Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Windows 10 - idealne narzędzie wywiadu USA ??
Opublikował Wiadomość
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sob 28 Lis, 2015   

Ja Win 10 pozwoliłem sobie wyjeb.ć z komputera po tym jak zeszłotygodniowa aktualizacja pozmieniała priorytety plików .pdf i domyślnie otwiera je w Edge bez możliwości zmiany domyślnego programu np.PDFex. :zly3:
 
 
szachista 
2


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 80
Skąd: z zagranicy
Wysłany: Sob 28 Lis, 2015   

Faktycznie domyślnie zaleca otwierać w Edge. Ale ja miałem już przed tym updatem skojarzone pdfy z Acrobatem i po aktualizacji nic się nie zmieniło.

Tak czy tak nic trudnego to zmienić. Wchodzisz w :ustawienia -->system-->aplikacje domyślne-->Wybierz aplikacje domyślne według typów plików

Szukasz *.pdf i przyporządkowujesz pod niego np. Acrobata albo jakiś inny program, który sobie zainstalowałeś lub też wyszukujesz go w Sklepie (są tam też darmowe aplikacje obsługujące) ... i po problemie.

A kartę graficzną mam nvidia Geforce GTX 660M i żadnych problemów nie doświadczyłem. Wiedźmin 3 hula aż miło...
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 28 Lis, 2015   

szachista napisał/a:
Tak czy tak nic trudnego to zmienić.
Trudnego raczej nie.
Lecz aby skomentować Twój post posłużę się jednym z komentarzy z w/w strony.
Cytat:
Ja np. nie wyobrażam sobie, że win 10 czy jakikolwiek inny system nagle odinstalowuje mi 15 nakładek na Civil-a 3D bo uznaje je jako "niekompatybilne". Już nawet pomijam fakt, że owe nakładki są warte więcej pieniędzy niż 95% komputerów na świecie, na których uruchomiony jest owy windows. Wstrzymanie pracy, utrata korzyści finansowych i kopanie się z corpo w sądzie. Dlatego nie zamierzam instalować żadnego systemu, który choćby nawet sugerował mi odinstalowanie z funkcją odinstaluj dostępną za 1 kliknięciem.

Bo w całym tym interesie na pewno nie chodzi o to aby codziennie zmieniać ustawienia, instalować sterowniki i nie wiadomo co jeszcze, bo W10 coś sobie pozmienia, coś mu nie pasuje.

Pewnie hackerzy się cieszą z W10. :D
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Wyciekło "narzędzie" NSA do włamów na większość dystrybucji Windows.

http://www.wykop.pl/link/...i-na-windowsem/

Ciężko powiedzieć jak się póki co bronić, nie do końca wiem jak niby miał by wyglądać atak na komputer który jest za firewall'em, bo zawsze połączenie następuje po portach.

Ja póki co na firewall'u domowym dodałem regułkę blokującą ruch przychodzący na port 445. No i standardowo mam czarną listę na IP z Rosji i Chin (a tego "wlatuje" mnóstwo codziennie), skanują non stop.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2017   

Nie wiem na ile w tym prawdy, a ile lokowanie produktu (sklep play), nie sprawdzę bo nie mam smartfona. :D
Może komuś się już przytrafiło.
Cytat:
Podłączenie smartfonu do komputera z Windows 10 może skutkować utratą danych.
Jak informują niemieckie media, przewodowe podłączenie smartfonu do komputera z Windowsem 10 może skutkować utratą danych.
Chodzi o wybrane smartfony z Androidem i komputery z najnowszym Windowsem 10. Część użytkowników zgłasza w ostatnim czasie dziwny problem, który pojawia się przy dokonywaniu zmian w plikach (kopiowaniu, przenoszeniu z folderu do folderu) poprzez menedżer systemu Microsoftu. Zdarza się bowiem, że przy wykonywaniu takich operacji, część danych może po prostu zniknąć...

Problem dotyczy smartfonów z różnymi edycjami systemu Android. Dotychczas, tego typu incydenty zgłoszono w modelach: Nexus 6P, Nexus 5X, HTC U11, Nokia 6, OnePlus 3 i 5, Xiaomi Mi 6 i Mi Mix, LG K8 oraz G5, Sony Xperia Z i Xperia Z5, Huawei Mate 9 i P8 Lite, Motorola Moto G3 oraz G5, Sony Xperia Z3 Compact, a takżę Huawei Honor 7. Wszystkie wypadki miały jednak miejsce przy połączeniu z komputerem pracującym na Windowsie 10, co może wskazywać winowajcę.

Najprawdopodobniej, chodzi o błąd w protokole MTP (Media Transfer Protocol). Sprawa została już zgłoszona do Microsoftu, jednak na razie nie wiadomo, kiedy firma się nią zajmie. Póki co, do dokonywania zmian w folderach zalecane jest korzystanie z aplikacji dostępnych w Sklepie Play.
http://mobtech.interia.pl...kow,nId,2436382
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2017   

Odbyłem "przygodę" z Windows 10. Trzeba się nieźle naszukać aby zablokować niechciane rzeczy.

