Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bieganie - hobby po godzinach
Opublikował Wiadomość
Rzecznik Prasowy Syfu 
Banita


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 596
Skąd: ELITARNEWOJSKAOPERACYJNE
Wysłany: Pią 18 Maj, 2018   

Zregeneruj się z 4 dni, wbij na wagę na czczo i zobaczysz ile z tego było wodą, ile tłuszczem.
_________________
Zły ptak to ten co swe gniazdo kala,

czy ten, co mówić o tym nie pozwala

(Pij Lecha i wałęsaj się ...)
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Nie 20 Maj, 2018   

Nie no wiem że schodziła ze mnie woda głównie.

No... dziś w ramach treningu zrobiłem pół-maraton :-o



Metoda Gallowaya jednak czyni cuda, nie spodziewałem się że dam radę w tak krótkim czasie się przygotować. Co prawda to nie jest jeszcze planowane na zawody 31 km. Ale mam strategię na ten bieg i jeśli dałem radę ponad 21 km dziś, to i powinienem dać radę te 31 km.

Dziś zużyłem ok 600 ml wody, na zawodach uzupełnienie wody powinno być dostępne po 20 km, więc planuję zacząć pić po 1 godzinie biegu, tak żeby zużyć 600 ml do 20 km, i potem zrobić uzupełnienie do pełna obu butelek (mam 2 po 300 ml).

Generalnie jeszcze muszę poczytać co zrobić z obtarciami sutków (może to śmieszne, ale to nieźle boli po długim dystansie).

I druga rzecz muszę poczytać co zjeść na śniadanie w dniu zawodów, do tego podczas biegu muszę po 10 km zjeść jakiegoś batona energetycznego.

Zawody w sobotę 26 maja, do 26 maja planuję nic nie biegać, oprócz zawodów na 5 km które mam w czwartek (potraktuję to jako rozgrzewkę przed sobotą).

[ Dodano: Sob 26 Maj, 2018 ]
No Panowie, dałem radę, ukończyłem bieg.

Ale no masakra była.

Dystans: 31 km - przełaj

Czas: 4:49

Generalnie tak, moim celem było ukończyć bieg, i biorąc pod uwagę że realnie przygotowywałem się do tego biegu 2 tygodnie to jestem zadowolony. Ale czas przyznaję jest do bani, a połowę trasy pokonałem marszo-biegiem.

Teraz dlaczego tak się stało:
- trenowałem na płaskim szutrowym terenie, a na tym przełaju było po prostu zapitalanie po lesie z olbrzymią ilością korzeni, kamieni, skał, gdzie na 50 metrach zdarzało się zejść 2m w dół a po chwili 2m w górę, ogólnie masakra, w takich miejscach dosłownie wszyscy po prostu maszerowali. Także nauczka na przyszłość, jak masz biec przełaj, to trenuj na terenie przełajowym. Ja generalnie nie spodziewałem się aż takiej masakry na trasie i stąd mój drugi błąd.

- wg map ten pierwszy "podbieg" 3 km (200m różnicy w wysokości) szedł po szutrze i mi się biegło dobrze bo taki teren znam i jestem przyzwyczajony. Niestety po jakimś czasie skończył się szuter i zaczął się ten cholerny korzeniasty, kamienisty las (w Polsce takie coś to tylko chyba w górach można spotkać). No i wg mnie za mocno pocisnąłem ten podbieg , teraz tak myśląc z perspektywy, ja ten podbieg powinieniem kurcze po prostu przejść marszem.

- na trasie miałem kryzysy, po 14 km dosłownie nie mogłem biec i przeszedłem w marszo-bieg, gdzie bieg był dominujący, na 16 km i 20 km zacząłem lekko hiperwentylować, ale na szczęście szybko opanowałem oddech idąc spokojnie.

- trochę "odżyłem" na 22 km gdzie było uzupełnienie wody i płynów, wypiłem tam ponad 0,5 litra i uzupełniłem moje dwa bukłaki (600 ml razem), i postanowiłem brać 2 łyki co 1 km.

Po 22 km głównie marszobieg, no i czas taki jaki się udało.

Ja jestem zadowolony bo generalnie bałem się że padnę tak po drodze jak zobaczyłem te korzenie , no ale postanowiłem że nawet jak bym miał dojść, to dojdę.

Aaaaa, jeszcze jedna lekcja, sutki okleiłem plastrami zwykłymi z apteczki i odkleiły mi się po jakimś czasie, w efekcie otarłem sutki do krwi. Muszę znaleźć na to profesjonalne rozwiązanie bo to boli jak cholera.

Generalnie ten bieg (a raczej marszo-bieg) to cenna lekcja na przyszłość dla mnie :)

[ Dodano: Sob 26 Maj, 2018 ]
Jeszcze jedno - pogoda. Było 26-28 stopni i otwarte słońce zaskakująco dużą część biegu, myślę że ok 50% biegu było na otwartym słońcu.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group