Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Za małe obuwie sportowe
Opublikował Wiadomość
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1200
Skąd: MSS
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

H.E.L.L.B.O.Y. napisał/a:
oraz innych portalach aukcyjnych PUiW Sił Zbrojnych RP jest zabroniony

Czy Ty mieszkasz na księżycu :?:
http://allegro.pl/buty-sp...6949746049.html :D
Czy zakupy robisz tylko na bazarze w Pierdziszewie - Kolonia :?: :oops1:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
H.E.L.L.B.O.Y. 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 463
Skąd: FROM H.E.L.L.
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Przede wszystkim nie tym tonem proszę. Być może nieco mało precyzyjnie się wyraziłem. Nie jest zabronione, ale nie wskazane jest uprawianie tego procederu przez żołnierzy SZ RP. Nigdy nie zniżyłem się do tego poziomu, aby jakiekolwiek PUiW kupować na jarmarku zwanym alledrogo.pl, portalach aukcyjnych a tym bardziej sprzedawać. Także spuść z tonu.
_________________
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia". Napoleon Bonaparte (1769-1821)
 
 
Przemek 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 238
Skąd: WL
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

H.E.L.L.B.O.Y. napisał/a:
Nigdy nie zniżyłem się do tego poziomu, aby jakiekolwiek PUiW kupować na jarmarku zwanym alledrogo.pl, portalach aukcyjnych a tym bardziej sprzedawać. Także spuść z tonu.


Pozazdrościć stanowiska służbowego. Zgaduje, że gdzieś blisko magazynów z PUiW. I pewnie nigdy bechatki nie dostałeś jako zamiennika ubrania ochronnego.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11522
Skąd: -)
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Panowie, jak napisałem na początku, owijają w bawełnę zamiast zapłakać.
W Polsce przyjęło się że dla służb mundurowych odzianie żołnierza we właściwe rozmiary to jest PROBLEM a nie ZADANIE.
To jest smutne, bo niby mamy skomputeryzowane magazyny i skomputeryzowane bazy danych z rozmiarami ludzi, a nie ołówki i zeszyty w kratkę.
Okazuje się że stare porzekadło informatyków jest słuszne:

"Komputeryzacja bałaganu sprawia tylko tyle, że uzyskujemy skomputeryzowany bałagan".

:x
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
H.E.L.L.B.O.Y. 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 463
Skąd: FROM H.E.L.L.
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Przemek napisał/a:
Pozazdrościć stanowiska służbowego. Zgaduje, że gdzieś blisko magazynów z PUiW. I pewnie nigdy bechatki nie dostałeś jako zamiennika ubrania ochronnego.


Kocham takich insynuatorów. Po pierwsze nie "bechatki" a kurtki zimowej wz. 93. Po drugie mam trzy takie kurtki, więc mogę Ci dwie odstąpić, jeżeli potrzebujesz. Pozdrawiam. :gent:
_________________
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia". Napoleon Bonaparte (1769-1821)
 
 
Przemek 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 238
Skąd: WL
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

H.E.L.L.B.O.Y. napisał/a:
Kocham takich insynuatorów.


A ja osoby, które obrażają jakieś 90% żołnierzy, mówiąc że są na "tak niskim poziomie, że kupują na allegro". Niestety, system zaopatrywania w PUiW jest tak kiepski, że inaczej się nie da. Albo bierzesz to co Ci dają i sprzedajesz kupując swój rozmiar tudzież aktualny wzór, albo chodzisz jak oferma w za małym/za dużym/nie spełniającym aktualnych standardów (jak ta bechatka)... Smutne, ale prawdziwe.

H.E.L.L.B.O.Y. napisał/a:
Po pierwsze nie "bechatki" a kurtki zimowej wz. 93.


Po trzecie nie "kurtki zimowej wz. 93", a kurtki polowej z podpinką wz. 130 / MON. pozdrawiam również :gent:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13498
Skąd: ---
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Oj dajcie sobie spokój z nazewnictwem.
Jak stałem na mrozie to ostatnią rzeczą jaka mnie obchodziła to to jak nazywa się fachowo to co mam na sobie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
H.E.L.L.B.O.Y. 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 463
Skąd: FROM H.E.L.L.
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Przemek napisał/a:
Po trzecie nie "kurtki zimowej wz. 93", a kurtki polowej z podpinką wz. 130 / MON. pozdrawiam również :gent:

