Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Nie 05 Mar, 2023
wypadek w pracy - procedura
Opublikował Wiadomość
pio1771 
1


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 45
Skąd: zaad
Wysłany: Sro 13 Gru, 2017   wypadek w pracy - procedura

Dzień dobry, doznałem wypadku w pracy(złamałem rękę), sprzęt się zaklinował i próbując to naprawić doszło do wypadku. Meldunek, oświadczenia poszły, jeszcze jakiś protokół muszę podpisać, ale jeszcze na l4 jestem. Chodzi mi teraz o odszkodowanie z pracy, jak to będzie wyglądało?? zbyt dużo nasłuchałem się od kolegów, którzy nic nie dostawali z odszkodowania, bo wpisywali im ich winę czy coś w tym stylu.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

pio1771 napisał/a:
Chodzi mi teraz o odszkodowanie z pracy, jak to będzie wyglądało??
Z pracy nie dostaniesz odszkodowania.

pio1771 napisał/a:
zbyt dużo nasłuchałem się od kolegów, którzy nic nie dostawali z odszkodowania, bo wpisywali im ich winę czy coś w tym stylu.

Cytat:
§ 7.3. W razie ustalenia przez komisję powypadkową, że:
1) wyłączną przyczyną wypadku było umyślne lub rażąco niedbałe działanie albo zaniechanie żołnierza naruszające obowiązujące przepisy lub rozkazy,
2) do wypadku w znacznym stopniu przyczyniło się zachowanie żołnierza spowodowane jego stanem nietrzeźwości albo zażyciem środków odurzających lub substancji psychotropowych,
3) uszczerbek na zdrowiu lub śmierć żołnierza zostały spowodowane przez niego umyślnie
– informację o tym wraz z opisem wskazujących na to okoliczności i dowodów podaje się w protokole powypadkowym.
4. W razie ustalenia, że wyłączną przyczyną wypadku były okoliczności wymienione w ust. 3 pkt 1, w protokole powypadkowym podaje się:
1) przepis lub rozkaz naruszony przez żołnierza;
2) czy i w jaki sposób przełożeni żołnierza zapewnili mu warunki odpowiadające właściwym przepisom lub rozkazom i czy sprawowali nadzór nad ich przestrzeganiem;
3) informację o posiadaniu lub braku umiejętności żołnierza, potrzebnych do wykonywania czynności związanych z wypadkiem, oraz informację o przeszkoleniu żołnierza w zakresie znajomości odpowiednich przepisów lub rozkazów.
Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej w sprawie postępowania w razie wypadku lub ujawnienia choroby, pozostających w związku z pełnieniem czynnej służby wojskowej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 53
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

Witam w temacie,


Mój przedmówca zacytował podstawowe przepisy prawa mające zastosowanie do sytuacji, gdy żołnierz z szczególnie uzasadnionych przypadkach może zostać pozbawiony ,,legitymacji ubezpieczeniowej" w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku w służbie. Nadmienić jednak należy, że każda sprawa ma swój odmienny charakter, zaś za rażące naruszenie obowiązujących przepisów należy rozumieć sytuacje, gdy żołnierz mając wręcz świadomość tego, że jego działania mogą doprowadzić do wypadku w służbie - godzi się na to niebezpieczeństwo i dochodzi do wypadku. Dla oceny takiego zachowania ma znaczenie wiele czynników leżących zarówno po stronie zachowania żołnierza, jak również czynników zewnętrznych, na których wystąpienie nie miał on wpływu. Podpowiem jedynie, że najważniejszym dokumentem nad którego treścią należy się zastanowić przed uruchomieniem procedury wypadkowej jest treść meldunku do przełożonego, ponieważ to treść tego dokumentu będzie się przewijać w całej procedurze i stanowić w sposób istotny czy dane zdarzenie zostanie uznane jako pozostające w związku ze służbą oraz czy organ uzna lub/i nie - że zaistniały okoliczności z art. 7 cytowanej ustawy.

Kwestia samego odszkodowania i jego wysokości to już całkowicie odrębna sprawa, zależna od wielu czynników stricte medycznych oraz oceny składu komisji lekarskiej.
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group