Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polscy żołnierze idący zdobywać Berlin byli bandytami...
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Już raz podsumowałem tu na Forum tego człowieka(?), i to dość dosadnie. Nie będę się powtarzał, zwłaszcza, że "nie ma u ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić jego postępowanie".

PS
Oczywiście mam na myśli bohatera tego tematu.
Ostatnio zmieniony przez Szwejk Sro 19 Lip, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Outsider 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 478
Skąd: z bliska
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Nawet Prezydent nie tak dawno uczcił poległych żołnierzy. Powiedział też słowa o niedzieleniu przelanej krwi żołnierskiej i nie dzieleniu poległych za Polskę.

http://www.24kurier.pl/ak...ska-byla-wolna/
_________________
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

Friedrich Hebbel
 
 
zbigi 
5


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 994
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Brzytwa napisał/a:
Niekoniecznie, niektóre książki miał całkiem całkiem i to nieźle udokumentowane. Coś jednak na siłę za daleko wychodzi... jak mówicie, chce uzyskać doraźne korzyści polityczne. Ale coś cienki jest, na prezesa IPN się nie załapał :lol:


Poproszę o jakieś przykłady, bo te które czytałem mają, o zgrozo :modli: , odwołania do ściśle zakamuflowanych tajne/poufne zbiorów IPN, albo publikacji, które dopiero zostaną wydane lub napisane :efendi2: , masowe uogólnienia na podstawie studium wydumanych przypadków :bye: ... no cóż, taka metodologia szemrana.
_________________
Każdy, kto to kwestionuje "podlega pewnym podejrzeniom".
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1731
Skąd: z kątowni
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

"Długie ramię Moskwy", "Atomowy Szpieg", "SB a Lech Wałęsa" - całkiem nieźle napisane książki. I do tego bardzo niewygodne.
_________________
....
 
 
Outsider 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 478
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

No dobra, skoro jest takim dzielnym tropicielem SB-ecji to jestem ciekawy czy zlustrował swoje najbliższe otoczenie? Może napisze o tym kolejną książkę?
_________________
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

Friedrich Hebbel
 
 
zbigi 
5


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 994
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Następna książka będzie o Cenckiewiczu i jego bezeceństwach. Proponowany autor: Tomasz Piątek. :czytam:
_________________
Każdy, kto to kwestionuje "podlega pewnym podejrzeniom".
 
 
Outsider 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 478
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Dzięki za ten wpis, bo wiele wyjaśnia. Trzeba tylko dodać, nie siląc się na psychoanalizę postawy Cenckiewicza, że Jego dziadek był SB-kiem, z którym podobno nie utrzymywał kontaktów...
_________________
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

Friedrich Hebbel
 
 
Furman 
2


Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 50
Skąd: z cywila
Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Outsider napisał/a:
nie siląc się na psychoanalizę postawy Cenckiewicza, że Jego dziadek był SB-kiem, z którym podobno nie utrzymywał kontaktów...

powoli osiągamy już ten poziom analizy, głównie po prawej stronie, ale po lewej i ci co po środku trochę też, że spokojnie można teraz napisać (gdybym był zacietrzewieńcem), że w latach 70 znany historyk Cenckiewicz brał łapówki od SB-ka o pseudonimie Dziadek.
No przecież jak był małym szkrabem, to dziadzia coś na pewno kupił na prezent dla wnusia.
Smutne, ale prawdziwe.
Z moich obserwacji wynika, że poglądów to się raczej nie dziedziczy po rodzicach, a wręcz nawet zazwyczaj ma się odwrotne, głównie zależą od tego co się czyta i ogląda.
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Pią 26 Lip, 2019   

https://www.youtube.com/watch?v=xNvJC-je3Ow

Odchodzą nie tylko d. powstańcy warszawscy, odchodzą wszyscy z tamtego pokolenia. Młodzi ludzie postrzegają wojnę, jako zabawę przygodę...grę komputerową. Nigdy w dziejach Europy nie było tylu lat bez wojny. Obawiam się, że...ten czas zbliża się do końca.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 26 Lip, 2019   

dziamdziak napisał/a:
Młodzi ludzie postrzegają wojnę, jako zabawę przygodę...grę komputerową.


W 1914 roczniki 1893 - 1995 postrzegały analogicznie, na miarę czasów, analogicznie . Karabin maszynowy, drut kolczasty i ... wszy zweryfikowały im te poglądy.
:gent:
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 27 Lip, 2019   

Moi dwaj dziadkowie służyli w 1DP im. T.Kościuszki. Jestem z tego dumny. Walczyli z hitlerowcami. Mordercami milionów Polaków, Żydów, tzw. Sowietów (czyli Słowian - Rosjan, Białorusinów, Ukraińców, ..._, Jugosławian, i wielu, wielu innych ludzi (po prostu ludzi). Po wojnie walczyli obaj z UPA. Jeden został poważnie ranny. Jestem prostym człowiekiem (chociaż potrafię być też przemądrzały, jak pan C.). Może więc za bardzo uproszczę, ale jeżeli tacy jak moi dziadkowie - żołnierze (po prostu żołnierze) byli bandytami, to kim był ich przeciwnik (bohaterem?). Nie dla mnie! Ale może dla pana C. Zwykła logika, jest prosta. W czasie II Wojny Światowej były DWIE strony walczące (koalicja prohitlerowska (w Europie i Azji) i koalicja antyhitlerowska (Europa, Azja, Afryka, obydwie Ameryki) i sporo państw neutralnych.
No więc informacja dla "pseudohistoryka" pana C. Polscy żołnierze walczyli po dobrej stronie. Bo każdy kto walczył z wielbicielami faszyzmu, czy szedł z Włoch, Afryki, Syberii, Kazachstanu, Anglii, Warszawy, czy skupisk polonijnych nie był bandytą. Tylko walczył przeciwko bandytom. Tak się składa, że żaden z żołnierzy z 1 i 2 Armii LWP, nie miał wpływu na klęskę Polski w 1939 r. (nawet Berling) a każdy z nich walczył z tymi, którzy rozpoczęli II Wojnę Światową. Nawet jeśli w głębi serca (duszy, jak kto woli) nie zawsze podobało im się jak ich traktował radziecki dowódca, radziecki politruk, ale też angielski instruktor lotniczy albo inny obcokrajowiec. To nie było najważniejsze. Najważniejsza była Polska. Nieważne jakiego koloru. Ale Polska, jako Państwo, a Polacy jako Naród ocalały z planowego unicestwienia przez tych, których może pan C. nazwie jutro "policjantami Europy XX wieku", no bo skoro polscy żołnierze tylko dlatego że mieli orzełka bez korony i obiecano im reformę rolną to ich walka z hitlerowcami, ich krew są oznakami BANDYTYZMU. Przepraszam że się rozpisałem. Pozdrawiam wszystkich normalnych forumowiczów.
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Sob 09 Maj, 2020   

https://www.youtube.com/watch?v=5j8lefbPM7Q
Fakty i zdrowo myślenie....
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12770
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sob 09 Maj, 2020   

Czy ten facet w tym kapelusiku obok Jabłonowskiego to syn starego Poręby?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 09 Maj, 2020   

Nie, to syn młodego Kaczyńskiego... tylko że z nieprawego łoża.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 09 Maj, 2020   

manfred napisał/a:
Czy ten facet w tym kapelusiku obok Jabłonowskiego to syn starego Poręby?

Tak. Z partii Zmiana, tylko teraz odczepił flagę rosyjską z munduru ;) i pod szyldem Telewizja NArodowa występuje.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group