Sorki za tę "zimową". Faktycznie sprawdziłem metkę i wydali "kurtkę polową z podpinką 130/MON" wytworzoną przez Zakłady Odzieżowe WYBRZEŻE (widocznie bardzo stare zapasy albo przewietrzone PPW) . Wz. 93 odnosi się do kamuflażu, a zmyliły mnie właśnie oferty(użyte nazewnictwo w stylu bechatka, kurtka zimowa wz.93 itp.) na alledrogo.pl, które z czystej ciekawości przeglądałem. Co do systemu zaopatrywania w PUiW to zawalił się jakiś czas temu z wiadomych powodów - wyszły wytyczne, że priorytetem jest wyposażenie WOT. Wiadomo, że odbywa się to kosztem wojsk operacyjnych. Jeżeli zaś czujesz się obrażony moim stwierdzeniem, że "Nigdy nie zniżyłem się do tego poziomu aby jakiekolwiek PUiW kupować na jarmarku zwanym alledrogo.pl, portalach aukcyjnych a tym bardziej sprzedawać." to twój osobisty problem. Po prostu przez okres mojej blisko 29 letniej służby nigdy tego nie robiłem i nie mam zamiaru robić. Czy Ci się to podoba czy nie mało mnie to interesuje.
_________________
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia". Napoleon Bonaparte (1769-1821)
 
 
Rzecznik Prasowy Syfu 
Banita


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 596
Skąd: ELITARNEWOJSKAOPERACYJNE
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Kolego, ja jestem w wojsku dopiero 10 lat i od samego początku obserwuję, że z wydawaniem mundurów co roku jest problem. Co za filozofia "zdjąć" z żołnierza raz wymiary i mu po prostu to kompletować w gotowy zestaw do odbioru dnia tego i tego i tyle, koniec tematu. W razie roztycia/zeszczuplenia osobnik zgłasza nowy wymiar i tyle. Ja od 10 lat noszę te same rozmiary i ilu ludziom by to życie ułatwiło.
_________________
Zły ptak to ten co swe gniazdo kala,

czy ten, co mówić o tym nie pozwala

(Pij Lecha i wałęsaj się ...)
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Heh, u nas mundurówka zbiera rozmiarówkę po kilka razy w roku. A idąc do magazynu i tak się okazuje, że twojego rozmiaru nie ma bo przywieźli same duże albo same małe "bo tak w głównym magazynie nam wydali". No po prostu ręce opadają. Już się ludziom nawet znudziło pisanie meldunków na szefa służby mundurowej.
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15909
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Silmeor napisał/a:
A idąc do magazynu i tak się okazuje, że twojego rozmiaru nie ma bo przywieźli same duże albo same małe "bo tak w głównym magazynie nam wydali".
Tutaj zaczyna się problem i należałoby go rozwiązać. Nie pobierać sztuk tylko takie na jakie złożyło się zapotrzebowanie. A jak nie ma, pisać meldunki do przełożonych "głównego magazynu" (IWsp.) oraz swoich przełożonych do wiadomości lub np. w meldunkach o nastrojach. Ale to może przerasta niektórych dowódców jednostek albo osoby funkcyjne z jednostek boją się wychylić i chcą mieć święty spokój.
I tak życie toczy się dalej ... :viktoria:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Dziwne rzeczy. W tym roku dostałem mundury, we właściwym rozmiarze. Nie służę w WOG i OT.
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15909
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Najwidoczniej łapiesz się w te duże albo te małe rozmiary. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
aquirre 
4
jedi



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 282
Skąd: UE
Wysłany: Czw 14 Wrz, 2017   

Cytat:
A ja osoby, które obrażają jakieś 90% żołnierzy, mówiąc że są na "tak niskim poziomie, że kupują na allegro". Niestety, system zaopatrywania w PUiW jest tak kiepski, że inaczej się nie da. Albo bierzesz to co Ci dają i sprzedajesz kupując swój rozmiar tudzież aktualny wzór, albo chodzisz jak oferma w za małym/za dużym/nie spełniającym aktualnych standardów (jak ta bechatka)... Smutne, ale prawdziwe.


Uważam że troszkę przesadziłeś z tymi 90%, poza tym, każdy kto munduruje się poprzez portale aukcyjne walnie się przyczynia do tego zaopatrzeniowego bajzlu! Niestety. Jaki obraz mają przełożeni? Wojsko narzeka, że nie ma, ale jakoś wygląda, znaczy jest dobrze! Kupując samodzielnie tylko utwierdza się przełożonych, że jest Ok, biorąc z magazynu rozmiar "na sztukę" również. Tak, że chcemy sobie pomóc, to przestańmy karmić Megatrolla- WOG i cwaniaczkowatych magazynierów! Uważam, że rok wystarczy aby do kogoś dotarło, że coś jest nie tak! Może czas urynkowić produkcję umundurowania polowego? Każdy kto był w amerykańskim PX wie jaki jest efekt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group