rozbicie, nie wiem ilu było po wódce, winie, koniaczku? I co z tego, że zatrzymano nawet i milion pijanych kierowców, skoro kary są nadal śmieszne, nieściągalne itd. Nie widziałem żadnego przy sprzątaniu ulic, ci z wojska nadal pracują, śmieją się do dzisiaj...

Może jakaś statystyka ilu zatrzymano naćpanych? A tak nuda, co roku nuda. Nawet nazwa Akcja "Znicz" nudzi. Może nie wiem Akcja "Nagrobek" ?
_________________
....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group