Posłużę się alegorią. Kupując ten system stajesz się nagi. I sporo trzeba się natrudzić aby znaleźć majtki, koszulkę, skarpetki, spodnie, buty, koszulę.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 06 Wrz, 2017   

To zawsze mogło się wszystko zdarzyć. Ale ostatnio MS zachowuje się jak Janusz biznesu:
1. Wprowadzają aktualizację która usunie z Windows 10 Pro funkcję tworzenia systemu ReFS. Czyli miałem funkcję, ściągam aktualizację- funkcji nie mam. Taki wymuszony downgrade.
2. Dla Onedrive wycofują także działanie na ReFS - choć to ich najnowszy system plików.
3. Zachęcili mnie do zakupu Office 365 ofertą Onedrive bez limitu. I na tej podstawie się zdecydowałem kupić Office 365. Nawet dzwoniłem i mi potwierdzili że już nie długo będzie bez limitu. No i zanim uruchomili to się z tego wycofali.
Naprawdę jeszcze kilka takich zagrań i trochę ludzi się wku....
Nawet monopolista nie ma patentu na wieczny monopol.
Do tego nieudana próba wejścia na rynek mobilnych systemów operacyjnych. Akurat w Polsce nawet im wyszło. Ale ogólnie rezygnują. I znowu użytkownicy wkur...

[ Dodano: Sro 06 Wrz, 2017 ]
i napisał/a:
Posłużę się alegorią. Kupując ten system stajesz się nagi

Myślał by kto że są tak zboczeni ludzie żeby gołego i podglądać. Daj spokój - mamy XXI wiek - modelki same się rozbierają, same zdjęcia w necie umieszczają i jeszcze się cieszą jak ktoś ogląda :) A jest co oglądać bo to młode modelki a nie starzy modele :D
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Sro 06 Wrz, 2017   

thikim napisał/a:
Myślał by kto że są tak zboczeni ludzie żeby gołego i podglądać. Daj spokój - mamy XXI wiek - modelki same się rozbierają, same zdjęcia w necie umieszczają i jeszcze się cieszą jak ktoś ogląda


To prawda!

Swoja drogą, czytając taki onet i wp zauważyłem stopniową ewolucje słowa "odwaga".
Otóż, "odważna" współcześnie w XXI wieku najwyraźniej oznacza tyle samo co "goła".
Ogromna większośc słów "odważna" używana jest bowiem w opisie wywalających się cycków i sznurkomajtek młodych dziewczyn, prezentującyh na zdjęciach co tam tylko Natura im dała.

Kolejna odważna sesja (tu imię i nazwisko dziewczęcia) - tak czytamy...


W tym kontekście, i całkowicie nowego znaczenia nabierają dawne hasła typu: "Żołnierz powinien byc odważny". Tak więc nie krępujżesz się i, tylko odwagi, kolego, żołnierskiej odwagi!
:cool:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2017   

michqq napisał/a:
Swoja drogą, czytając taki onet i wp zauważyłem stopniową ewolucje słowa "odwaga".

Taka ta nowoczesność :) Zresztą co tu dużo udawać. Wszędzie dziewczyny pełne są zaściankowości :D i dlatego trzeba je na tych nowoczesnych portalach zachęcać na wszelkie możliwe sposoby. Czyli właśnie tak się pisze: "odważna", "nowoczesna", "niezwykła", "cudowna". I nie ma się co łudzić - wszystko tylko po to aby pokazała to i owo.
No cóż, nie rzucę pierwszy kamieniem bo sam na to popyt generowałem i generuję. Jakkolwiek ja z powodów estetycznych i wzniosłych - a nie dla kasy i popularności.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

Czy to prawda, że mając Windowsa 10 ma się za darmo reklamy ? :lol:
Cytat:
Windows 10 znów z uciążliwymi reklamami
Użytkownicy portalu Reddit narzekają, że po zaktualizowaniu klienta poczty wyświetlają się w nim reklamy.
Użytkownikom Outlooka wyświetla się baner reklamowy, który zachęca do zakupu usługi Office 365. Po kliknięciu w niego, jesteśmy przenoszeni bezpośrednio do strony zakupu pakietu, co stwarza ryzyko przypadkowego zakupu przez dziecko lub osobę nieświadomą swojego działania.

To podobny przypadek, który niedawno miał w miejsce w menu start, gdzie wyświetlano reklamy gier, albo w kilku innych miejscach, gdzie pojawiały się kafelki zachęcające do korzystania z przeglądarki Microsoft Edge.

Praktyki Microsoftu są o tyle dziwne, że przecież Windows 10 jest oprogramowaniem płatnym, podobnie jak większość usług giganta z Redmond. Mimo to, znajdziemy w nich reklamy, których nie da się wyłączyć.
http://nt.interia.pl/news...ami,nId,2567104
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Nie wiem jak z Outlookiem, bo mam płatnego. Natomiast te kafelki można po prostu odpiąć. Dosłownie dwa kliki i nie ma.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Ja nie widzę bo ostatnią rzeczą w Windowsie potrzebną jest według mnie Outlook. Używam tylko i wyłącznie poprzez www poczty.
Szybkość odbioru zapewnia mi telefon.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

thikim napisał/a:
Ja nie widzę bo ostatnią rzeczą w Windowsie potrzebną jest według mnie Outlook. Używam tylko i wyłącznie poprzez www poczty.


Windows jest systemem biurowym. Narzędzie do wymiany informacji biurowych jest takie jekie wymusi organizacja danego biura (firmy, instytucji).
Outlook jak najbardziej jest w użyciu.
( A prywatne emaile tez sprawdzam tylko na www. )
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018   

A kto masochiście zabroni? Jak lubicie dawać pewnej części ciała to bawcie się w Windows 10.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group