Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Torbiel najądrza małych rozmiarów a służba zawodowa
Opublikował Wiadomość
smileeey 
1


Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: Świętokrzyskie
  Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   Torbiel najądrza małych rozmiarów a służba zawodowa

Cześć!
Z racji że we wrześniu uderzam do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych po ukończeniu tak owej będę się starał o prace w desancie/ zwykłej jednostce. I tu nasuwa się jeden problem :zly4: czytałem rozpiskę chorób i ułomności dyskwalifikujących! Przypasował mi Torbiel najądrza ( co prawda bardzo mały, możliwe że zanika) oraz miałem zabieg 1,5 roku temu żylaków powróżka nasiennego niskiego stopnia. Czy przed wstąpieniem wykonywane są badania urologiczne? czy można to jakoś utajnić (torbiel, bo żylaków już nie ma... zanikły) ?
Na czym polegają te badania (i jakie konkretnie wykonują) bo szukam tego po necie i znajduje różne odpowiedzi i już nie wiem co ze sobą począć :( Z góry dziękuje :!:

[ Dodano: Wto 04 Lip, 2017 ]
i czy tylko brak zęba to ubytek? bo resztę zalecze :tongue10:
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   Re: Torbiel najądrza małych rozmiarów a służba zawodowa

smileeey napisał/a:
Cześć!
Z racji że we wrześniu uderzam do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych po ukończeniu tak owej będę się starał o prace w desancie/ zwykłej jednostce.


Jak widać jesteś na początku drogi. Warto więc zapamiętać, że żołnierz służy a nie pracuje. Co z tego wynika i jakie są różnice dowiesz się później. A wracając do Twoich pytań i wątpliwości, to nic nie utajniaj. Przed komisją jest wypełniany dokument, który podpisujesz (nie pamiętam, jakie dokładnie są tam zawarte pytania, ale są o przebyte choroby, urazy, operacje i zabiegi). Powodzenia.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
smileeey 
1


Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Jest jeszcze dużo czasu, torbiel jest coś około 6 mm więc bardzo mała i miejmy nadzieje że zaniknie. Jeśli nie to wpiszę że przebyta, ale nie obecna tak jak żylaki ;) Masz racje, jestem na początku drogi więc zielony. Na torbiele nie miałem żadnego zabiegu/ operacji więc... jedyny zabieg to wiązanie mięśniowe (na żylaki) i to bardzo mało inwazyjne bo nic nie wycinali tylko żyłę podwieszali. :modli: Nie martwi mnie to co będą tam ode mnie wymagali, nie boje się niczego oprócz przejścia przez komisję "Zdrowotną" :modli:

Jeśli ktoś mógł by opisać konkretnie wykonywane badania przed wcieleniem był bym wdzięczny :gent:

[ Dodano: Wto 04 Lip, 2017 ]
[quote="beryl73"]
smileeey napisał/a:

Przed komisją jest wypełniany dokument, który podpisujesz (nie pamiętam, jakie dokładnie są tam zawarte pytania, ale są o przebyte choroby, urazy, operacje i zabiegi).

Podobny dokument miałem przed badaniem psychologicznym, Ankieta- później psycholog pytała o przebyte choroby i pobyty w szpitalu, podałem tylko żylaki bo jak mi to powiedział lekarz... Torbiel to nie choroba :-o więc podając to na komisji chyba było by troche sprzeczności :-o
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Spokojnie, przecież napisałem, że nie pamiętam dokładnie pytań (nie wiem czy jest pytanie o torbiele), jakie są tam zawarte. Napisałem żebyś nic nie zatajał, tylko pisał prawdę, bo znam takich, którzy mieli/mają problemy przez to, że chcieli to i owo zataić/zamienić podczas komisji. Pozdrawiam.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
smileeey 
1


Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

beryl73 napisał/a:
znam takich, którzy mieli/mają problemy przez to, że chcieli to i owo zataić/zamienić podczas komisji. Pozdrawiam.
Niewątpliwie jak ktoś się na coś leczy lub odbywał jakiś zabieg to może robić nawet :hey: zza krat :D lecz ja torbiela nie leczyłem a raz był chyba wpisany że wykryto, żylaków nie ukryje :P Jak będę stawał przed komisją to będę myślał :P Może ktoś się jeszcze podzieli swoimi sugestiami :czytanie:

[ Dodano: Wto 04 Lip, 2017 ]
Dodam jeszcze że mam kolegę który w zeszłym roku dostał się do desantu, jako kucharz :roll: Z ZEZEM :lol:

[ Dodano: Pią 07 Lip, 2017 ]
a tak w ogóle może ktoś wie coś na ten temat, medycyny wojskowej i wie czy to dyskwalifikuje ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group